Mazi noslēpumi sievietes skaistumam- emulgātori, vai mīts par eko kosmētiku.

nosiguldas
nosiguldas 17. septembris 2013 11:13
4134

Es tāpat kā daudzas sievietes neemu sev ienaidniece un tapēc jau ilgāku laiku rakņājos kosmētikas līdzekļu ķīmiskajos nosaukumos. Es patiesi apbrīnoju tās dāmas, kas ar pārliecību saka, ka pazīst kosmētiskos līdzekļus un vienmēr skatās to sastāvu, prot atšķirt visus naftas produktus un citas kaitīgās vielas, kas sastopamas krēmos. 

Nosaukums "EKO"kosmētikā priekš manis jau sen ir tukša skaņa, jo nu jau ar pārliecību varu teikt, ka esmu pārliecinājusies, ka daudzi ražotāji šo vārdu izmanto ļaunprātīgi.  Laiku pa laikam mums ir mode uz vienu vai otru lietu un ražotājs tam ļoti cītīgi seko, tātad, ja patērētājs grib eko, uz priekšu, būs Jums sērija par dažiem latiem pudelītē ar nosaukumu eko. 

Nu tad tā, kas tad ir viena no svarīgākām krēma sastāvdaļām, ko lieto kosmētikā un bez kā krēms nebūs pārdodams, jo vienkārši izskatīsies vecs un sabojājies, tas ir Emulgātors, kas  satur kopā vielas, kas savādāk nesajauktos, kā tas ir eļļas un ūdens gadījumā, un nepieciešami, lai veidotos stabila emulsija.

Te tāds maziņš sarakstiņš, kas man piemēram saīsinājumos uz kosmētikas līdzekļiem neko neizteiktu.

-Bez PEG savienojumiem kā sintētiskus emulgatorus izmanto arī:

Alkoksikēti amīdi (piemēram, TEA, DEA, MEA, MIPA savienojumi) - var tikt pakļauti nitrozācijas reakcijai, kā rezultātā rodas nitrozamīni - labi zināmi kancerogēni.

Kā arī citi sintētiski savienojumi kā Sorbitan Stearate, Laurate, Palmitate, Oleate u.c.; Ozokerite, Ceresin, Silicone, Montan Waxes Isopropyl Stearate, Laurate, Palmitate, Oleate.

Lanolīns (lanolin) - tiek iegūts no aitu ādas sekrēta un definēts, kā dzīvnieku valsts produkts, izraisa alerģijas, tiek lietots arī eko sertificētā kosmētikā.

http://fruityandmore.tumblr.com/veikalsvsdaba

Kā jau minēju bez emilgātora krēmi netiek ražoti. Tā arī ir tā brīnumainā sastāvdaļa, kas padara krēmu ļoti dārgu, vai tieši pretēji ļoti lētu. Emulgātors sintētiskais ar īsu burtu salikumu būs lētos krēmos, emulgātors, kas būs pēc iespējas draudzīgāks mūsu ādai attiecīgi arī maksās daudz dārgāk.  Eko produktos izmantoto kā reiz dārgos  emulgātorus, ja tie ir dabas izcelsmes, kosmētikas līdzekļa glabāšanas termiņš būs ļoti īss. Un protams tas arī ir par iemeslu, ka īsta eko kosmētika nemaksā dažus latu, krēma cena rakstīsies ar diviem cipariem, te nu var izdarīt secinājumus, par to, ko mēs varam nopirkt veikalā.

Ja mēs gribam patiesi ko ekoloģisku, tad man ir jāpiekrīt, tām dāmām, kas raksta, ka dod priekšroku īstam ūdenim ( avota),

 zāļu tēju uzlējumus sejas tīrīšanai, kas izmanto dabīgos skrubjus, un te noteikti es nedomāju kafijas biezumus, par tiem es pastāstīšu kādā citā rakstā.  

Lai kā katra no mums izvēlas sev piemērotas lietas un garantēts rezultāts no tā ko lietojam ir noteikti, tad ja mēs ticam, ka tas priekš mums ir pats labākais. 

Papildini mūsu draudzīgos Sieviešu Kluba pulkus! Atver arī SAVU blogu!


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 18. septembris 2013 12:16

es rakstīšu tālākos rakstus, tad tiksim arī līdz šai tēmai.:), ja ir kāda īpaša interese par kādu no produktiem, raksti man uz e-pastu.

kalliope 18. septembris 2013 10:54

mani vienmēr interesējis - kāds ir sastāvs Mary Kay kosmētikai - esmu bijusi uz dažām prezentācijām, radītais efekts patika, bet par sastāvu īsti precīzu atbildi nesaņēmu, nebija laika arī pašai papētīt, un internetā arī neatrodu informāciju, varbūt Tu vari uzrakstīt, cik dabīga ir šī kosmētika, vai satur/nesatur naftas produktus utt.?
priecāšos par atbildi :)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras