Kā internets ir mainījis iepirkšanās paradumus?

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2015. gada 13. marts, 00:00:00
Kā internets ir mainījis iepirkšanās paradumus?

Internets ir mainījis teju jebkuru mūsu dzīves jomu, tai skaitā tas ir būtiski ietekmējis iepirkšanās paradumus. Latvijas nacionālais edienests “Inbox.lv” ir apkopojis jaunos spēles noteikumus, kas lieti var noderēt gan uzņēmējiem, gan patērētājiem.


#1 Pircēji ir kļuvuši informētāki


Jau sperot kāju veikalā, mūsdienu vidējais pircējs ir krietni vairāk sagatavojies, izpētot gana daudz materiālu internetā. Situāciju vairs nenosaka veikala pārdēvēja spēja pārliecināt, bet daudz svarīgāka ir informācija, tai skaitā atsauksmes, kas par produktu vai pakalpojumu ir pieejama globālajā tīmeklī.


78% “Inbox Polls” aptaujas dalībnieku atklāj, ka par jauniem produktiem un pakalpojumiem visērtāk uzzināt internetā nekā televīzijā, drukātajos medijos vai radio.


#2 Svarīga iespēja ietaupīt


Iespēja ietaupīt vienmēr būs aktuāla. Vairāk nekā 40% “Inbox Polls” aptaujātie norāda, ka internetā īpašu uzmanību viņi pievērš tieši akciju piedāvājumu reklāmām.


To, ka izdevīgāki darījumi ir aktuāli, apstiprina arī starptautiskās kompānijas “Invesp” pētījums, kur 80% aptaujāto pircēju uzsver, ka preces iegādi vēl vairāk stimulētu bezmaksas piegāde.


#3 Internetā iegādājas teju jebko


Lai arī tradicionāli tiešsaistes pirkumu spicē ir apģērbs, elektronikās preces, mediji (grāmatas, DVD, CD utt.), tomēr tendences liecina, ka mainās arī plaša patēriņa un mājsaimniecības preču iegādes principi.


“Price Waterhouse Coopers” globālais patērētāju ieradumu pētījums “Total Retail Survey” ar vairāk nekā 19 tūkstošiem dalībnieku liecina, ka pērn vairāk nekā 60% respondentu vismaz daļu pārtikas, kosmētikas un ar veselību saistītos produktus, kā arī sporta ekipējumu iegādājušies tiešsaistē.


#4 Reklāma internetā kā informācijas avots


Ņemot vērā patērētāja vēlmi izzināt produktu pirms pirkuma, mainās veids, kā uztver reklāmu internetā. Nereti tā kļūst par noderīgu informācijas avotu, kas ļauj vieglāk orientēties piedāvājumu klāstā.


“Inbox Polls” aptauja liecina, ka vairāk nekā trešā daļa jeb 36% respondentu, atbildot uz jautājumu, par kurām precēm informāciju ērtāk uzzināt internetā nekā televīzijā, drukātajos medijos vai radio, minēja tūrisma pakalpojumus, apģērbu un aksesuārus un elektronikas preces, tostarp datorus, mobilos tālruņus un televizorus.


Turklāt aptaujātie norādīja, ka visērtākais interneta reklāmas veids kā uzzināt par produktiem un pakalpojumiem ir e-pasta sūtījumi (25%), cenu salīdzināšanas katalogi, piemēram, salidzini.lv, kurpirkt.lv u.tml. (24%), dažāda veida banneri (21%) un raksti par preci vai produktu (20%).


"Inbox Polls" aptauja veikta 2014.gadā, interneta vidē izvaicājot 1340 respondentu.

Sieviešu kluba diskusijai: Kādas būtu tavas atbildes uz aptaujas jautājumiem?