Krokši. Bezgaumība vai jauns modes trends

Autors: Linduchy, 2017. gada 3. oktobris, 15:25:04
Krokši. Bezgaumība vai jauns modes trends

Londonas modes nedēļā ir jau ierasts redzēt kaut ko “netradicionālu” un dumpīgi kliedzošu. Prezentējot 2017. gada pavasara/vasaras kolekciju, skatītājus pārsteidza Christopher Kane skate. Pareizāk sakot, pārsteidza modeļu apavi – krokši. Arī šogad zīmols nolēmis turpināt krokšu modīgās transformācijas, lai padarītu šos neglītos apavus par luksus modes daļu. Krokši ar dekoratīvo kristālu apdari nav nekāds modes joks. Izskatās, ka visa padarīšana virzās uz jaunu (un neglītu) modes trendu.

20171003152420-99077.jpg

Modes dāmas man piekritīs, ka krokši ir viens no tiem apavu veidiem, kas asociējas ar pilnīgu neestētiskumu, bezgaumību un, nu jā – ar laukiem. Bet, tā kā modes skatēs atkal un atkal varējām vērot kovboju stila elementus un čību variācijas, krokšu parādīšanās bija tikai laika jautājums, jo tagad viss tiek virzīts ērtuma un pofigisma virzienā.

Pēc Londonas modes nedēļas modes industrijas pārstāvjus nodarbināja jautājums, vai krokši spēs “iedzīvoties” glaunās modes pasaulē, vai arī paliks tikai Christopher Kane kolekcijās. Un atbildi nebija ilgi jāgaida, jo Parīzes modes nedēļā Balenciaga izraisīja kārtējo šoka devu – ar krāsainiem krokšiem uz platformas.

20171003152438-57306.jpg

Balenciaga patīk šokēt, apvienojot savās tērpu kolekcijās gotiski draudīgus, nevīžīgi pofigistiskus elementus ar humora piedevu. Krāsainos krokšus uz 10 cm augstas platformas, kas dekorēti ar krāsainiem ziediņiem, pūcītēm un Balenciaga logo, nevar nosaukt nekā savādāk kā par modes izsmieklu.

Saka, ka modē nevar izdomāt neko jaunu. Dizaineriem atliek vien izdomāt vispārsteidzošākos savienojumus, atsakoties no konservatīviem uzskatiem par to, kas ir skaists un saderīgs.

Vēl nav publiski zināms, cik maksās Balenciaga “krokšu brīnums”, taču ir skaidrs, ka šī luksus zīmola izstrādājumi noteikti būs dārgāki par tipisku krokšu cenu.