Kristīne Pridanova: Mode un stils ir valoda, kuru apgūstot var atrast jaunas iespējas.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. septembris 2017 09:00
2021

Iestājoties rudenim, daudzas sievietes veic skapja revīziju un saprot, ka ir pienācis laiks doties iepirkties un papildināt skapja saturu, kurā ir iemitinājies mītiskais radījums “man-nav-ko-vilkt”. Taču reizēm staigāšana pa veikaliem sagādā vienīgi galvassāpes, jo sanāk apjukt milzīgajā preču piedāvājumā un modes tendenču daudzveidībā. Rezultātā veikals tiek atstāts bez pirkuma vai arī tiek nopirktas lietas, kuras vienīgi papildina “man-nav-ko-vilkt” apjomu. Vienas sievietes pārsteidz ar stilīgu tēlu, bet citām individuālā stila meklējumi sagādā zināmas grūtības, tāpēc Sieviešu Klubas aicināja uz sarunu Stila skolas dibinātāju stilisti Kristīni Pridanovu.

Šobrīd dabā notiek transformācija. Iespējams, ka kāda no Sieviešu Kluba portāla lasītājām arī domā par sava stila pārvērtībām, taču šaubās un nedaudz baidās izkāpt no “ierastajiem komforta rāmjiem”. Ar ko Tu ieteiktu sākt ceļā uz stila pārvērtībām? 

Ar sevis izzināšanu. Mēs visas esam dažādas, un nav vienas gatavas receptes, kura derētu mums visām kā gatavs šablons. Individuālo stilu nevar veidot  pēc principa „copy paste”. Jāmeklē savs ceļš. Tam ir veltītas pirmās „Stila skolas” nodarbības. 

Pīlādžu piesātināti sarkanais un ķirbju oranžais tonis, bērza lapu saulaini dzeltenā krāsa, sūnu sulīgi zaļā krāsa, viršu violeto toņu daudzveidība. Rudens krāsas iedvesmo tās iekļaut arī savā tēlā. Kā pareizi izvēlēties savu krāsu paleti?

Šodien tas ir viens no populārākiem jautājumiem – noteikt savu krāsu kolorītu un atbilstoši tam izvēlēties apģērbu krāsu. Neskatoties uz ļoti lielu pieejamo informācijas apjomu par šo tēmu, to izdarīt nav tik vienkārši.  To mēs nevarēsim izdarīt arī vienā nodarbībā, kas ir veltīta krāsām. Krāsu kolorīts tiek noteikts klientam individuāli, un konsultācija parasti ilgst vairāk kā stundu. Mans mērķis šajā nodarbībā – vienkāršā un uzskatāmā veidā iedot klausītājām pamatinformāciju par krāsām, lai netiek pieļautas „rupjas” kļūdas, kā arī ievirzīt un iedvesmot paskatīties uz krāsām savādāk. Jo es joprojām regulāri dzirdu  – „mūsu veikalos nav krāsas, tikai melns un pelēks...”. Kategoriski nepiekrītu! Ticiet man, veikalos šodien ir ļoti daudz krāsu! Mēs vienkārši vai nu tās neredzam, vai baidāmies no tām. 

Daudzām mūsu portāla lasītājām darbs pieprasa formālu ģērbšanās stilu. Klasiskas vērtības nenoveco, bet kā tās apvienot ar modes aktualitātēm, lai izskatītos stilīgi?

Arī klasika ilgtermiņā mainās. Un šim izmaiņām jāseko līdzi. Ir daudz zīmoli, mūsu Latvijas tai skaitā, kas savu kolekciju pamatā izmanto klasiskas vērtības, bet interpretē tās mūsdienīgi un atšķirīgi. Lai klasikā neizskatītos pārāk garlaicīgi un nemoderni,  jāmācās klasiskas drēbes kombinēt ar oriģinālākām. Papildināt ar interesantiem aksessuāriem (ja dreskods to atļauj). Vai izvēlēties klasiska dizaina apģērbu nestandarta krāsu izpildījumā. Piemēram lietišķs kostīms košā krāsā, nevis melns vai pelēks.

Sabiedrībā valda uzskats, ka lielāka izmēra sievietēm ir grūtāk izveidot mūsdienīgu stilu. Vai, Tavuprāt, šis uzskats atbilst patiesībai? Un pēc kādiem principiem Tu ieteiktu vadīties sievietēm ar lielāku svaru, lai izveidotu harmonisku un mūsdienīgu stilu?

Skumji to atzīt, bet tā tas ir... Lielākā veikalu daļa piedāvā standartu izmēru skalu, kura aprobežojas ar pieciem izmēriem  XS-S-M-L-XL (34. 36. 38. 40. 42.). Ja sievietei ir lielāks izmērs, piem. 44. vai 46., viņas izredzes atrast veikalos sev piemērotu apģērbu ir krietni mazākas, nekā tām, kuras iekļaujas standarta izmēru rindā, jo bieži lieli izmēri vienkārši nav veikalu kolekcijās. Šīm sievietēm jāzina savus veikalus. Nodarbībā „Shopping Guide pa Rīgas veikaliem” es stāstu arī par tiem zīmoliem, kas ir orientēti uz „size plus” izmēriem.

Lielai daļai sieviešu, neskatoties uz apģērbu daudzumu, skapī mājo mītiskais radījums “man-nav-ko-vilkt”. Ko Tu ieteiktu sievietēm izdarīt pirms došanās iepirkties, lai iepirkšanās būtu veiksmīga?

O jā! Populārākā problema. Šim jautājumam ir veltītas veselas divas „Stila skolas” nodarbības. Vienā no tām mēs divarpusstundu garumā mācamies sistematizēt sava skapja saturu. Jo harmoniskas un strādājošas garderobes veidošana –  ir ilgtermiņa projekts. Bet, kā zināms, lai realizētu kādu projektu, jāapgūst projekta vadību, jeb tehnoloģiju, kā to realizēt. Otra nodarbība veltīta šopingam un sekmīgas iepirkšanās nosacījumiem. Te arī eksistē vienkārši un viegli izpildāmi noteikumi, kuri garantē veiksmīgus pirkumus. Abi šie jautājumi ir cieši saistīti. Lai veiksmīgi iepirktos, tā lai pēc tam nav jāsūdzās „man-nav-ko-vilkt”,  galvenais ieteikums ir šāds: jāpērk jaunas drēbes, domājot par to kombinēšanu ar jau esošām. Jo mēs valkājam drēbes nevis atsevišķi, bet komplektos, īpaši rudens-ziemas sezonā, kad mums mugurā ir vismaz divi-trīs apģērba slāņi. 

Daudzas sievietes pēc noteikta vecuma sasniegšanas (kādai šis vecums pienāk ātrāk, citai – vēlāk) piemirst par savu ārējo izskatu, uzskatot, ka modes un stila lietas piedien tikai jaunākām dāmām. Sievietes ir ierakušās ikdienas rūpēs par darbu, ģimeni un sadzīviskām lietām, īpaši neiespringst par apģērba un aksesuāru izvēli, frizūru un grimu. Kāda vecuma sievietes visbiežāk nāk pie Tevis uz konsultācijām? 

Ļoti dažāda! Dažreiz pat mammas ar meitām nāk! Un, ziniet, tas mani priecē ļoti, tas nozīmē, ka mūsdienās modei un stilam nav vecuma robežu. Tas ir stereotips – ka sasniedzot kaut kādu konkrētu vecumu, sievietei jāaizmirst par sarkanu lūpu krāsu, jānomaina džinsas pret gariem svārkiem, jākļūst pieticīgākai, izvēloties košas krāsas, jākrāso dabīgu matu krāsu... Mūsdenās daudzas 50-gadīgas sievietes bieži izskatās skaistākas un stilīgākas, nekā jaunas 25-gadīgas. Un, tas nav kaut kāds fenomens. Sasniedzot konkrētu vecumu, sieviete sāk izprast sevi labāk, nekā jaunībā, atbrīvojas no kompleksiem, viņu mazāk rūp apkārtējo viedoklis, viņa ir gatava ieguldīt sevī un saskata tajā „pievienotu vērtību”.  

20170927101728-19392.jpg

Kāpēc ir vērts apmeklēt Stila skolas nodarbības Sieviešu Klubā?

Mode un stils ir valoda, kuru apgūstot var atrast jaunas iespējas. Apģērbs ir viens no instrumentiem, ar kura palīdzību var veidot tēlu. Bet ar savu tēlu mēs varam pastāstīt par sevi stāstu, iepazīstināt ar sevi apkārtējos, vai gluži otrādi, spēlēt citu lomu. Sludināt kādu ideju vai apzīmēt piederību pie kādas sociālās grupas. Ar tērpa izvēli realizēt savu radošo potenciālu. Būt atšķirīgai no citiem, oriģinālai, neatkārtojamai. Veidot sev noteiktu noskaņu, mainīt garastāvokli. Pareizi izvēlēts tērps var pat palīdzēt sasniegt konkrētus mērķus. Man šķiet, ka šīs iespējas ir tik ļoti plašas un aizraujošas! Apgūt instrumentus, kuri paver tev plašākas iespējas, vienmēr ir vērtīgi.

20170927102544-69586.jpg

Kā tiek organizētas nodarbības?

Lielākā nodarbību daļa tiek pasniegtas ar lielu vizuālā materiāla apjomu prezentācijas veidā. Dažas nodarbības papildinu arī ar rekvizītu, kā piemēram lekciju par aksesuāriem un to izvēli. Meikapu apgūstam reāli strādājot ar dekoratīvo kosmētiku uz klausītāju sejām. Un, protams, piesaistu klausītājas diskusijās un tēmu apspriešanā.

Vai uz nodarbībām ir jāņem kaut kas līdzi?

Jāņem līdzi labs garastāvoklis un pārliecību par to, ka jebkādas jaunas zināšanas ir liela vērtība! Tas ir jūsu kapitāls, kuru neviens nevar atņemt.

PIESAKIES STILA SKOLAS NODARBĪBĀM ŠEIT>>>

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras