Manifestējot pa VEFa apkārtni...

Autors: Linduchy, 2016. gada 22. oktobris, 14:39:39
Manifestējot pa VEFa apkārtni...

Piektdienas vakars. Ārā valda īsts rudens – vējš plosās, dzenājot brūnganās lapas pa VEFa rajona tumšajām ietvēm. Apgaismojums ir tik trūcīgs, ka cenšos nepaklupt kādā no „līdzenajām“ ietvēm, cenšoties atrast Ūnijas ielas 4. numura 7. korpusu. Labi ka nelīst. Kādu laiku klīstu pa neomulīgo apkārtni, satieku vēl vairākus cilvēkus, kas arī meklē to pašu vietu. Tuvojoties pasākuma sākuma laikam, saprotu, ka jāmet principi pie malas – izmantoju mūsdienu tehnoloģijas, lai BEIDZOT nokļūtu īstajā vietā.

Ēka nolupusi un baisa, neskatoties uz iedegtajām āra svecēm...varbūt kādreiz VEFa apkārtne atgūs agrāko laiku skaistumu, bet pagaidām skats ir visai nožēlojams. 

Nonākot Modes manifestācijas pasākuma vietā, mani sagaida kārtējais pārsteigums – garderobes nav. Varianti ir divi – palikt āra drēbēs un kārtīgi pārkarst, fotogrāfējot dizaineru tērpu kolekcijas, vai arī atstāt virsjaku kaut kur likteņa varā. Un „liktenis“ var izrādīties diezgan nejauks, ja ņem vērā, ka pasākuma viesi aktīvi iestiprinās ar grādīgiem dzērieniem.

Gaidot modes skates, izpētu iekštelpas. Uzmanību pievērš griestu nožēlojamais stāvokis. Ik pa laikam manīju, kā šur tur nobirst apmetums ... arī uz modes mēles, modelēm defilējot skaļās mūzikas un rībošo basu pavadījumā. Nedaudz uzdzden šermuļus, paliek neomulīgi. Drošības labad turos tuvāk pie izejas, jo, pavirši izvērtējot evakuācijas ceļus, ārkārtas situācijā varētu sanākt „lielas ziepes“.

Tā kā regulāri piedalos modes pasākumos, tad nu man ir iespēja salīdzināt. Modes manifestācijas gadījumā atzinīgi novērtēju to, ka pasākums sākas noteiktajā laikā – dažu minūšu nobīde ir nieks. Arī starplaiki starp dizaineru modes skatēm nav gari – viss notiek aktīvi, nav jānīkst, meklējot izklaides iespējas. Patiesību sakot, izklaides iespēju izvēles nemaz nav – var vienīgi „iestiprināties“ ar dzērieniem bāriņā un socializēties ar pasākuma apmeklētājiem.

21. oktobrī skatītāju vērtējumam tika demonstrētas Latvijas modes zīmolu kolekcijas - Žanete Auziņa, Baiba Ladiga, Vita Radziņa / Sofia Lark, TASTE by Sonita Pāvuliņa, Alexander Pavlov, Status by Shtamguts un SLOW.

20161022143754-53712.jpg

Žanetes Auziņas modes zīmols prezentēja pavasara-vasaras 2017 kolekciju, kuras iedvesma ir kosmopolītiska sieviete ar ambīcijām, raksturu un drosmi. Kolekcijas veidošanai ir izmantoti dabīgie un makslīgie audumi – samts, zīds, kokvilna un poliesters. Apģērbu komplekti izveidoti sportiski klasiskā stilā ar gaisīgu noskaņu, kurus papildina izšuvumi. Kolekcijā dominē tumši toņi un metālisks spīdums zelta un sudraba tonī. Pavasarīgu svaigumu kolekcijai piešķir citrondzeltenais tonis.

20161022143810-95652.jpg

TASTE by Sonita Pāvuliņa tērpu kolekcija iepriecināja ar rudenīgiem krāsu toņiem – pīlādža sārtumu, koku lapu dzeltenumu un zilo ezeru ūdeņu vēsumu. Uzmanības centrā – bantes. Glitā un sievišķīgi eleganta kolekcija.

20161022143828-50287.jpg 

Baiba Ladiga savā tērpu kolekcijā sniedza futūristisku skatījumu uz modi - ģeometrisku un arhitektonisku apveidu un minimālisma kokteili. Dizaineres darinājumos ir jūtama Āzijas kultūras ietekme – bez liekām ārišķībām un vienkāršas krāsas – melna, pelēka un balta. Askētismu gan papildina ekstravagantie apavi.

20161022143843-85033.jpg

Modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs savā 2016. gada rudens/ziemas tērpu kolekcijā prezentēja nemainīgas vērtības – kvalitāti, praktiskumu, rūpīgi piemeklētas detaļas un izsmalcinātu skaistuma un modes izjūtu. Rudens kolekcijas iedvesmas avots ir Kazimira Maļēviča “Melnais kvadrāts”. Kolekcijas tērpos izmantotas svītru kombinācijas un dažādi rūtiņu raksti. Siltas, apjomīgas un interesantas dūnu jakas, vestes un pat svārki. Tērpus papildināja gofrēti elementi un kažokādas.

20161022143902-82993.jpg

Jaunā SOFIA Lark zīmola pieteikums sadarbībā ar modes dizaineri Vitu Radziņu ietver izsmalcinātas kleitas un rotas sievietēm. Kolekcija apvieno sevī izteiksmīgu sievišķību un eleganci. Izteikti romantiskā kolekcija simbolizē cerību pēc laimes un mīlestības visas dzīves plūdumā.

20161022143919-97329.jpg

Modes manifestācijas piektdienas pasākumu noslēdza Elīnas Štobes veidotā SLOW pludmales un SPA apģērbu kolekcija, kuras iedvesma meklējama dabā un sievietes elegancē, pārliecinātībā un trauslumā. Kolekciju raksturo klasisks siluets un grafiski meklējumi ierastām līnijām ar prioritāru virsuzdevumu kalpot tērpa lietotājai, piekļauties ķermeņa līnijām un iedrošināt ziedēt un aizraut. Kolekcija, kurā dizainere ir realizējusi savas personības dziļākos pārdzīvojumus, ļauj uzplaukt ziedam, kur katra detaļa pārdomāta un konstruēta tā, lai tērpa nēsātājai iedvestu pārliecību: Tu ziedi, Tu esi iedvesma, apturi laiku un baudi vasaru četru sezonu garumā!”

No prezentētajām tērpu kolekcijām mani visvairāk uzrunāja Žanetes Auziņas tērpu gaisīgums, TASTE by Sonita Pāvuliņa krāsas un sievišķīgā elegance un Alexander Pavlov kolekcijas interesantās detaļas un raksti.