Kādēļ āda kļūst jutīga? Jautājam dermatologam

Autors: kintijasieviesuklubslv, 2011. gada 28. marts, 10:00:00
Kādēļ āda kļūst jutīga? Jautājam dermatologam

Kādēļ ir tā, ka visu laiku āda bijusi normāla, sausa vai pat taukaina, bet tad pēkšņi teju vienā dienā konstatējam – nu tā kļuvusi jutīga un kairināta? Jautājam Estētiskās Dermatoloģijas klīnikas dermatologam Raimondam Karlam.

 

 

Straujas temperatūras un vides maiņas (ziemā - sals un sniegputeņi, telpās kondicionieri un centrālā apkure, bet vasarā – saule, sāļais jūras/okeāna ūdens), hormonālās izmaiņas, alerģijas, kuņģa veselības problēmas, organismam nepietiekams uzturs un medikamenti (visbiežāk tieši antibiotikas) ir biežākie iemesli, kādēļ āda kļūst jutīgāka.

 

Tomēr speciālisti uzskata, ka vislielākais drauds ādas jutībai ir tieši krasās temperatūras maiņas. Aukstumā ādas šūnās esošais ūdens iztvaiko un mazinās dabīgās ādas aizsardzības spējas. Ja ziemas sākumā āda pati spēj cīnīties ar kairinošajiem ārējiem vides faktoriem, tad ar laiku ādas aizsardzība mazinās un asinsvadi, kas vēsumā sašaurinās un siltās telpās atkal paplašinās, vairs nav tik elastīgi. Tie paliek paplašināti un, ja ādas jutībai ilgstoši nepievērš uzmanību, vari izraisīt nopietnas ādas slimības. Piemēram, hroniskas saslimšanas vai rozācevu (slimību, kuras nepatīkamākais simptoms ir paplašināti, uz sejas redzami asinsvadi).

 

 

Istockphoto.com

 

 

Tieši tādēļ kosmētiķi, dermatologi un citi speciālisti katru mīļu brīdi skandina – ļoti svarīgi kopt ādu ar tieši savam ādas tipam vispiemērotākajiem līdzekļiem. Tam tiešām ir liela nozīme!

 

Skaistumkopšanā tradicionāli izšķir četrus sejas ādas tipus: normāla, sausa, taukaina un kombinēta āda. Jutīga āda nav ādas tips, bet gan ādas stāvoklis, kurš atkarībā no sezonas, dzīvesveida un ikdienas paradumiem var mainīties. Tādēļ jebkurš ādas tips var būt arī jutīgs.

 

Uzzinot biežākos faktorus, kas var izraisīt ādas jutību, vari no tās izvairīties. Turpmāk, pirms iegādājies ikdienas sejas krēmu, losjonu, toniku vai sejas masku, pārliecinies, vai tas tiešām atbilst tavam sejas tipam, jo arī nepareiza ādas kopšana var izraisīt ādas jutību. Tāpat ieteicams lietot arī kvalitatīvu dekoratīvo kosmētiku, kuru vakarā noteikti noņem!

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba izvēle:

"Physiogel" produktu sērija sausai, jutīgai un kairinātai ādai. Vairāk lasi šeit>>

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Tavuprāt, kas ir tavs iemesls, kādēļ āda kļuva jutīga?