Mana sejas ādas kopšanas filozofija. Cilvēkiem arī saprotamā valodā.

hiperkeri
hiperkeri 26. maijs 2017 20:49
1982

Sveikas,dāmas!

Man šovakar ādas spa.

Tāpēc,saistībā arī ar sarunu pie sava pēdējā raksta, izdomāju iztulkot soli pa solim,ko es daru ar sevi un kāpēc to tā daru.

Jāsaka arī,līdz ar to,ka esmu stāvoklī ,es pašlaik nelietotu daudzus neaizstājamus līdzekļus kā salicilskābes ķīmiskais eksfoliants vai tik aktīvas sastāvdaļas "vecuma prevencijai"kā retinols.

Labi.soli pa solim.

Tā kā ikdienā kosmētiku man patīk lietot-jo vienkārši patīk,tad arī dienas beigās lietoju 2-3 attīrīšanas soļus.Tas ir mazliet pārmērīgi un tādās slinkākās dienās iztieku ar vienu dubultsoli vai diviem soļiem.

Pirmais ir attīrošs losjons,ar kuru noņemu kosmētiku.

Otrais solis ir micelārais ūdens,kas noņems kosmētikas paliekas 

un trešais solis būs sejas mazgāšanas līdzeklis sejas ādas attīrīšanai. Tā teikt- divi soļi,lai seju attīrītu no aizsargbarjeras no ārpasaules,viens solis- lai pašu ādu uzturētu formā.

Šos trīs soļus es nekad neuztveršu kā luksusu,tāpēc arī atbilstoši lielas naudas par šo soli neiztērēšu.

Micelārais ūdens man ir no Garnier (ar argāna eļļu- ūdensizturīgās kosmētikas noņemšanai), kosmētikas noņēmējs gan ir no De Pre ,kas maksā vairāk,bet,tā kā tas bija ar lielu atlaidi, nopirku šoreiz tādu. Principā iztiktu vienkārši ar eļļiņu un siltu,samitrinātu dvieli šim solim. Neko nevajag sarežģīt. Un tad arī micelāro ūdeni nevajag.Sejas mazgājamais līdzeklis nupat beidzās no Paula`s Choice,kas ir milzu pudele par 30 eiro,pietiek reāli pusgadam un vairāk. Tā kā fiksumā netaisīšu pasūtījumu,tad iegādājos tepat pieejamu Neutrogena mazgājamo līdzekli,kuram sastāvā nav SLS vai kas cits,kas man nepatīk. Sejas attīrīšanai veltu labu minūti,lai mazgāšanas līdzeklis var savu labo darbu padarīt un efektīvāk tikt ar visu galā. Tas ir tieši tik pat elementāri kā pēc darba dienas novilkt drēbes un ieiet dušā.

Labi.

Pēc mazgāšanas tomēr toniku lieku. Vienkārši no Paula`s Choice ir lielisks sastāvs tonikam, ka grēks nelietot. Iedomājies, ka tā ir kā visvieglākā esence,kas palīdzēs absorbēties Taviem serumiem un sagatavo šim solim auglīgu vidi. Nav noslēpums,ka katram produktam ir savs PH līmenis,tāpēc toniks izbalansē sārmu,kas ir mazgātājlīdzeklī. Paldies,ķīmijas skolotāja! Šis solis būs vairāk kā zobu diegs. Visi tielējas to darīt, bet ,ja to dari,tad zobu veselība garantēta!

Tālāk ir "eksfoliācija" jeb iknedēļas atmirušo šūnu nogādāšana tur,kur tām pienākas būt. Ne jau mūsu porās. Pagaidām es lietoju Azelaīnskābi,kas ir vieglākais *un bēbim nekaitīgākais veids,kā pašlaik attīrīt manu ādu līdz sirds dziļumiem,neizmantojot reālu skrubi.Un reālu skrubējošu skrubi es nevienam neiesaku,jo tas fiziski rada mikrotraumas,ar kurām pēcāk jātiek galā un tas rada papildus grūtības. Viegli atcerēties- ja Tev ar porām viss labi,ir sausa-normāla āda- Tev pietiks ar AHA eksfoliantu-piemēram, Madarai ir tāds PEEL produkts,kas to veiksmīgi darīs. Sastāvdaļās meklēt tādus vārdiņus kā Glicolic Acid vai Lactic acid un tie ir tie,kas no ādas virsmas tiks galā ar atmirušajām šūnām.

Ar kombo- taukaino ādu jāsaka, ka ,atkarībā no vajadzības, būs jālieto BHA (kas ir salicilskābe- Salicylic acid) vai tā ,kombinējot ar AHA. Kā kuram,es fanoju par salicilskābi vienu pašu. Bet grūtniecēm tas īsti nav ļauts,tāpēc iztieku ar viss-vienā produktu Azelaic Acid. Tam ir ādu izgaismojošs efekts,jo tas ir arī antioksidants, kas palīdz arī nomierināt sakairinātu ādu. Taču jāuzmanās,jo daudzos gadījumos šī sastāvdaļa mēdz arī sausināt ādu.

Nu tas par skrubējošajām opcijām.

 

Tālāk ir solis,kurā ir vērts iedziļināties savas ādas vēlmēs un tās piepildīt. Serums un maska. Šeit vari likt savu banku iekšā,ka ir tāda gribēšana. Tā kā tā rocība daudziem ir ne tik parocīga, tad iesaku budžeta zīmolu The Ordinary,kurā vērtīgas sastāvdaļas satiekas ar aizsniedzamu cenu. Tehnoloģijas ādas kopšanā jau sen ir attīstījušās līdz kosmosam,tāpēc Ordinary ir tādi mazie celmlauži,kas uzskata, ka jānāk patērētājam pretī un jāsniedz atklāta komunikācija un informācija par viņu darbību,lai veicinātu diskusiju un cenu politikas godīgumu visā nozarē. Paula`s Choice kā kompānija jau bija daudz izdarījusi šajā sakarā,taču Ordinary vienkārši spridzina visu ādas kopšanas lauku ,kopš ir sākuši darboties. Un pieprasījums tiešām ir milzīgs.

Labi. Tagad fiksi par serumiem. Precīzāk- ko tajos meklēt?

Es pati lietoju Niacinamīdu (Niacinamide jeb vitamīns B3)ar cinku (Zinc)serumu- to es uztveru kā vitamīnus ādai. Taču jāuzmanās,ka to nelieto vienā dienas pusē ar c vitamīnu (L ascorbic acid).Tiem ir ādas sebuma līmeni regulējošas īpašības,kas vasarā lieti noderēs,kā arī novērsīs poru aizsprostojumus. 

Vitamīnu C seruma veidā iesaku lietot visiem, bet apvienojumā ar saules aizsardzību dienas laikā. C vitamīns uz sejas darbojas kā spēcīgs antioksidants ,kas laicīgi palīdz ādai cīnīties ar tās novecošanās pazīmēm. Interesanti,ne? Tas ir ļoti palīdzējis man ar rētaino laukumu izgaišināšanu un vispārējā paskata "savākšanu" līdz "ir ok". 

Ja vēlies padzirdīt atūdeņotu ādu, laba doma ir Hialuronskābes serums,taču,lai cik tā pati par sevi nebūtu "perfekta sastāvdaļa", tai ir arī ēnas puses,par ko daudz nerunā. Tā ir ļoti liela molekula un ādai ne visas formulas ir viegli uzņemt. Ādā ir receptors,kurš Hialuronskābi kā kluba sargs laiž vai nelaiž iekšā,un,ja Tev ādā ir tā,ka tas sargs nelaiž iekšā, tad īsti hialuronskābe konkrētā produktā var arī nedarboties. Par laimi ir daudz hialuronskābju izmēru un nu jau arī nano izmērā. Taču. Hialuronskābes dzīves cikls ādā ir ārkārtīgi īss- 3-5 minūtes. Tāpēc uz hialuronskābes serumiem ,kas ādai piesaista ādā vai vidē esošās ūdens molekulas,kas ādā paaugstina "valguma"līmeni,iesaku virsū likt tādu normālu, labu sejas mitrināšanas krēmu,kas darbosies kā labs vairogs,lai seju arī turpinātu pasargāt no atūdeņošanās.

Zaļās tējas ekstrakts(Cameillia sinesis)- polifenoli,ko satur zaļā tēja ir arī antioksidants( aka- palīdz uzturēt ādu ilgāk jauneklīgu),ādu nomierinošas spējas un spēj uzlabot ādas izskatu pēc saules radītiem bojājumiem.Šis kā antioksidants ir viens no visvairāk pētītajiem un ir ļoti iespaidīgs savu spēju jomā,taču nevajag "nolikt"arī savu platuma grādu floras spēju ietekmēt mūsu skaistumu.

Diemžēl nepietiks ar jogurta masku vai zaļās tējas  masku,kas svaigi izvilkta no ledusskapja, jo svaigos produktos nav tā koncentrācija,lai ādā radītu gaidīto efektu. Tāpēc jau ir radīti viņu daudz koncentrētākie brāļi- ekstrakti. Protams,būtu jauki arī redzēt,cik lielā koncentrācijā šie ekstrakti konkrētā tūbiņā ir iekšā,bet tā laikam ir pārāk liela prasība no manas puses. Vai arī tas publikai tikai sajauktu galvu.

Katrā ziņā, ar maskām (kuras ir atstājamas uz ādas)un serumiem,kur aktīvās sastāvdaļas ir vērā ņemamā daudzumā-vai sasniegt daudz vairāk nekā,ja tas būtu sejas mazgātājā vai mitrinošajā krēmā- krēms "sēž"uz ādas un to aizsargā no saviem augstumiem,bet mazgātājs neuzkavējas pārāk ilgi ,lai spētu ko mainīt.

ja lietoju nomazgājamās maskas,tad tās lieku pirms seruma,bet,ja tā ir salvetes tipa maska ,kas piesūcināta ar esenci-tad uzklāju serumu un maska vēl paildzina tā efektu. 

