Krokši. Bezgaumība vai jauns modes trends

Linduchy
Linduchy 3. oktobris 2017 15:25
1621

Londonas modes nedēļā ir jau ierasts redzēt kaut ko “netradicionālu” un dumpīgi kliedzošu. Prezentējot 2017. gada pavasara/vasaras kolekciju, skatītājus pārsteidza Christopher Kane skate. Pareizāk sakot, pārsteidza modeļu apavi – krokši. Arī šogad zīmols nolēmis turpināt krokšu modīgās transformācijas, lai padarītu šos neglītos apavus par luksus modes daļu. Krokši ar dekoratīvo kristālu apdari nav nekāds modes joks. Izskatās, ka visa padarīšana virzās uz jaunu (un neglītu) modes trendu.

20171003152420-99077.jpg

Modes dāmas man piekritīs, ka krokši ir viens no tiem apavu veidiem, kas asociējas ar pilnīgu neestētiskumu, bezgaumību un, nu jā – ar laukiem. Bet, tā kā modes skatēs atkal un atkal varējām vērot kovboju stila elementus un čību variācijas, krokšu parādīšanās bija tikai laika jautājums, jo tagad viss tiek virzīts ērtuma un pofigisma virzienā.

Pēc Londonas modes nedēļas modes industrijas pārstāvjus nodarbināja jautājums, vai krokši spēs “iedzīvoties” glaunās modes pasaulē, vai arī paliks tikai Christopher Kane kolekcijās. Un atbildi nebija ilgi jāgaida, jo Parīzes modes nedēļā Balenciaga izraisīja kārtējo šoka devu – ar krāsainiem krokšiem uz platformas.

20171003152438-57306.jpg

Balenciaga patīk šokēt, apvienojot savās tērpu kolekcijās gotiski draudīgus, nevīžīgi pofigistiskus elementus ar humora piedevu. Krāsainos krokšus uz 10 cm augstas platformas, kas dekorēti ar krāsainiem ziediņiem, pūcītēm un Balenciaga logo, nevar nosaukt nekā savādāk kā par modes izsmieklu.

Saka, ka modē nevar izdomāt neko jaunu. Dizaineriem atliek vien izdomāt vispārsteidzošākos savienojumus, atsakoties no konservatīviem uzskatiem par to, kas ir skaists un saderīgs.

Vēl nav publiski zināms, cik maksās Balenciaga “krokšu brīnums”, taču ir skaidrs, ka šī luksus zīmola izstrādājumi noteikti būs dārgāki par tipisku krokšu cenu.


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Shalako 4. oktobris 2017 12:57

Ugly shoes. Dārza darbiem tikai un noder, bet tā, staigājot pa pilsētu, pat pie dabas - nu nē, ir taču daudz citu glītu un ērtu alternatīvu.
Uggus gan gluži nepielīdzinātu šiem krokšiem, jo manā skatījumā Uggi ir glīti, ja tos valkā atbilstoši laikapstākļiem un ar saderīgu apģērbu, nenovalkājot pazoles līdz šķībuma pakāpei. Piemēram, dziļā sniegā, sausā laikā un salā - gan skaisti, gan ērti. Skaisti izskatās kopā ar tām pašām tārpjakām, mēteļiem, parkām, kuriem kapuces ir ar biezu spalvu. Tāds ziemīgs skats. Turpretī krokši arī dārzā izskatās nesmuki, lai gan ticu, ka tīri funkcionāli der ļoti labi.

pece 4. oktobris 2017 12:37 Nymph

Mūsdienās krokšiem vieglumā ir strēķītis līdzinieku, ja runājam par parastām krokškurpēm un gumijas zābaciņiem, piem. Lemigo ;)

Nymph 4. oktobris 2017 11:41 pece

Vienīgais, ko es vienreiz ar pārsteigumu konstatēju, veikalā intereses pēc pārcilājot krokšzābakus (gan oriģinālos, Crocs) - tie ir neaptverami viegli. Tā ir viena no lietām, kas man vienmēr riebusies parastos gumijniekos - tie ir smagi samērā...

pece 4. oktobris 2017 10:39

Krokšiem nav ne vainas - visparastākie der, lai rīta rasā nesaslapinot kājas, aizbristu dārzā pēc svaigiem gurķiem un garšaugiem, bet krošzābaki noder sēņojot, lasot dzērvenes purvā vai kartupeļu talkā!

Bet visādi citādi, es nesaprotu slavas dziesmas ikdienas lietojumā, gumijas apavi ir un paliek gumijas apavi.

Linduchy 4. oktobris 2017 09:20

Manā krājumā krokši nebūs. Punkts un āmen :D
Visi saka, ka ūber ērti utt. Bet nu nespēju es saprast, kur ir tas milzu sajūsmas avots - tā tak ir gumija. Un staigāt gumijas apavos, slavinot to ērtumu - no, no, mani nepārliecinās. Tas noteikti nemaz nevar būt veselīgi - gumija nav draudzīgākais materiāls saskarsmei ar ādu. Vēl jo vairāk - pēdās ir tik daudz nervu punktu.
Kopsavilkums no manis - krokši ir bveeeee :D

Nymph 4. oktobris 2017 08:57

Nepabeidzu domu... :) Pievienojos tām, kuru garderobē šis hīts (tāpat kā Ugg vai nesen modīgās tirgus somas) neienāks.

pece 4. oktobris 2017 08:21

Mani maz uztrauc krokši, īpaši augstajā modē. Krošu slavināšana ies plašumā, bet ne jau tāpēc man tie būtu jāsāk mīlēt :D

Kerstyna 3. oktobris 2017 22:15

Krokši ir tāds pats bezgaumības hīts kā uggi . Manā garderobē to nav un nebūs.

Nymph 3. oktobris 2017 21:35

Man šķiet, ka ne visam, kas notiek uz "augstās modes skatuves" jāpievērš sevišķa vērība. Gan jau būs "modes dāmas", kas uz šo pavilksies, tāpat kā pavilkās daudzi jo daudzi, ieviešot kroksenes savā garderobē.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras