Latvijā veiktā pētījumā atklāts, ka stresa līmenis mazina sieviešu pievilcību

25. maijs 2013 00:00
459

Latvijā veiktā pētījumā secināts, ka sieviešu imūnsistēmas aktivitāte neietekmē pievilcību vīriešu acīs, taču augsts stresa hormonu līmenis mazina seksapīlu.

Latvijā veikto pētījumu vadīja Turku universitātes Bioloģijas nodaļas pētnieks Markus Rantala, un tajā piedalījās arī četri Latvijas zinātnieki - Sanita Kecko, Tatjana Krama, Inese Kivleniece un Indriķis Krams - no Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta.

Lielbritānijas zinātniskajā žurnālā "Biology Letters" publicētajā pētījumā pārbaudīta hipotēze, ka personas seja pretējam dzimumam signalizē par veselības stāvokli un auglību.

Pētījumā piedalījās 52 aptuveni 20 gadus vecas sievietes, kas vakcinētas pret B vīrusu hepatītu. Sievietēm ņemtas asinsanalīzes, analizējot viņu imūnās sistēmas reakciju, stresa hormona kortizola līmeni, kā arī ķermeņa tauku proporciju.

Pētījuma dalībnieces nofotografētas menstruālā cikla auglīgākajā fāzē pirms un pēc vakcīnas saņemšanas.

Pētījuma gaitā sieviešu portreti demonstrēti 18 heteroseksuāliem jauniem vīriešiem, kuriem lūgts novērtēt katras sievietes pievilcību pēc sejas.

Sieviešu imunitātes reakcija neietekmēja viņu pievilcību vīriešu acīs, taču par glītākām atzītas sievietes, kurām bija zemāks kortizola līmenis.

Sieviešu pievilcību ietekmēja arī tauku īpatsvars ķermenī, pētījumā iesaistītajiem vīriešiem vistievākās un visapaļīgākās sievietes atzīstot par mazāk pievilcīgām.

Iepriekšējos pētījumos atklāts, ka sievietes par pievilcīgākiem uzskata tos vīriešus, kuriem ir spēcīgāka imūnsistēma.

"Atšķirībā no vīriešu pētījumu rezultātiem, mēs atklājām, ka sievietes imūnā reakcija jeb spēja producēt antivielas nav saistīta ar sejas pievilcību," norādīja Rantala.

"Galvenais atklājums mums bija neliela vilšanās, jo mēs nevaram secināt, ka imunoloģija ir saistīta ar sieviešu pievilcību."

Tomēr pētnieks norāda, ka cilvēku imūnsistēma ir pārāk sarežģīta, lai varētu apgalvot, ka glīta seja sievietēm nozīmē vāju imūnsistēmu, turklāt pētījumā analizēta tikai antivielu produkcija, kas veido tikai vienu imūnās reakcijas faktoru.

"Mūsu pētījums liecina, ka sejas pievilcība sievietēm nepierāda imūnsistēmas reakciju pret B hepatītu, bet ir saistīta ar diviem citiem ilgtermiņa veselības un auglības aspektiem - stresa hormona kortizola līmeni asinīs un ķermeņa taukaudu proporciju," sacīja Rantala.

Pētījumā pierādījies, ka sieviešu, tāpat kā vīriešu pievilcību ietekmē pārmērīgs stress, kam "ir spēcīgs negatīvs iespaids uz veselību, imūnsistēmas darbību, palielinot sirdsslimību, vēža un citu slimību risku", norādīja Rantala.


LETA
Diskusijai: Kā ir ar tevi, vai esi pamanījusi izmaiņas izskatā, kad bijis stress? 
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras