Mitrinātājs + barotājs = ideālais skaistuma komplekts ziemā

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 23. februāris 2012 00:00
535

Kā izvēlēties sejas ādai un ķermenim piemērotu ikdienas krēmu? Ko par tavu organisma veselību liecina izteikti sausa (varbūt par raupja!) āda uz elkoņiem un ceļiem? Sieviešu Klubam stāsta Vita Priedīte, Estētiskās Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe.

Kaut arī ziemā uzdevums numur viens ādu ir sargāt no sala un dziļi pabarot, nedrīkst aizmirst par tās mitrināšanu. Ja āda netiks mitrināta, tā ātrāk novecos un nebūs veselīgi mirdzoša. Optimāla izvēle ādas kopšanā – mitrināšana vakaros, bet barošana no rītiem. It sevišķi šis noteikums attiecas uz sejas ādu. 15 līdz 20 minūtes pirms dodies ārā no mājas, uzklāj krēmu. Ja vēlies, papildu aizsardzībai var izmantot tonālo krēmu. Kvalitatīvs tonālais neaizsprosto poras, bet gan piešķir ādai skaistu krāsu un papildu pasargā no sala un apkārtējās vides negatīvās ietekmes. 

Dermatologi novērojuši interesantu sakritību – jo attīstītāka valsts, jo vairāk ādas problēmu. It sevišķi problēmas ar ādas alerģijām, kairinājumu, niezi un pastiprinātu sausumu.

Februāris parasti gadā ir mēnesis, kad imunitāte, kuru esam uzkrājušas no iepriekšējās vasaras, sāk izsīkt. Āda ir pirmā zona, kas var par to norādīt. Piemēram, ja ir pārragojusies, izteikti sausa un raupja āda uz elkoņiem un ceļiem, tā ir tipiska zīme, ka organismam trūkt A vitamīna. Ieteicams lietot zivju eļļu vai komplekso vitamīnu komplektu.

Pievērs uzmanību!

  • Cik daudz dienā izdzer ūdeni? Neraugoties uz to, ka neslāpt tik ļoti, kā vasarā, ziemā ūdeni vajadzētu dzert pat vairāk. Tas vajadzīgs ādas mitrināšanai, jo centrālās apkures un sala dēļ āda ļoti zaudē savu dabisko mitruma līmeni. Tāpat, ja ir iespējams, telpās, kuras tiek sildītas ar centrālo apkuri, izmanto gaisa mitrinātāju. Tava āda par to tikai priecāsies!
  • Pirms gulētiešanas, izvēdini guļamistabu. Vēsā istabā āda ilgāk saglabā savu dabisko mitrumu!
  • Biežāk par reizi dienā iet dušā nav ieteicams. Katra saskare ar ādu izsausina to. Izņēmums – ja pēc dušas vai vannas ļauj ādai dabiski nožūt. Tāpat jāatcerās, katrā mazgāšanās reizē nevajag izmantot dušas želejas, ziepes vai citus mazgājošos līdzekļus. Tas arī lieki žāvē ādu.
  • Ādai labāk patiks tie kopšanas līdzekļi, kuru sastāvā ir lipīdi un eļļas.

 

 Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba izvēle:

{fotoblog:2232}

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu kop savu ādu ziemā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
25. februāris 2012 09:51

Censhos vairaak lietot kremus un losjonus, ar domu, ka mitrinaashana un baroshana ir tieshi tas, ka manai aadai shobriid nepiecieshams, bet gan jaatziist, ka peec to lietoshanas juutos kaa 'netiira'. Lai arii lietoju ljoti mazu apjomu, tas tik un taa pilniibaa neuzsuucas, un aada paliek lipiiga.

svetina 23. februāris 2012 06:52

es ari kopju adu ar essex

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras