Medus, avokado un pašu liepziedi – kā svaigie produkti iekļaujas kosmētikā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 21. novembris 2019 14:45
244

Patērētāji arvien biežāk kā mērauklu it visā izvirza veselības aspektu. Līdz ar to arī vitamīniem un vērtīgām vielām bagāti pārtikas produkti kļūst par dominējošu tendenci skaistumkopšanas produktu receptēs. Ko uz šķīvja ienesušas pārtikas nozares tendences, to ātri vien ieraudzīsim arī iemīļotos ķermeņa kopšanas produktos. Vitamīnus un vērtīgās vielas iespējams uzņemt, gan iekļaujot ikdienas uzturā, gan ķermeņa kopšanas rutīnā. Par svaigo augļu, ogu un ziedu izmantošanu kosmētikā stāsta STENDERS Attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova. 

Svaigi pārtikas produkti skaistumkopšanā – mūsdienīga tendence 

Vēl tikai nesen kosmētiku no dabiskām sastāvdaļām galvenokārt pārdeva veselīgas pārtikas veikalos un dažādu lauku labumu gadatirgos ar zaļu lapu attēlu rotātām etiķetēm. Kas kādreiz bija sīciņa un ļoti specifiska niša, mūsdienās pāraugusi pasaules/globālā tendencē un vispārpieņemtā praksē, kosmētikas produktu sastāvā iekļaujot dabiskus produktus, piemēram, svaigu mango, nevis tikai tā smaržvielu.  

“Svaigo augļu vai to šūnu izmatošana kosmētikas produktos ir viena no strauji augošām mūsdienu tendencēm – skaistumkopšanas produktos palielinot aktīvo vielu saturu, kā arī uzlabojot to iedarbību dabiskā veidā. Cilvēki kļūst arvien izglītotāki, mācās lasīt etiķetes un uzdot jautājumus. Tas, kas ir veselīgs ķermenim, tiek uzskatīts par veselīgu arī ādai, tādēļ ādu kopjošos produktos aizvien biežāk cilvēki meklē dabiskas izcelsmes sastāvdaļas,” stāsta STENDERS Attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova, kura darbojas arī Skandināvijas Kosmētikas ķīmiķu biedrībā (Scandinavian Society of Cosmetic Chemists), kas ir būtiska platforma kosmētikas ražošanas zinātnes inovāciju apmaiņai.  

Kosmētikas produkti šogad bagātināti jau ar divām tonnām medus 

Ādas kopšanas līdzekļos izmantoto pārtikas sastāvdaļu saraksts ir garš un ik gadu tas tiek papildināts ar jaunām sastāvdaļām. Tieši dalība biedrībā kopā ar starptautiskiem nozares profesionāļiem un dažādu semināru, izstāžu apmeklēšana Jūlijai dod iedvesmu jaunām vīzijām, idejām un ļauj apjaust, kurp industrija virzās. 

“Ikviena ķermeņa kopšanas līdzekļa receptes izstrāde iet roku rokā ar kopējo modes industriju. Mums ir jāseko līdzi apģērbu modei, dekoratīvās kosmētikas jaunumiem, jo tas tieši ietekmē arī jaunu produktu radīšanu, piemēram, izvēloties krāsas. Ne mazāk svarīgs ir arvien pieaugošais trends sekot aktualitātēm pārtikas segmentā un pārnest tās kosmētikas ražošanas nozarē. Arī no tā mēs varam paņemt kaut ko sev, iestrādāt mūsu produktos, gan domājot par tekstūru un formu, gan vērtīgajām vielām un vitamīniem,” pārdomās dalās Jūlija Kuzņecova.  

Tā, piemēram, STENDERS savos produktos šogad izmantojis jau divas tonnas Latvijā ievāktamedus, kas skaistumkopšanā ir unikāls un īpaši vērtīgs produkts. “Medus galvenokārt sastāv no mitrinošajiem cukuriem, vērtīgām minerālvielām un imunitāti stiprinošiem vitamīniem C, B1 un B2, kā arī organiskajām skābēm, kas uz sausas ādas iedarbojas nogludinoši un mitrinoši, savukārt ādai ar novecošanās pazīmēm palīdz atbrīvoties no atmirušajām šūnām,palīdz ādu izlīdzināt un var veicināt kapilāru asinsriti, uzlabojot ādas izskatu,” skaidro ķīmiķe. 

Arī liepziedu ekstraktu STENDERS uzticīgi iepērk tepat Latvijā. Šogad produktu receptēs iestrādāti jau 50 kg liepziedu un teju tikpat daudz lavandas ziedu.  

Trendīgie produkti ātri vien nonāk kosmētikas plauktos

Ik pa laikam arī pārtikas nozarē kāds produkts kļūst īpaši pieprasīts. Šādas viena “īpaši vērtīgā” produkta tendences visbiežāk vērojamas tieši veselīga uztura entuziastu vidū. STENDERS dažu pēdējo gadu laikā izstrādājis ap 30 jaunus produktus, kuru sastāvā izmanto dabiskos augļus, ogas, ziedus un medu. Jaunākie vannošanās produkti – vannas želejbumbas – iet roku rokā ar superaugļa avokado “bumu”, par ko droši var teikt – to ēst “ir modē”. Un, kā redzams pēc vannošanās cienītāju pieprasījuma, arī vannošanās pieredzei Latvijas iedzīvotāji labprāt izvēlas un izmēģina produktus ar augstu svaigo augļu saturu. 

“Vannas želejbumbu receptēs esam iestrādājuši svaigu avokado un mango. Galvenokārt pazīstams ar savām mitrinošajām īpašībām, avokado bagātīgi satur nepiesātinātās taukskābes, kas uz ādu iedarbojas īpaši labvēlīgi, turklāt tas ir piemērots visa ķermeņa kopšanai. Avokado satur lipīdus, ādu spēcinošos un aizsargājošos vitamīnus – C un B kompleksu, kā arī A vitamīnu, olbaltumvielas, aminoskābes, celulozes atvasinājumus, polifenolus, kā arī kalciju, fosforu un dzelzi,” skaidro Jūlija Kuzņecova.

“Mango esošais C vitamīns ir spēcīgs radikāļu apkarotājs, savukārt A vitamīns sekmē ādas atjaunošanos.  Mango augļiem, kas bagāti ar cukuru, piemīt mīkstinošas un barojošas īpašības, savukārt citronskābe iedarbojas līdzīgi kā augļskābes, jo tai piemīt pīlinga un mitrinošas īpašības,” saka Jūlija Kuzņecova. Viņa piebilst, ka par labu kāda konkrēta svaigā produkta iekļaušanai receptē lemj, izvērtējot potenciālā gala produkta pielietojumu un ieguvumu ādas kopšanā.  

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras