Mežģīnes, mežģīnes...

Autors: thezeezee, 2016. gada 22. augusts, 14:28:24
Mežģīnes, mežģīnes...

Šajā rudenī mežģīņu rotāti apģērbi iekļauti šķiet katra sevis cienīga dizainera apģērbu kolekcijā, un es par to tiešām esmu sajūsmā, jo tās šķiet tik trauslas, tik maigas un delikātas, gluži kā mēs – sievietes.

Ja tā praktiski pieiet terminam, kas īsti ir mežģīnes? Mežģīnes ir delikāts auduma izstrādājums, kas taisīts no diega vai dzijas ar speciālas iekārtas palīdzību vai darināts rokām.

Sākotnēji mežģīnes tika taisītas izmantojot lina, zīda vai sudraba diega pavedienus, taču mūsdienās tās tiek ražotas no kokvilnas vai sintētiskām šķiedrām. Lieki piebilst, ka oriģinālās mežģīnes tika darinātas rokām, taču mūsdienās tas jau ir retums un cena par šādi taisītām mežģīnēm ir ļoti augsta.

Nedaudz no vēstures – mežģīnes pirmo reizi vēsturē minētas 1493.gadā Itālijā, Milānā, kas teorētiski uzskatāma par mežģīnu dzimteni, taču tā kā mežģīnu darināšanai ir daudz un dažādu tehniku, tad par mežģīnu dzimteni var uzskatīt teju jebkuru vietu, kur tās tika darinātas citādā veidā.

Sākotnēji mežģīnes izmantoja tikai katoļu baznīcu reliģiskajos rituālos (15.gs) un baznīcu interjerā, taču 16.gs.to pielietojums strauji izplatījās Eiropā un to popularitāte pieauga, sākot izmantot mežģīnes arī apģērbu dekorēšanā – apkaklītēs, cepurēs, šallēs utt. Tikai ap 19.gs mežģīnu darināšanas tehnikas sasniedza Ameriku.

Mežģīnes vienmēr bijusi luksusa prece, jo to darināšana bija ļoti laikietilpīga. Līdz viss mainījās 19.gs sākumā, kad kāds anglis izdomāja mašīnu, kas spēja radīt skaistas mežģīnes. Protams, pieprasījums pēc rokām darinātām mežģīnēm nekritās tāpat, jo tās arī mūsdienās ir ekskluzīva un dārga prece, ko slaveni zīmoli joprojām izmanto savās 'couture' kolekcijās.

Interesanti, ka senos laikos mežģīnu dekorus apģērbā nesāja kā sievietes, tā vīrieši, kas lieliski redzams jebkurā mākslas galerijā, kur svarīgi vīri vēsturē atainoti portretos. Mūsdienās protams viss ir citādi.

Man mežģīnes šķiet ļoti skaistas un sievišķas, turklāt aizvien vairāk gribas ieviest apģērbus ar mežģīnēm arī savā garderobē un mājas interjerā. Šajā rudenī mežģīnes būs īpaši populāras un šķiet drīz jau varēsim naktskreklā doties uz darbu, bet tērpu nosauksim par kleitu :D. Nu labi, varbūt ne tik traki, bet uz to pusi velk.

Lai vai kā, meklēju internetā iedvesmu mežģīņu pielietojumam, turklāt uzgāju daudz un dažādu radošu veidu, kur izmantot mežģīnes. Padalīšos arī ar Tevi, tāpēc aplūko galeriju, ko tik nevar izdomāt, ja pieejams kāds metrs mežģīnu, nedaudz brīva laika un radošs noskaņojums :)! 

Avoti: wikipedia, flysfo.com

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.