Kāda būs līgavu mode šī gada kāzās?

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2015. gada 11. februāris, 00:00:00
Kāda būs līgavu mode šī gada kāzās?

Latvijas līgavas šogad izvēlas kāzu kleitas, kuras ir ieturētas, bet ar savu odziņu. Pretstatā Lielbritānijas dāmām, kuras Ingrida Bridal kolekciju dizainu vidū dod priekšroku grezniem izšuvumiem un krāsu daudzveidībai.

Lai arī arvien vairāk līgavu piešķir savām kāzu kleitām vēl otru krāsu, visbiežākā izvēle joprojām ir rietumos tradicionālā baltā dažādās nokrāsās, populārākā no tām – ivory. Nezūdoša aktualitāte arī 2015. gada kāzās būs mežģīņu kāzu kleitām. Ja Londonas salonā bieži tiek jautāts pēc grezniem un bagātīgiem izšuvumiem, tad Latvijas dāmas dod priekšroku ieturētākam stilam, pievēršot uzmanību mežģīņu kvalitātei. Latvijas līgavas vairs neizvēlas lielo ziedu rakstus izšuvumos un saka ‘nē’ mežģīnēs iestrādātajiem spīdumiem.

Plīvurus izvēlas tikai puse no līgavām – lai arī tradīcijām ir sava loma, plīvura izvēli biežāk ietekmē ģimenē dominējošie uzskati, kā arī tas, kur izvēlēta kāzu norises vieta. Angļu līgavas plīvurus pasūta biežāk, un tie pārsvarā ir izteikti gari, kamēr Latvijā plīvurs parasti sniedzas nedaudz pāri valkātājas gurnu līnijai. Līdzīgi – Anglijā ir populārāki ar mežģīnēm izšūtie plīvuri, Latvijā tiem priekšroka tiek dota retāk.

Šīs sezonas populārākais siluets ir A-tipa jeb princeses kāzu kleitas. Līgavas izšķiras par it kā vienkāršākiem, askētiskākiem dizainiem, taču katrā no tiem kāzu kleitai tiek piešķirts kāds īpašs akcents, kas padara tērpu unikālāku. Otrs biežākais kāzu kleitu šūšanas pasūtījumos minētais variants ir ekstravagantas kāzu kleitas ar atkailinātu muguru. Taču jāmin arī tas, ka tikai 1% līgavu vēlas, lai kāzu kleita tiktu šūta pēc viņai individuāli veidotas skices. Parasti tiek izvēlēts un niansēs pārveidots kāds no Ingrida Bridal kolekcijās atrodamajiem dizainiem.

Līgavu kurpju izvēle ir pakārtota diviem apsvērumiem: apziņai, ka ar šiem apaviem būs jāpavada teju diennakts, un kāzu norises vietai. Līdz ar to populārākie kāzu apavi ir balerīnu stila kurpītes, kas bieži tiek izvēlētas pavisam citā krāsā, kā kāzu kleita.