Kādēļ sejas āda maina izskatu pēc bērniņa dzimšanas? Jautā SK lasītāja

28. marts 2011 08:00
1233

Pēc bērniņa piedzimšanas kādas mūsu lasītājas sejas āda ļoti zaudējusi savu veselību. Izlasi viņas vēstuli un dalies savos pārbaudītajos padomos!

 

Istockphoto.com

 

 

Sveikas!

 

Vēlos padalīties ar saviem pārdzīvojumiem, piedzīvojumiem un mūžīgo cīņu ar sauso sejas ādu. Un tātad, stāsts:

 

Kopš bērniņa dzimšanas mana ķermeņa fiziskais stāvoklis ir mainījies, visvairāk cietusi sejas āda un mati. Pieļauju, ka iemesls ir kāda konkrēta vitamīna trūkums, jo ilgu laiku baroju mazulīti ar krūti. Lai gan turpināju lietot grūtnieču vitamīnus arī pēc mazulītes dzimšanas, tomēr sintezētie vitamīni nav līdzējuši, ziemas periodā arī dārzeņos un augļos vitamīnu daudzums varbūt nebija pietiekams, kā arī ikdienas rūpju steigā bieži vien pilnīgi aizmirsu par sevi, priekšroku vienmēr dodot mazulītes vajadzībām (izlaidu ēdienreizes, neatlicināju laiku mājas spa kūrēm- sejas, matu maskām).

 

Domāju, ka savu ietekmi atstāja arī nepilnvērtīgais, caurais miegs, kā arī apkures sezonas sausais gaiss telpās.

 

Pārdzīvojumi sākās itin drīz. No rītiem noskalojot seju un uzklājot sejas krēmu, sāku izjust kā āda pēc brīža savelkas, sāk niezēt un pēc laiciņa lobīties īpaši uz deguna un tā apkārtnē. Skrēju vēl pēc krēma, klāju nākošo kārtu. Bet ar to nebija līdzēts, krēms uz sejas pazuda. 

 

Nomainīju treknāku krēmu, bet rezultāts vēl briesmīgāks- sejas āda ne vien lobījās, bet sāka iekaist un veidoties sārti pleķi un šur tur izspiedās sīkie asins kapilāru zarojumi. Un piedevām krēma treknums lika sejai spīdēt pa gabalu. Par tonālo krēmu varēju aizmirst pavisam- uzklājot to atklājās visā krāšņumā nolobījušās ādas plēksnītes. Vienas vienīgas šausmas uz sejas, plus nepatīkama kņudoņa, nieze.

 

Ejot ārā pastaigās ar mazo, sāku lietot bēbīša krēmu.Vienu reizi pastaigas laikā (ārā bija paliels mīnuss) konstatēju, ka uz sejas izveidojies kaut kas līdzīgs krējumveida ledus maskai. Droši vien kļūdu pieļāvu uzlikdama pārāk daudz krēma, plus ejot ārā, neļaujot tam iesūkties pilnībā. Tovakar mocījos ar tomāta krāsas cienīgu seju, liku silta ūdens dvieļu kompreses un īdēju par savu muļķību.

 

Nolēmu nepadoties, bet cīnīties pret šo , patiesībā nelielo kosmētisko problēmu (īstenībā, ar ko gan cilvēki nesaskaras- nopietnām slimībām, traumām, utt.. šo jau nevar salīdzināt ar tik nopietnām lietām) No rītiem centos pavadīt nedaudz vairāk laika pie spoguļa, izmēģināju visvisādas internetā ieteiktās sejas maskas- ar krējumu, kefīru, avokado, jogurtu, eļļām, majonēzi, kā arī veikalos nopērkamās.

 

Jāsaka godīgi- efekts bija, tomēr uz pārāk īsu laiku. Sapratu, ka, lai cīnītos ar šo defektu, maskas jālieto katru otro dienu, jo kamēr mazulīte tik maza, nevaru atlicināt laiku fiziskām aktivitātēm (sportam), izgulēšanās priekam, stundu garām vannošanās kūrēm ar maskošanos, utt.. Laika katostrofāli trūkst, īpaši tagad, kad mazais ķipars sācis spert pirmos solīšus, virināt visas iespējamās atvilknes, plauktiņus, raut visu no galda sev virsū, utt...

 

Kolīdz mazais dodas diendusiņā, tveru katru minūti, lai sadarītu mājas darbiņus, uzvārītu mazulim ēdienu, nokoptu istabu, izmazgātu sašmulētās drēbītes, netīros traukus.. un sev reti kad atliek. Tāpēc nebrīnos par mammītēm, kas seju nenomazgājušas, netīriem matiem stumj pa ielu ratiņus. Ir protams māmiņas, kurām mazuļi ir rāmāki,ilgāk čuč vai labprātīgi spēlējas paši savā nodabā, vai mājās ir vēl kāda izpalīdzīga roka vai vienkārši tās ir supermāmiņas, kas paspēj pilnīgi visu (visu cieņu!) Šajā sakarā tik pat ļoti apbrīnoju dvīnīšu mammas.. Bet es neprotu. Cenšos būt vienkārši laba mamma. Izņēmums ir brīvdienās (kā, piemēram, šovakar), kad bērniņu paskatās tētis, tad pārskrienu saistošākajiem rakstiņiem interneta portālos, uzzinu daudz jaunu lietu un padomu par sevis un bēbīša kopšanu.


Šobrīd sejas ādas situāciju esmu nedaudz saglābusi, lietojot to pašu krēmiņu, ko mazulītei (sejas krēmu ziemas apstākļiem), protams, kolīdz seju nomazgāju (ir mēģināts arī ar losjoniem vai tonikiem tīrīt- seja sūrst, " kož" un āda vēl vairāk kairinās) ar vārītu ūdeni, uzreiz jāliek krēms, tad viss ir oki doki. Citreiz, vārot mazulītei kumelīšu tējiņu, atstāju nedaudz tējiņu, lai pēc tam ar vates tamponu atsvaidzinātu sejas ādu. Tomēr viena lieta mani biedē- ar pavasara iestāšanos ir aktivizējusies saulīte. Un man visa seja atkal vienos vasaras raibumos, plus sāk parādīties pigmentācijas plankumi.  Seja kā paipalu oliņa :D


/par jautājumiem speciālistam/- Gribētu pajautāt kā kopt seju pavasarī- vai ir iespējams apturēt pigmentācijas plankumu rašanos, kā efektīvi balināt vasaras raibumus, nepārsausinot jau tā sauso un jutīgo sejas ādu. No kā rodas sejas sausums, apsārtumi un sīkie kapilāru dzīslojumi uz sejas ādas? Un vai ir kāds īpašs vitamīns (A,B,C,D..?), kas atbild par šo problēmu? Paldies!

 

Priecāšos arī par lasītāju ieteikumiem, paldies!

 

Lanitta

 

SIEVIEŠU KLUBA REDAKCIJAS PIEBILDE: PALDIES PAR IESŪTĪTAJIEM JAUTĀJUMIEM SKAISTUMA EKSPERTIEM. NOSKAIDROSIM ATBILDES UN JAU TUVĀKAJĀ LAIKĀ PUBLICĒSIM SIEVIEŠU KLUBĀ.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
jana 28. marts 2011 12:29

Noteikti sāc ar biežāku mitrinošo masku lietošanu, nav noslēpums, ka ādas tips dzīves laikā mainās un tu neesi izņēmums. Šobrīd tev šķiet atūdeņota un jutīga āda... lieto tos pašus līdzekļus kā parasti, taču papildini to visu ar papildus rūpēm :)
Ja no rīta mazgā seju, tad sejas masku uzlikt var atrast laiku, kad tā ir uzziesta tu vari mazgāt drēbes un darīt visus tos darbus, ko parasti! Tev nav jāguļ vai tamlīdzīgi! Es masku uz sejas esmu likusi arī barojot bērnu, zinot, ka viņš tūlīt prasīs ēst, uzliku masku un kad viņš paēda bija pienāci laiks to noslakot. Tas viss vienkārši ir jādara, tikai lūdzu, neuztver to visu kā pārmetumu! Es tevi lieliski saprotu, taču atpūtu tev arī vajag, vai tavs vīrietis nevar tev vakaros ļaut parūpēties par sevi?
Pirmām kārtām, bez mitrinošās maskas, tev ir nepieciešams labs pīlings, kas noņems atmirušās šūnas, ja ir iespēja iegādājies arī mitrinošo serumu, tava āda šķiet zaudē mitrumu, kas ir likumsakarīgi, ja tu baro bērnu ar krūti - lieto vēl vairāk šķidruma. Runājot par pigmenta plankumiem, man palīdzēja tos izbalināt Gatieau krēms, bet ātri tas nebūs, taču pusgada laikā no tiem varētu tikt vaļa. Tas ir pārbaudīts un izdarāms :)

amorisita 28. marts 2011 11:31

Vienmēr aizņemtās māmiņas. Cik pazīstami! Vakaros gribas ātrāk ielīst gultā nevis stundu ņemties pa vannas istabu ar maskām, krēmiem utt.
Attiecībā par vasaras raibumiem. Agrāk centos tos noslēpt, bet tagad esmu pieradusi pie tiem un pat lepojos, ka esmu savādāka! Rudmate ar vasaras raibumiem gandrīz pa visu ķermeni.

floksis 28. marts 2011 09:52

kad sanāk laiks uzlieku Dzintara masku "sausai un jūtīgai ādai" nu uz kādu brīdi palīdz.

floksis 28. marts 2011 09:49

man tieši tāda pati problēma :(

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras