Kā atgūt vienmērīgu ādas toni? Atbild dermatoloģe

Autors: , 2012. gada 18. maijs, 13:50:00
Kā atgūt vienmērīgu ādas toni? Atbild dermatoloģe

Kāda mūsu lasītāja raksta: „Vēlos noskaidrot, kā visvieglāk iegūt vienmērīgu sejas ādas toni? Vai ir kādas speciālas maskas, kuras lietot lai panāktu vēlamo efektu.? Protams, ar kosmētikas palīdzību šo efektu var panāk vienā mirklī, bet vasarai tuvojoties, gribu savu seju no kosmētikas atpūtināt.”

Konsultē Lauma Valeine, skaistuma klīnikas 4.Dimensija dermatoloģe.

2 iespējamie cēloņi

Dermatoloģe uzsver, ka vispirms būtiskākais ir noskaidrot sejas ādas nevienmērīgā toņa cēloni, un atklāj divus iespējamos problēmas iemeslus.

„Pirmkārt, par nevienmērīgu ādas toni var liecināt pigmentācijas traucējumi, kas savukārt norāda uz to, ka āda ir saules bojāta.

Tātad sejas āda ir saņēmusi pārāk lielu devu saules staru, un vairs nespējot uz tiem adekvāti reaģēt jeb veidot vienmērīgu iedegumu, rada hiperpigmentāciju.

Šajā gadījumā tā ir izteikta un nevienmērīga, un izveidojas noteiktos laukumos uz sejas ādas vai nu kā punktveida vai kā traipveida pigmentācija.

Dažkārt vērojams arī pretējs process, kad saules ietekmē ādā veidojas depigmentācija jeb gaišāki traipi.

Tad, ja nevienmērīga ādas toņa cēlonis ir pigmentācijas traucējumi, nedrīkst uzturēties saulē, bet dodoties ārā, ir jālieto intensīvi saules aizsarglīdzekļi,” stāsta Lauma Valeine.

Otrs iemesls nevienmērīgam sejas ādas tonim var būt nekvalitatīvs ādas virsējais slānis.

Tad, ja sejas āda ir nepareizi un nepietiekami kopta, tās virsējā kārta - pārragotās un nekvalitatīvās šūnas – ādai var piešķirt „netīru” izskatu.

Kā atjaunot sejas ādas vienmērīgo toni?

"Lai ādas tonis kļūtu vienmērīgāks, mājas apstākļos var lietot skrubi, bet salonos izvēlēties pīlinga procedūras. To, vai nepieciešams enzīmu pīlings vai augļskābju, to izvērtēs speciālists.

Enzīma pīlingu iespējams iegādāties arī lietošanai mājas apstākļos, un ar tā sastāvā esošajām, īpašajām vielām, atmirušās ādas šūnas var maigi attīrīt, tā uzlabojot arī virsējā jeb sejas raga slāņa toni," zina teikt dermatoloģe. 

Vēl Lauma Valeine atklāj, ka aptiekās ir nopērkami arī īpaši, ādas toni izlīdzinoši dermokosmētikas produkti – maskas, serumi un krēmi, kuros koncertēti arī ādai nepieciešamie vitamīni.

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Klubs izvēlas: dermokosmētikas Pharmaceris D produktu līniju sausas un ļoti sausas ādas kopšanai! 

Maigs divkāršas iedarbības gels maigai sejas un acu zonas mazgāšanai - MICELLAR moistatic gel 

Gels efektīvi, bez ādas beržšanas nomazgā seju un acu zonu. D-pantenols un allantoīns nomierina ādas kairinājumu, sniedz patīkamu komforta sajūtu, pie tam, ir maigs un drošs lietošanai. 

Intensīvi mitrinošs sejas krēms - VITA-MOISTATIC

Krēms intensīvi mitrina ādu un efektīvi pasargā no dažādu ārēju faktoru dehidratējošas iedarbības. Krēms novērš ūdens zudumu epidermā un atjauno dabisko hidrolipīdo barjeru,tā ievērojami uzlabojot ādas aizsargfunkciju. Pētījumi uzrādīja hidratācijas uzlabošanos par 61% jau pēc 5 stundām pēc krēma uzklāšanas. Epiderma kļūst stingra un elastīga uzlabojot ādas krāsu un sejas ovālu. 

Mitrinošs ķermeņa balzāms - BODY - MOISTATIC

Skvalēns lieliski mitrina ādu, padara to elastīgu un pasargā no ūdens zuduma. Šī sviests maigi papildina lipīdu saturu ādā, bet keramīdi mīkstina ādu un atjauno tās lipīdo aizsargbarjeru. 

Aktīvs reģenerējošs sejas krēms - LIPO-MOISTATIC

Pasargā no transepidermāla ūdens zuduma un atjauno dabisko hidrolipīdo barjeru, stiprina ādas aizsargfunkcijas un veicina ādas barošanas un reģenerācijas procesus. Samazina ādas raupjumu un grumbu dziļumu. Neaizvietojamās nepiesātinātās taukskābes novērš pārmerīgu ādas lobīšanos un uzlabo epidermas caurlaidību.

Vairāk par dermokosmētikas Pharmaceris D produktu līniju uzzini fotoblogā!

{fotoblog:2453} 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Vai arī tev kādreiz ir bijusi līdzīga problēma? Kā tu padarīji vienmērīgāku savas sejas ādas toni?