Un nobeigumā visam pa virsu nāk mētelītis - labais draugs mitrinošais krēms,kas sēž uz tavas ādas virsējā slānī un palīdz tai nosargāt savu mitruma līmeni.

Pa dienu man vēl pa virsu iet saules aizsargkrēms- lai pasargātu antioksidantus no oksidēšanās(jo citādi tos lietot ir diezgan bezjēdzīgi) un cilvēkam saprotamā valodā- mazos ļautiņus,kas pūlās un dara visu labo,lai Tava āda būtu svaiga ilgāk, pasargāt,lai tos nenoslaktētu un tie savu darbu darītu ilgāk , ādu pasargātu no radiācijas un,protams, vides piesārņojuma,kas nu jau ir visur. 

Nu tā! 

Filozofiski par parasto.Kā jums šitais patika?:)

Konkurss: Laiks pie spoguļa

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 28. maijs 2017 18:11 ofelija

Tā ir! par 100% piekrītu! Arī man tā ir!
Taču tagad man ir jāliek sevī lietas iekšā tādas, kuras es pirms bēbja gaidīšanas pārdrošākajos sapņos nebūtu lietojusi- piens, maize,āboli,banāni,un vēl dažas citas lietas... un tas ,protams, izraisa miljons seku! Bet bez tā visa nevar iztikt,lai nodrošinātu sevi un savu bērnu! Citā dienā es pat neielaistos kompromisos attiecībā pret sevi, taču,redz,kā ir- dzīve izdomā citādi.

ofelija 28. maijs 2017 16:35 rasas

Man liekas,ka visgruutaakais visaa ir nevis uzlikt tos neskaitaamos kreminus savai sejai ,bet loti piedomaat pie taa,ko liekam ieksaa savaa kermenii.
Es ,piemeram,zinu ,kas manai sejai nepatiik iipasi-tie noteikti ir rieksti.Tas nenoziimee,ka es riekstus nevaru eest pavisam,bet nevaru eest daudz!Jo mazaak lietoju saldumus,ierobezoju alkoholu -sejaa to var loti redzeet.
Tas ir liels darbs ar sevi.

hiperkeri 28. maijs 2017 09:01 rasas

Man likās,ka man vienīgajai ar ūdeni nepietiek:D:D:D
Nav jau tik traki. No rītiem iztieku ar ūdeni un nelietoju mazgāšanas līdzekli. Tik serumu lieku,jo ticu to iedarbībai,un mitrinošu krēmu+spf. Tas ir mans īsais rituāls.

rasas 28. maijs 2017 08:25

Es būšu vairāk kosmētikas kopjošās piekritējs. Ja es nedaru ar seju neko, nu tad āda izskatās briesmīgi. Protams, es arī gribētu neko nelietot, bet izskatīties labi, diemžēl tā nesanāk.

rasas 28. maijs 2017 08:25

Es būšu vairāk kosmētikas kopjošās piekritējs. Ja es nedaru ar seju neko, nu tad āda izskatās briesmīgi. Protams, es arī gribētu neko nelietot, bet izskatīties labi, diemžēl tā nesanāk.

Aggie 27. maijs 2017 19:01

...es serumu lietoju vienreiz gadā, kad notiek pāreja no ziemas uz pavasari, lai palīdzētu ādai atgūt krāsu...

ofelija 27. maijs 2017 16:35

Piekriitu Vitai.
Seju mazgaaju ar uudeni.Vienu reizi nedeelaa lieku auzu paarslu masku,.Katru dienu maseeju seju apmeeram 6 min.Ejot aaraa saulee ,uzlieku aizsargkremu,bet citaadi nekaadus kremus,seerumus utt nelieku.Kosmeetiku lietoju loti minimaali-acu tusu un luupu kraasu.
Man ,dziivojot Latviaa,bija loti slikta seja.Toreiz nesapratu veel,ka sejas aada nepaliks labaaka,ja liks visu iespeejamo virsuu,lai nomaskeetu defektus!
Nekad nedomaaju ,ka man muuza otraa pusee ,buus daudz labaaka sejas aada,kaa tad,kad bija tie 30+.
Esmu naakusi pie sleedziena-"jaaaartee ieksas" , jaaeed loti tiiru uzturu un jaadzer tiirs uudens.

Ciao 27. maijs 2017 08:09

Pēc sevis novēroju jau agrāk, jo mazāk lieku uz sejas, jo labāk, tmadēļ tagad nelietoju gandrīz neko un seja izskatās ļoti labi. Liels nopelns ir dzīves veidam, īpaši uzturam.
Mans dienas minimums ir ūdens, mandeļu eļļa un sejas masāža. Savukārt reizi nedēļā kafijas skrubis un kāda viegla jogurta maska.. nez tīri efektīvi..
tas ir tāpat kā ar zālēm, jo vairāk lietot zāles, jo mazāk efektīvas tās paliek organisms pieradis un pieprasa spēcīgāku dozi, dabas brīnumi šādam cilvēkam nespēj vairs palīdzēt.. tāpat ar kosmētiku.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras