Man, lūdzu, piknikam labvēlīgus laikapstākļus.. un ne tikai!

3. augusts 2011 00:00
1120

Ne vienu reizi vien, piknikā dodoties, vai vienkārši jauki pavadot laiku brīvā dabā, baudīšanas prieku var sabojāt .. jā, odi! Un ne tie vien. Kuram gan svešas sajūtas, kad pastaigājoties, pie auss kāds nepatīkami sīc? Vai nosēžas uz ādas .. un tā vien lūko pēc svaigām asinīm. Vai, varbūt, mājās ejot, kur vien skaties - sarkani, niezoši plankumi? Ne-pa-tī-ka-mi!

 

 

Kā es cīnos? Izmēģināts ir daudz, jo man patīk atpūsties laukos, kur bieži valda liela svelme, zem simts gadus vecajiem ozoliem un liepām ir patīkama ēna, bet pavisam tuvu .. mežs! Idille!

 

Krustnagliņas ir ne vien patīkama piedeva ēdienam un neaizstājama garšviela, bet lielisks līzeklis cīņā ar odiem! Mans līdzeklis nr. viens! Odiem nepatīk šī izteiktā smarža, viņi izvairās. Jautāsiet, kā pagatavot? Elementāri. 15 minūtes krustnagliņas vāra, tad iegūto šķidrumu sajauc ar mazu devu odekalona un ieziešas! Pāris stundas neviens jūsu mieru netraucēs! Mīnuss šim pasākumam ir tāds, ka novārījums nevar uzglabāties ilgi, maksimums pāris dienas, vēlāk tam zūd visa efektivitāte. Ja atpūta ir pie ugunskura, veikalā nopērkamo sveču vietā var izmantot pāris pilienus eikalipta vai bazilika eļļas, kuras vienkārši iepilina ugunskurā, odiem nu ļoooti nepatīk!

 

Arī vietai, kur tiek audzēti tomāti, tie izvairās tuvoties. Vai ja uz galda novietoti nesen plūkti, svaigi un smaržīgi tomāti - odu nebūs! Vēl - odiem nepatīk dzeltenā krāsa, to arī var izmantot savā labā!

 

Bet ja nu gadās tikt sadzeltai, niezošo vietu lieliski remdē dzeramā soda. Tējkarote sodas un glāzi ūdens, un drīz par sāpēm (vai nepatīkamajā sajūtām, drīzāk) var aizmirst!

 

Protams, tik pat labi palīdzēt var arī veikalos nopērkamie līdzekļi vai stiprs plaukstas vēziens, bet es izvēlos ne tik ķīmiskus .. un arīdzan drastiskus paņēmienus! Lai saulaina un skaista atlikusī vasaras daļa!

 

Jau iesūtīji blogu konkursam: Kā piknika laikā pasargāt ādu no kukaiņu kodumiem?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras