Kas izdevīgāk- kāzu kleitu pirkt vai šūt?

10. marts 2010 00:00
3453

Kad es precējos pirms 3 gadiem pavasarī, kleitu sāku meklēt jau ziemā, jo biju dzirdējusi,ka cenas nesezonā ir zemākas nekā sezonā- vasarā.Vai Tu tam piekrīti?

 

{smallpic:1}

{smallpic:2}

Rezultātā es iegādājos kleitu par ļoti pieņemamu cenu mazā saloniņā un dāvanā saņēmu pat plīvuru! Un ticiet vai nē, bet tiešām pēc manām kāzām maijā kleitu cenas palika manāmi augstākas (iespējams arī tāpēc, ka strauji tuvojās 07.07.07., kad vai puse Latvijas vēlējās salaulāties:))

 

Nu jā, tagad kleita karājas skapī, bet tā kā kleita man saistās ar patīkamām atmiņām, tad nemaz nedomāju to pārdot :)

 

Kā Tu uzskati, vai kleitu kāzām labāk pirkt, šūt vai vienkārši izīrēt? Kāda, tavuprāt, ir pieņemama cena kleitai, kuru plāno uzvilkt vienu dienu?

 

Kristīne Damškalne, Sieviešu Kluba redaktore

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
xtremena 4. jūlijs 2018 09:29
evam 27. aprīlis 2013 12:47

Dārgie sieviesulubs.lv lietotāji!
Vēlos lūgt Jums palīdzību - aizpildiet anketu par maizi "Lāči"
http://webanketa.com/forms/6gvkgdsq5ww3echn61gpce0/
Superjauku Jums dienu!

taschinka 10. maijs 2010 19:48

Es izireju.protams,ja butu bijusi lieka nauda tad nopirktu vau uzsutu.

ieva25 25. marts 2010 23:21

Es uzskatu tas ir atkarīgs no cilvēka vēlmēm un sapņiem. Vienotas atbildes nav

liiga 11. marts 2010 11:10

Tā kā man kāzu kleitas izvēle šķita ļoti privāta,tad nespēju iedomāties,ka varētu pirkt gatavu vai īrēt vai ebajā pirkt. Es par to,ka kāzu kleita ir ļoti īpaša-tāpēc arī gāju uz n-tajām laikošanām,meklēju audumu un tā ņēmos:)

zane 11. marts 2010 09:33

Saprotu, ka daudziem tas neliksies pieņemami, bet es savu kleitu īrēju. Tā kā kāzas bija 2009.decembrī un daudziem kāzu saloniem ir grūti laiki, tad man piedāvāja īrēt jaunu kleitu un par draudzīgu cenu. Esmu no tiem cilvēkiem, kas ļoti nevēlas apaugt ar mantu, tāpēc arī tāda izvēle - nomāt.

rolly 11. marts 2010 09:15

izdevīgāk ir pirkt - ebajā :D

belinda 11. marts 2010 00:12

Es precējos pirms 6 gadiem. Kāzu kleitas salonos bija dārgas. Tajā laikā pati lētākā kleita, ko atradu vienā salonā bija Ls 60, bet tāda kā no marles šūta. Tādu noteikti negribēju, bet kaut cik normālas bija, sākot no Ls 120, bet tik lielu naudu nevarēju tērēt par kleitu (rocība jau tajā laikā arī nebija nekāda). Un tad nejaušu uzgāju nelielu salonu, kur meitenes pašas uz vietas šuva kleitas un arī katrai kleitai piešķīra kaut ko individuālu, līdz ar to nebija vienādu kleitu. Par to, ko varēju atļauties, man piedāvāja vairākus modeļu un visas bija ļoti skaistas kleitas. Tā es par savu smuko princešu kleitu samaksāju Ls 60 un pret 10 latu ķīlu dabūju arī kuplos apakšsvārkus (pēc kāzām, atgriežot salonam apakšsvārkus, dabūju tos 10 latus atpakaļ). Līgavai jau jābūt skaistai savā dienā, bet žēl, ka citi uz tā rēķina grib ļoti nopelnīt - kleitas ir stipri dārgākas, frizūras 2 reizes dārgākas, puķu pušķis - tāpat, u.t.t., līdz ar to, lai divi cilvēki apprecētos, nepietiek ar mīlestību un vēlmi apprecēties, vajag arī kaudzi naudas, ja grib skaistu šo dienu, tāpēc ir daudzi pāri, kuri vienkārši dzīvo kopā un sapņo, ka kādreiz, kad būs iekrāta nauda, tad....

10. marts 2010 23:56

Es tik nevaru saprast- kā var gribēt pārdot savu kāzu kleitu :(

olchen 10. marts 2010 23:40

Precējos tālajā 2005.gadā :) Kleitu šuvu, jo izstaigājot daudzus kāzu salonus konstatēju, ka 99% kleitas bija tādas kuplas tortes, kas man nepatika. Izdomāju ko es vēlos, uzmetu skici un aizgāju pie šuvējas. Par rezultātu biju ļoti apmierināta un kleita vēl tagad priecē aci. Tiesa, uzvilkt to kopš kāzām nemēģināju lai neapraudātos par zaudētām formām :D

marita 10. marts 2010 23:25

Es arī precējos 07.07.07. un arī mana meitiņa izvēlējās skaistu datumu nākšanai pasaulē, proti - 07.08.08.
Savu kāzu kleitu pirku, tā bija pirmā un vienīgā kleita, kuru es laikoju un derēja man kā uzlieta! Sākumā bija doma šūt, bet tad es iedomājos, kā gan starp audumiem atrast savu īsto, un kā būs ar tām vairākām laikošanām, un es taču gribu, lai visa būtu izšūta pērlītēs... ?! Šķiet tas būs pārāk sarežģīti! Domāju, apmeklēšu kāzu salonu, lai noskatītu kādu paraugu, bet beigās iegādājos kleitu ar pirmo laikošanu!

sandija 10. marts 2010 22:05

Es precējos pirms 7 gadiem un toreiz man likās, ka kleita noteikti ir jāšuj. Šausmīga kļūda! Pasūtīju kleitu vienā šūšanas salonā un rezultātā ilgi gaidīju, kad beidzot uzšūs. Kad līdz kāzām bija palikušas kādas 5 dienas, bija pirmā mērīšana, no kuras es sapratu - nekas tur nesanāks. Kleita ir drausmīga! Es atmetu ar roku un ieskrēju pirmajā kāzu kleitu salonā, kur skatlogā stāvēja tieši tāda kleita, kādu es biju iedomājusies un gribēju, lai man uzšuj! Neticēju gandrīz savām acīm! Un tā es tiku pie skaistas kleitas, par pieņemamu cenu.

Kopš tā laika neko sev neesmu pasūtījusi pie šuvējām

nikea 10. marts 2010 21:56

Precējos ar 2006 gadā, sākumā kleitu meklēju veikalos.. bet uzmērot vairākas, sapratu ka korsete man neizskatās un stīpas negribu. Tāpēc devos pie šuvējas ar kleitas modeli no i-neta, bišku pārmodelējām.... sanāca uz klietas vairāki izšuvumi.... beigās pedējā uzlaikošanā vēl pārtaisijām savādāk un kopumā ar visu audumu man izmaksāja ap 100 ls, ja nemaldos, jo plīvurs nebija, bet tā vietā diadēma no puķītēm. aaaa un apakšsvārkus uzšuva mamma, tādus bez stīpas, bet ar volāniem :)

10. marts 2010 21:39

Ilze- es gandrīz apraudājos. Tā nu ir lieta pēc kā ilgojos - skaistās līgavas.

nenovrtt 10. marts 2010 21:32

Es 5 gadi atpakaļ nopirku pa 20 Ls krēmkrāsā garu kleitu un bija super, tagad velku to uz dažādiem saviesīgiem pasākumiem.Es baltu negribēju pirkt uz kāzām, jo uzskatīju, ka citas krāsas kleita nemaz nav slikta un vismaz skapī nekarāsies un neļasīs putekļus.A kas attiecas uz to, lai to saglabātu sava'm meitām, tad manas domas par to ir šādas-ar gadiem modemainās un meitām arī būs sava gaume un manu balto kāzu kleitu ,es varu teikt to, ka 100 % viņas nevilk. Ne velti saka par gaumi nestrīdās un neuzspiež to citiem.

ilzel 10. marts 2010 21:28

Atceros, kādus kreņķus man sagādāja kāzu kleitas meklēšana. Ārprāts! Neviena neder, un par pārsūšanu jāmaksā, bet kur ir garantija, ka kleita izskatīsies tieši tāpat?
Turklāt neviena īsti nepatīk...

Un tad (ticu laimīgām sakritībām) mana draudzene man sarunāja tikšanos ar vienu fantastisku sievieti, šuvēju!! Un man bija TĀDA KĀZU KLEITA! Sapnis, ne kleita!!!! Tagad tā pilna ar emocijām.. mazliet nodejota apakšmala.. Bet es tiku pie kleitas, kas man derēja kā uzlieta, kas man kustējās līdzi! Un man liekas, veikalā tādu nedabūt!

PALDIES, Ieva!!!! :*

liiga 10. marts 2010 21:06

Es ieliku tikko savu kāzu bildi-varat novērtēt.
Ja interesē šuvējas tel.varu iedot.

liiga 10. marts 2010 21:01

Es precējos 2004.gadā. Mum sbija pasakainas kāzas-un kleita man bija fantastiska-es to šuvu:) Neatceros cik tā izmaksāja,jo nerēķināju. Plīvurs,kleita, zeķes,kurpes un diadēma stāv pūra lādē un glabāšu to visu mūžu:)

taurenis 10. marts 2010 19:00

Sākotnēji es nevēlējos tērēt lielu naudu pirkai kleitai,tad kad sāku meklēt īrētas, mērīju un sapratu, ka gribu savu, sniegbaltu klietu, nevis pelēcīgu, novalkātu un īrētu. Es gan kleitu pirku 2004.gadā kas man izmaksāja ap 200ls, bet īrēt man piedāvāja sākot no 150ls, man tagad skapī ir skaista balta kleita par piemiņu un nereizi neesmu nožēlojusi, ka nopirku.

10. marts 2010 18:59

Man jau gan šķiet, ka tomēr šūt ir izdevīgāk. Protams atkarīgs kur šuj un kur pērk. Kā arī noteicošis ir arī fakts, ka ir cilvēki kam nevar šūt- viņām vienkārši tracina šis process.
Bet šujt priekšrocība ir , ka korsete būs kā uzlieta, apakšvārku vietā nebūs stīpa... ai bet tas jau profesionālais kretīnisms.
Es savu kāzu kleitu moelēju pati, bet šuva kolēģes- man ļoti patika sava kleita.

lelde 10. marts 2010 17:36

Tā kā aprecējos pavisam nesen 28.11.2009, tad nopirku kleitu ar pienācīgu krīzes laika atlaidi -70% un samaksāju Ls 250. Kleita stāv skapī un pagaidām pārdot viņu negribu! :)

miledija 10. marts 2010 15:36

Es precējos "trekno gadu" laikā- 2008.gada 11.jūlijā. Uz kāzām kleitu šuvu. Dizainu iztsrādājām kopā ar dizaineri un kleita + plīvurs man maksāja 560 latus. Dārgi gan ( ar visu to, ka dabūju vēl 200 latu atlaidi uz franču mežģīnēm.....)... Bet toties kleita bija un vēl ir pasaka-tieši tāda, kadu gribēju-ar garu šlepi, kas , ieejot, baznīcā vilkās pa zemi+ garš plīvurs līdz zemei :)
Gribu mūsu ģimenē iedibināt tradīciju-katrā kāzu jubilejā-nofotogrāfēties savā kāzu kleitā. Bet, par cik pirmajā jubilejā- 2009.gadā biju jau 7, grūtniecības mēnesī, tad jāmēģina ietikt iekšā būs šovasar!

dincc 10. marts 2010 15:35

Mēs precējāmies 18.07.2009.
Zināju, ka gribu kleitu grieķu stilā, bet tad vienā no saloniem, pārdevēja lūdza piemērīt tādu riktīgu princešu kleitu, kura man bija pat kādus trīs izmērus pa lielu!:) Bet, man pašai par pārsteigumu, kleita ļoti iepatikās!Tikai maksāja dārgi - 680Ls, ja grib īrēt, tad puse no cenas, vienalga dārgi! Tomēr nolēmu, ka īrēšu, jo skaistāku kleitu kāzu svinībām Dikļu pilī es neatradu! :)
P.S.Kāzās man bija mana izmēra kleita! :)

kristined 10. marts 2010 15:00

Jā, delfīniņ, man arī kleita aizmugurē bija sasienama, tāpēc ērti varēja pieregulēt vēdera daļu.

Ilgi nevarējām izlemt- precēties maijā vai kaut kad jūnijā, bet tad devām priekšroku valsts svētkiem :)

muuna 10. marts 2010 14:56

Kristīn - o, tā arī ir baigi laba doma precēties tad, kad vienmēr brīvdiena, turklāt vēl maijs, kad viss plaukst un mostas :) Kolosāli! Kā es gribētu, ka arī man kāzu diena ir vienmēr brīvdiena. :) Vari ieplānot kaut ko īpašu :)

1 2

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras