Ko darīt ja ziemā roku ādā kļuvusi sausa

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 13. decembris 2013 00:00
4698

Ziemā nesaudzīgi laika apstākļi ārā un apkure iekštelpās, pamatīgi sausina roku ādu. Rokas kļūst sausas, niezošas, dažkārt pat sarkanas un āda sāk plaisāt.

 

Lūk, daži ieteikumi, kā ar virtuvē atrodamiem produktiem aizsargāt un atjaunot roku ādu….

 

  • Cepamā soda palīdz mīkstināt roku ādu, ielejat bļodā siltu ūdeni, pieberat aptuveni 4 ēdamkarotes sodu un vannojat rokas vismaz 15 minūtes.

 

  • Kukurūzas ciete arī palīdz mazināt ādas sausumu un ir lietderīga īpaši tajos gadījumos, kad sausā āda sākusi niezēt. Līdzīgi kā ar sodu, ielejiet bļodā siltu ūdeni, ieberiet aptuveni 4 ēdamkarotes kukurūzas cieti un pavannojiet rokas šajā šķidrumā aptuveni 15 minūtes.

 

  • Auzas ir efektīvs līdzeklis sausu roku ārstēšanā, kas satur E vitamīnu un citas ādas veselībai svarīgas uzturvielas. Paņemiet saujā auzas saslapiniet tās un ierīvējiet roku ādā, tad paņemiet sausas auzas un arī tās ierīvējiet roku ādā.

 

  • Sāls noņem atmirušās ādas šūnas un padara ādu gludu. Ierīvējaties ar sāli pēc dušas un jutīsiet izmaiņas. (Brīdinājums! Ja āda ir sasprēgājusi, sāli lietot nav ieteicams, jo var būt sāpīgi)

 

  • Etiķis – kārtīgi nomazgājat un noslaukāt rokas, tad ierīvējat tās ar etiķi, nenoskalojot jāuzvelk gumijas cimdi un jāatstāj šī etiķa maska uz nakti. No rīta novelkat cimdus un noskalojat ar siltu ūdeni.

 

Ikdienā, lai rokas nekļūtu sausas cenšaties tās pēc iespējas vairāk saudzēt, velciet cimdus gan ārā esot, gan mazgājot traukus. 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 13. decembris 2013 11:20

man tas liekas samērā ekstrēmi. man rokas nav novestas līdz sprēgāšanai,tomēr sava laika apsaldējumi liek par sevi manīt. noskrubēju rokas ar sodu, tad samērā pakož ādā,bet uzlieku roku krēmu un spā gatavs:)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras