Katrai ķermeņa zonai nepieciešami individuāli kopšanas risinājumi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 23. novembris 2020 11:52
504

Āda ir cilvēka organisma lielākais orgāns, taču to nevar uzlūkot kā vienu veselumu. Dažādas ķermeņa zonas paredz atšķirīgas funkcijas un ietver arī citas ādas kopšanas vajadzības. Tuvojoties ziemai, pienācis brīdis ķermeņa kopšanai pievērst pastiprinātu uzmanību un veltīt tikpat individualizētu pieeju kā sejas ādai.  

“Ikviens ķermenis ir atšķirīgs, tāpat kā ikviena mūsu ķermeņa daļa ir unikāla. Tieši tajā slēpjas īstais ķermeņa skaistums.  Ķermeņa āda ir biezāka un mazāk taukaina nekā sejas zonā, atšķiras arī poru izmērs, tādēļ kopšanas rituāliem jābūt pielāgotiem. Ķermeni iespējams sadalīt 3 dažādos segmentos - vietas, kuras koncentrē taukaudus, zonas, kuras nepieciešams intensīvi mitrināt, kā arī visvairāk ārējās vides faktoriem pakļautās zonas,” stāsta Artistry skaistuma eksperts Andžejs Savickis. Tāpat kā seju, arī ķermeņa ādu nepieciešams nostiprināt, attīrīt, mitrināt, skrubēt un piešķirt tai mirdzumu. 

Zonas, kuras koncentrē taukaudus

Vēders, augšstilbi un sēža ir izteiktākās zemādas taukaudu koncentrēšanās vietas, kuras nereti kļūst par problēmzonām. 80-90% gadījumos sievietes saskaras ar celulīta “negludumiem”, nepievilcīgo grumbu veidošanos vai citām nepilnībām. Maldīgi uzskatīt, ka celulīta problēma ir aktuāla tikai cilvēkiem ar lieko svaru, faktiski tā ir raksturīga visām sievietēm bez izņēmuma - gan sportiskām, gan mazaktīvākām, gan vecākām, gan jaunākām. Tādēļ visos vecumposmos šī zona pieprasa īpašu ādas nostiprināšanu un tonizēšanu. 

Veselības trenere Nika Linde iesaka vairākus veidus, kā problēmzonās ādas stāvokli iespējams uzlabot: “Primāri jāmin, ka veselīgas un skaistas ādas pamatā ir veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes. Taču paralēli tam mājas apstākļos iespējams veikt sauso birstēšanos, kas stimulēs limfas un asinsrites plūsmu. Labāka asinsrite nozīmē apasiņotāku ādu, kas spēj efektīvāk atbrīvoties no toksīniem - celulīta, izsitumu samazināšanās, kā arī nodrošina veselīgāku ādas krāsu. Masāža stimulē limfas plūsmu, un tieši limfas cirkulēšana organismā palīdz mūsu ķermenim uzlabot nevēlamo zonu izskatu. Pēc birstēšanās papildu efektu sniegs stimulējošs ķermeņa skrubis, kurš noņems blāvo un atmirušo šūnu atlikumus.”

“Turklāt pēc ādas tonizēšanas ķermeņa krēmi un losjoni iedarbosies līdz pat 100% efektīvāk. Pamanāmākam efektam iespējams izvēlēties arī pretcelulīta krēmus ar kofeīnu, piemēram, Artistry Signature Select nostiprinošo ķermeņa losjonu, kas no šūnām palīdz izvadīt lieko ūdeni. Āda nebūs tik pietūkusi, un celulīts šķitīs mazāk acīmredzams,” komentē A. Savickis. 

Zonas, kuras nepieciešams intensīvi mitrināt

Sausa āda bieži vien novērojama vietās, kuras tiek visbiežāk kustinātas, kā arī nonāk biežākā saskarē ar apģērbu vai cietām virsmām. Šīs zonas nereti paliek apslēptas zem apģērba, tādēļ nesaņem pienācīgu aprūpi.  

“Ādas sausums īpaši bieži novērojams – elkoņos un papēžos, jo elkoņus bieži atbalstām uz galda, savukārt apavu berze veido spriedzi uz papēžiem. Lai āda šajās vietās neradītu pārāk lielus sabiezējumus un nesāktu plaisāt, tā regulāri jāskrubē un intensīvi jābaro ar mitrinošiem produktiem. Mitrināšana nepieciešama arī apakšstilbiem un ceļgaliem, kuri biežas skūšanas dēļ var palikt zvīņaini, sausi un pat veidot apsārtumus,” stāsta speciālists.

Zonas, kuras pakļautas ārējiem vides faktoriem 

Roku un krūšu āda ir vienas no plānākajām ķermeņa zonām, kas visvairāk pakļautas ārējās vides ietekmei. Tās ir atklātas, saskaras ar saules stariem un krasām temperatūras izmaiņām. Šīm vietām ir tendence uz priekšlaicīgu novecošanu, tādēļ būtiska arī antioksidantu un UV staru aizsardzība. Dekoltē un apakšdelmi it īpaši vasarā saņem vistiešākos saules starus, kas palielina arī pigmenta plankumu izveidošanās risku, tādēļ vienmērīgāka ādas toņa rezultātam sauļošanās sezonas beigās ieteicams lietot ķermeņa pigmentu balinošus līdzekļus.

Šogad it īpaši bieži saskaramies ar roku ādas sausumu, jo infekcijas izplatības laikā jau vairākus mēnešus pastiprināti lietojam dezinfekcijas līdzekļus. Rokas tieši ietekmē arī mājsaimniecībā izmantojamie ķīmiskie produkt, kā arī vēja, mitruma un aukstuma rezultātā bieži vien novērojams ādas raupjums un sausums. Šo iemeslu dēļu rokām nepieciešama intensīva mitrināšana pat vairākas reizes dienā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras