Mani skaistie mati :)

Saulite-pukite
Saulite-pukite 14. maijs 2014 18:18
2214
Šeit mati ieveidoti ar lokšķērēm
Šeit mati ir tikko izlaisti no copes, mazliet viļņaini.
Mana mīļā franču bize. Gan skaisti, gan praktiski un ērti.
Uz maniem matiem frizierskolā tiek mēģināta vakara frizūra. Topošā frizierīte sūdzējās, ka parāk dzīvīgi mati un grūti fiksējās.
Šeit ieveidoti ar lokšķērēm
Šeit ieveidoti ar lokšķērēm
Dabīgi vasaras mati, saulē pabalējuši
Dabīgi vasaras mati, saulē pabalējuši

Ieraugot šo konkursu uzreiz sapratu, ka jāpiedalās, jo ar matiem man gājis visādi! Tagad varu teikt, ka mani mati ir mans lepnums. Jau četrus gadus tos nekrāsoju un mēģinu audzēt garus. Iepriekš mani mati ir bijuši visās iespējamajās krāsās, un sāku tos krāsot 12 gados,- sarkani, koši rozā, izbalināti blondi, melni, rudi, zaļi, lillā, zili, zilimelni, un pēc šī krāsu perioda sāku tos krāsot vienkārši brūnus, sākumā mājās, tad jau frizētavā, kad frizētavā krāsot kļuva par dārgu, pēc ilgiem laikiem tos atkal nokrāsoju mājās, un brūnais tonis sanāca melns. Un melns man galīgi nepiestāv. Pēc šī neveiksmīgā krāsojuma matus vairs krāsojusi neesmu. Un pārtraucu arī eksperimentus ar frizūrām un matu griezumiem - no gandrīz zēngalviņas, līdz asimetriskiem giezumiem. Skatoties bildes, protams, liels kauns :) Pa šiem četriem gadiem mati ir pilnībā atauguši mani dabīgie un arī paaugušies garumā. Aug gan diezgan lēni. Dabīgā krāsa man ir brūna. Vasarā saulē mati izbalo un paliek gaišāki un sķipsnaini, bet ziemā atkal paliek tumši. Tā interesanti viņi savā nodabā dzīvojās.  

Par kopšanu un veidošanu. 

Jau ilgus gadus matiem izvēlos profesionālos šampūnus un no aptieku produkcijas vai dabīgos šampūnus no Eko veikaliņiem, jo matus vairs nekrāsojot tie ir sākuši ātrāk taukoties. Ir mēģināts Label M, Logona, Phyto, Skin-Cap, Biosilk, Seba-Med un vēl šādi tādi brendi ko esmu piemirsusi. No šiem brendiem komplektā šampūnam ņemu arī matu balzamu. Matu maskas lietoju ļoti reti. Matu galus kopju ar matu eļļiņām. Patika Kerastase Oleo-Relax, bet jau pāris gadus esmu apstājusies pie BIOSILK - Silk Therapy - matu zīda. Patīk gan tekstūra, gan tas kādi mati pēc šī zīda paliek. Nav eļļains, mati paliek veselīgi un mīksti. 

Matus mazgāju salīdzinoši bieži, jo ātri sataukojas un ikdienā eju uz sporta zāli, kur gribot negribot sanāk matus mazgāt ja ne katru, tad katru otro dienu, citreiz sanāk katru trešo. Vasara matiem patīk labāk un tad arī retāk tos var mazgāt. Pēc mazgāšanas lietoju tikai fēnu ar vidēju karstuma gaisa plūsmu, vasarā fēnu izmantoju reti. Matu lokšķēres vai gofru izmantoju pāris reizes gadā uz kādām svinībām vai īpašākiem pasākumiem. Taisnotāju neizmantoju nemaz, jo uzskatu, ka tā ir liela matu bojāšana/ dedzināšana. 

Frizūras. Lai gan man ir jau salīdzinoši gari mati, ikdienā frizūŗas veidot nesanāk. Staigaju ar vaļējiem, kas ir diezgan apgrūtinoši jo ātri sapinķerējas un vasarā ļoti karsti, vai arī uzpinu franču bizi, vai arī copē. Uz svēkiem gan cenšos uztaisīt kautko īpašāku lai pašai un citiem prieks skatīties :)

Ieskatam galerijā pievienoju dažas bildes kur var redzēt manus matus. Meklējot bildes, sapratu, ka turpmāk būs biežāk jānofotogrāfē mati gan no aizmugures, gan ar frizūrām - jaukām atmiņām. 

 

Konkurss: Parādi savus matus un laimē mežacūkas saru ķemmi no Wildgood

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Saulite-pukite 14. maijs 2014 18:23

Aizmirsu pierakstīt ka arī ķemmei-sukai manu matu dzīvē ir svarīga loma. Ilgus gadus ķemmēju ar lielu, mīkstu suku ar plastmasas resniem zariņiem, bez pumpām galos. Šī ķemme neskrāpēja galvas ādu un neplēsa matus. Nesen iespaidojoties no sieviešu forumiem, iegādājos Tangler-Teezer matu suku. Sākumā likās, ka neērta dēļ mīkstajiem sariņiem, priekš maniem biezajiem matiem, bet ar laiku jau pieradu un ir super saudzīga un ērta :)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras