Kā kopt sausu un jutīgu sejas ādu? Jautājam kosmētiķei

Autors: kintijasieviesuklubslv, 2011. gada 15. aprīlis, 09:50:00
Kā kopt sausu un jutīgu sejas ādu? Jautājam kosmētiķei

Lai palīdzētu jutīgai, sausai un kairinātai sejas ādai sadzīvot ar pavasarīgajiem laika apstākļiem, kopā ar kosmētiķi Violetu Kalniņu no Estētiskās Dermatoloģijas klīnikas esam izveidojušas ieteicamo ādas kopšanas programmu pavasarī!

 

 

 

 

Taisnības labad gan jāsaka – pirms ķeries pie iedomas, ka tev ir sausa, jutīga un kairināta āda, pārliecinies, vai tev nav alerģija no kāda ēdiena, jaunas kosmētikas (arī kopjošajiem krēmiem) un vai pēdējā laikā kādas slimības dēļ neesi lietojusi antibiotikas. Arī bieža šokolādes, riekstu, smalkmaizīšu, mandarīnu un saldināto ēdienu un dzērienu lietošana var izsaukt sausas un jutīgas ādas pazīmes.

 

Ja neviens no šiem iepriekš minētajiem iemesliem nav ietekmējis tavu sejas ādas tipu, tad vari sākt savu sejas ādu kopt atbilstoši sausas, jutīgas un kairinātas ādas pazīmēm. Pirmais, ar ko jāsāk – jāizvēlas ādas tipam atbilstoša kosmētika.

 

Ja iespējams, ir vērtīgi doties arī pie speciālista (kosmētiķa vai dermatologa) uz konsultāciju, kurā tev precīzi diagnosticēs ādas tipu.

 

Raupji pīlingi un procedūras (arī krēmi), kuru sastāvā ir augļskābes ikdienas kopšanā noteikti nederēs. Tā vietā ikdienā jutīgai ādai ir ieteicamas procedūras (arī mājas SPA), kur sejas āda tiek lutināta ar maskām, kuru sastāvā ir hialuronskābe, placentas ekstrakts, pantenols, vīnogu kauliņu eļļa, omega 6, naktsveces eļļa un dažādi ādai vērtīgie vitamīni.

 

No kā uzmanīties sausai ādai?


Noteikti no pirtīm un krasām temperatūras maiņām. Kosmētika, kuras sastāvā ir ēteriskās eļļas un alkohols arī sausai un jutīgai ādai nebūs īsti piemērota. Tas tādēļ, ka tas paātrina ādas asinsriti, kas ir lieks kairinājums sīkajiem asinsvadiņiem. Arī no solārija un karstiem, asiem un alkoholiskiem dzērieniem ieteicams pārāk neaizrauties.

 

Profilaksei sausas, jutīgas un kairinātas ādas īpašniecēm ieteicams reizi pa reizei uzsākt iekšķīgu vitamīnu kūri, lietojot omega-6 un naksstveču eļļas kapsulas. Tas stiprina dabīgo ādas aizsargslāni. Bet papildus piemērotas kosmētikas lietošanai noteikti ikdienā mēģini izdzert vismaz sešas glāzes tīra ūdens.

 

 

 Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba izvēle:

"Physiogel" produktu sērija sausai, jutīgai un kairinātai ādai. Vairāk lasi šeit>>

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu šobrīd rūpējies par savu sejas ādu?