Kādēļ āda kļūst jutīga? Jautājam dermatologam

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 28. marts 2011 10:00
2134

Kādēļ ir tā, ka visu laiku āda bijusi normāla, sausa vai pat taukaina, bet tad pēkšņi teju vienā dienā konstatējam – nu tā kļuvusi jutīga un kairināta? Jautājam Estētiskās Dermatoloģijas klīnikas dermatologam Raimondam Karlam.

 

 

Straujas temperatūras un vides maiņas (ziemā - sals un sniegputeņi, telpās kondicionieri un centrālā apkure, bet vasarā – saule, sāļais jūras/okeāna ūdens), hormonālās izmaiņas, alerģijas, kuņģa veselības problēmas, organismam nepietiekams uzturs un medikamenti (visbiežāk tieši antibiotikas) ir biežākie iemesli, kādēļ āda kļūst jutīgāka.

 

Tomēr speciālisti uzskata, ka vislielākais drauds ādas jutībai ir tieši krasās temperatūras maiņas. Aukstumā ādas šūnās esošais ūdens iztvaiko un mazinās dabīgās ādas aizsardzības spējas. Ja ziemas sākumā āda pati spēj cīnīties ar kairinošajiem ārējiem vides faktoriem, tad ar laiku ādas aizsardzība mazinās un asinsvadi, kas vēsumā sašaurinās un siltās telpās atkal paplašinās, vairs nav tik elastīgi. Tie paliek paplašināti un, ja ādas jutībai ilgstoši nepievērš uzmanību, vari izraisīt nopietnas ādas slimības. Piemēram, hroniskas saslimšanas vai rozācevu (slimību, kuras nepatīkamākais simptoms ir paplašināti, uz sejas redzami asinsvadi).

 

 

Istockphoto.com

 

 

Tieši tādēļ kosmētiķi, dermatologi un citi speciālisti katru mīļu brīdi skandina – ļoti svarīgi kopt ādu ar tieši savam ādas tipam vispiemērotākajiem līdzekļiem. Tam tiešām ir liela nozīme!

 

Skaistumkopšanā tradicionāli izšķir četrus sejas ādas tipus: normāla, sausa, taukaina un kombinēta āda. Jutīga āda nav ādas tips, bet gan ādas stāvoklis, kurš atkarībā no sezonas, dzīvesveida un ikdienas paradumiem var mainīties. Tādēļ jebkurš ādas tips var būt arī jutīgs.

 

Uzzinot biežākos faktorus, kas var izraisīt ādas jutību, vari no tās izvairīties. Turpmāk, pirms iegādājies ikdienas sejas krēmu, losjonu, toniku vai sejas masku, pārliecinies, vai tas tiešām atbilst tavam sejas tipam, jo arī nepareiza ādas kopšana var izraisīt ādas jutību. Tāpat ieteicams lietot arī kvalitatīvu dekoratīvo kosmētiku, kuru vakarā noteikti noņem!

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba izvēle:

"Physiogel" produktu sērija sausai, jutīgai un kairinātai ādai. Vairāk lasi šeit>>

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Tavuprāt, kas ir tavs iemesls, kādēļ āda kļuva jutīga?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
inny 28. marts 2011 15:04

Paldies! (F)

jana 28. marts 2011 14:15

Alkohols tiešām sausē, taču toniks nesausēs vairāk, un neradīs papildus nekādas problēmas. Es tavā vietā uzticētos dermatoloģes viedoklim.
Tas ir labi, ka pumpiņas ir pārgājušas, tas nozīmē, ka tev šis toniks ir piemērots, no tā nevajag baidīties. Turpini to lietot, jo tas papildus neko nesausinās. Būtiskākais, lai tavi dienas kopšanas līdzekļi ir maksimāli mitrinoši un noteikti palieto mitrinošās sejas maskas. :) tu esi uz pareizā ceļa, vajadzīgs tikai laiks :)

inny 28. marts 2011 14:06

Tā noteikti ir! Atūdeņota... Joprojām neesmu saņēmusies palietot kādas maskas. Šodien aizstaigāšu līdz mūsu farmācijai, jāpaskatās, ko tepat var nopirkt. Man vienmēr pavasarī ir šī problēma. Jebkurā gadījumā - Olay termālais "polišers" no rītiem, Roc toniks normālai un jaukta tipa ādai, Roc krēms jaukta tipa ādai un vakarā Roc pieniņš, Roc toniks un Roc sejas krēms dara savu - āda ir kļuvusi veselīgāka un starojošāka. Redz, dermatoloģe man saka, ka man ir normāls/jaukta tipa sejas ādas tips (neskatoties uz paplašinātajām porām), bet kosmetoloģe - man viennozīmīgi ir taukaina āda. Es tomēr piekritīšu dermatoloģei, jo āda izskatās un jūtās labāka, lietojot sejas kopšanas līdzekļus normālai un jaukta tipa sejas ādai.

Janiņ :* Man uzreiz jautājiens. Roc tonika sastāvā ir alkohols. No vienas puses - trīs dienu laikā izsausēja sejas pumpiņas, no otras - tomēr sausē ādu kopumā, ne? Varbūt tāpēc āda šķiet tāda kā sausa.

jana 28. marts 2011 12:32

Varbūt tā tomēr nav kļuvusi sausa?! Mēs bieži jaucam sausu un atūdeņotu ādu! Jo īpaši pavasarī mūsu āda (arī taukaina) pēkšņi šķiet sausa, lai gan patiesībā tā ir tikai atūdeņota :) viņai slāpst, palieto biežāk mitrinošos līdzekļus un serumus, tā drīz vien atgriezīsies pie sava ierastā stāvokļa :)

inny 28. marts 2011 11:45

Man vispār šķiet, ka mana āda ir kļuvusi sausa :( Vai vismaz normāla, iepriekš bija taukaina. Tagad lietoju jaukta un normāla tipa ādai paredzētos kosmētikas līdzekļus. Ir labi.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras