Manas īpašās ādas kopšanas receptes

thezeezee
thezeezee 16. septembris 2013 22:47
1954

Mums ir daudz stereotipu par ādu, kas par cilvēku pastāsta – tumša un iedegusi āda ziņo, ka šim cilvēks daudz uzturas saulē (vai solārijā), ļoti sakrokojusies āda rāda cilvēka lielo dzīves pieredzi, taču āda klāta ar sviedru lāsītēm parāda cilvēka fizisko stāvokli.

Šoreiz padalīšos pieredzē, kā es rūpējos par savu ādu jau vairāk kā divdesmit gadus.

Man ir gaiša āda, turklāt tā ir jūtīga, tāpēc prasa vēl jo vairāk rūpju, uzmanības un piesardzības.

Tikko aizvadīta fantastiska vasara – silta un ļoti saulaina, taču kā zināms, par daudz saules staru ādai var būt ļoti kaitīgi, tāpēc vasarā savu ādu saudzēju un nerādos saulē brīžos, kad tā ir visaugstāk, respektīvi, ap pusdienas laiku līdz pēcpusdienai. Ja arī gadās atrasties saulē, tad noteikti lietoju dabīgās kosmētikas saules aizsarglīdzekļus ar SPF 50. Par ādu ir jārūpējas jau jaunībā, pretējā gadījumā vecumdienās vīd risks izskatīties daudz vecākai par savu īsto vecumu.

Lai padarītu ādu mīkstāku un vienlaicīgi to attīrītu, dzeru kafiju ar biezumiem, kurus pēcāk izmantoju kā fantastisku sejas un ķermeņa skurbi. Āda kļūst mīkstāka, maigāka, turklāt pusi dienas smaržo pēc kafijas. Kad mājās nav kafijas biezumu, vai arī gribas pārmaiņas, ņemu dabīgās kosmētikas šokolādes skurbi, klāju to uz ādas un priecājos par burvīgo aromātu vannas istabā, kas saglabājas vēl visu vakaru.

Kad āda ir attīrīta, toniks dara savus brīnumus un sagatavo ādu krēma uzklāšanai. Godīgi sakot, es neesmu cilvēks, kas aizraujas ar piecdesmit dažādiem krēmiem mājās, laikam tāpēc man parasti ir tikai viens, bet labs sejas krēms un viens ķermeņa krēms. Šobrīd esmu iecienījusi sejas kopšanas sēriju Logona un Lavera. Mana āda ir diezgan cimperlīga, un ja tai nepatīk krēms, ar ko vienreiz dienā to pabaroju, tad āda sāk niķoties, un parādās sausas vietas, varbūt apsārtumi utt., tāpēc sejas krēmu cenšos izvēlēties pēc iespējas labāku.

Kad esmu uzturējusies visu dienu laukā, putekļos (piemēram, rudenī kartupeļu talka), tad noteikti attīru savu sejas ādu ar attīrošām putām, kas dara divas lietas – pirmkārt, attīra ādu un otrkārt, dod svaigumu pēc nogurdinošas dienas (āda uzvedas kā tikko pamodusies). Dažkārt izmantoju arī īpašas sejas kopšanas ziepes, taču tās nedaudz sausina ādu, tāpēc ar tām neaizraujos.

Ar dekoratīvo kosmētiku ikdienā esmu uz Tu un esmu viena no tām dāmām, kas jūtas kā kaila bez dekoratīvās kosmētikas ikdienā, taču par spīti tam, lietoju pavisam nedaudz kosmētikas. Piekrītu teicienam Less-is-more (mazāk-ir-vairāk) un jo dabīgāks izskats, jo labāk. Tāpēc pārsvarā dekoratīvo kosmētiku izmantoju akcentiem. Cenšos ikdienā izvairīties no mākslīgas tonālā krēma kārtas un tonālo krēmu atstāju svētkiem.

Uzskatu, ka lielu lomu ādas kopšanā spēlē kosmētika, ko izvēlos. Pēdējā laikā ļoti pievēršu uzmanību kosmētikas sastāvam un cenšos pirkt tikai dabīgo kosmētiku, taču ja kaut kas tomēr tiek iegādāts no citas sērijas, tad raugos, lai sastāvā nav parabēnu, naftas izstrādājumu utt.

Cerams, ka kaut kas no manas pieredzes noderēs arī Jums, mīļās Sieviešu kluba lasītājas... :)

 

Blogu konkurss: Kā es rūpējos par sejas ādu

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras