Intervija ar aromterapijas meistari Diānu Leibču

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. februāris 2016 23:49
3217

Ārā smidzināja sīks lietutiņš. Laternu un skatlogu gaismas izgaismoja Rīgas ielas.  Cilvēki steidzās mājup pēc nogurdinošas darba dienas, bet es aicināju Diānu uz nesteidzīgu un sievišķīgu sarunu pie tējas tases. 

Kā nolēmi pievērsties aromterapijai?

Mana sapņu zeme ir Ēģipte. Un man vienmēr ir licies, ka iepriekšējā dzīvē esmu tur dzīvojusi. Varbūt kalpojusi faraoniem - piedalījusies senajos rituālos utt. Katra sieviete ir mazliet ragana, vai ne?

Šīs iekšējās sajūtas mani aizveda līdz masieru kursiem. Un procesā bija arommasāža. Visas tās ēteriskās eļļas mani vienkārši aizķēra un burtiski pārauga atkarībā. Es jutu, ka tas ir mans. Es sāku interesēties par ēteriskajām eļļām, to izcelsmi un pielietošanu.

Latvijā ir salīdzinoši maz iespējas, kur apgūt aromterapiju. Arī literatūra latviešu valodā ir visai skopa. Apgūstot masāžu Elisandā, noskaidroju, ka tur var apgūt arī aromterapijas kursu, bet ļoti ilgi nevarēja nokomplektēt mācību grupu. Sanāca pagaidīt gandrīz gadu.

Labs nāk ar gaidīšanu, vai ne?

Jā, tam es varu piekrist. Jo ko tik es savā mūžā neesmu darījusi. Mana pirmā profesija ir šuvēja. Es desmit gadus nostrādāju par šuvēju un sapratu, ka pietiek. Tas nav mans, gribu pārmaiņas dzīvē. Un vienā dienā es nolēmu, ka būšu pārdevēja. Aizgāju prom no darba ar pārliecību, ka man viss izdosies. Bet tik gludi nemaz man negāja. Man nebija pieredzes. Bez pieredzes neviens mani negribēja ņemt darbā. Bet es turpināju ticēt un meklēt darbu. Un tad es saņēmu iespēju, kas pamazām mainīja manu dzīvi. Ilgu laiku strādāju tirdzniecībā - gan dažādos veikalos, gan kosmētikas uzņēmumos, tad strādāju apdrošināšanas jomā. Un paralēli mācījos. Tagad saprotu, ka visi notikumi manā dzīvē ir lēni virzījuši mani tuvāk manam sapnim.

20160215211711-20489.jpg

Un kāds ir Tavs sapnis?

Nu sapņi ir sapņi - tos mēs nosapņojam un mēdzam aizmirst. Bet viens no maniem mērķiem ir savs kabinets - kosmētikas un masāžas salons. Un šobrīd esmu tam pietuvojusies maksimāli tuvu. Ceru un ticu, ka viss izdosies.

Gribu dalīties ar savām zināšanām, gribu sagādāt labsajūtu un skaistumu citiem cilvēkiem caur aromterapiju.

Sieviešu Klubā Tu piedāvā sievietēm apmeklēt aroma-pīlinga, aroma-liftinga un kosmētikas gatavošanas kursus. It kā viss no vienas sērijas, bet tomēr nav.

Nu pamats ir viens - tās ir ēteriskās eļļas. Bet zini, kad tu sāc kaut ko mācīties, un tas process tevi aizķer, tad tā aromterapija lēnām apaug ar visu ko kā sniegabumba.

Eļļas - tas ir pats pirmsākums. Ķīmija, kuru mēs pielietojam masveidā tagad, mūsu dzīvē, varētu teikt, ir ienākusi pēdējos simts gados.

Mūsu vecmāmiņas labi zināja, kur vajag uzlikt kādu ceļmallapu, kur uzsmērēt kādu zālīšu ziedi. Bet daudziem mūsdienās tas ir aizmirsies, diemžēl. Vieglāk ir nopirkt ķīmisku produktu un tik smērēt. Bet jāatcerās, ka viss, ko mēs smērējam sev virsū, ēdam, dzeram - tas viss nonāk mūsu organismā un ietekmē mūsu pašsajūtu, veselību un izskatu.

Domāju, ka šī lieta varētu interesēt arī citas sievietes, tāpēc nolēmu piedāvāt Sieviešu Klubā nodarbības. Jo brīžiem liekas, ka tu visu zini, bet patiesībā - jo tu vairāk mācies, jo tu vairāk uzzini kaut ko jaunu un noderīgu.

Kosmētikas un smaržu gatavošana, izmantojot ēteriskās eļļas, ir tik radošs un relaksējošs process, kura laikā tiek izmantoti kvalitatīvi un dabīgi materiāli. Sievietes var izvēlēties tieši tos aromātus, kuri uzrunā tajā brīdī. Rezultātā nebūs jābaidās par iespējamu kaitējumu izskatam un veselībai, uzklājot kosmētiku vai lietojot smaržas uz savas ādas.

20160215212320-32958.jpg

Saka, ka sievietes sajūtu līmenī pašas var noteikt, kas viņām ir nepieciešams.

Jā, tā ir. Es nodarbībās tam esmu pievērsusi uzmanību. Es redzu, ka sieviete bez padomiem no malas izvēlas tieši tos aromātus, kuri atbilst viņas situācijai - kurai nu velk uz erotiku, kurai nepieciešams miers utt.

20160215212356-25311.jpg

Kāda ir atšķirība starp parasto pīlingu, liftingu un aroma procedūrām?

Aroma-pīlinga procedūras izstrādātaja ir Evita Sundar, kas ir arī viena no aromterapijas pamatlicējām Latvijā. Viņa pati brauc uz Indiju iepirkt ēteriskās eļļas, kuras tiek izmantotas procedūrās. Šīs ēteriskās eļļas ir ļoti kvalitatīvas.

Aroma-liftingā tiek izmantotas 8 ēteriskās eļļas un aroma-pīlingā ieteilpst 10 ēteriskās eļļas.

Pēc ķīmiskā pīlinga sejas āda iegūst apsārtumu, kurš reizēm var saglabāties ilgāku laiku. Bet aroma-pīlings ir saudzīgāks un maigāks - tiek noņemts tikai tik liels atmirušās ādas slānis, lai netraumētu dzīvo ādu. Aroma-pīlingu ir ieteicams veikt kursa veidā pavasarī un rudenī - vismaz 10 reizes. Bet ziemā var veikt reizi nedēļā. Savukārt aroma-liftinga procedūras laikā ar ēterisko eļļu kombināciju un masāžas paņēmieniem var uzlabot sejas ovālu, izlīdzināt grumbiņas. Abas procedūras ir absolūti nekaitīgas grūtniecēm.

20160215211804-87784.jpg

Un kur var iegādāties ēterisko eļļu sajaukumu aroma-pīlingam un aroma-liftingam?

Tos var iegādāties pie manis gan nodarbības laikā, gan pēc tam sazinoties. Ēterisko eļļu sajaukumus aroma-pīlingam un aroma-liftingam var iegādāties arī pie Evitas Sundar.

Sievietes varētu domāt, ka pēc vienas nodarbības pašas varēs veidot ēterisko eļļu sajaukumus. Bet es ieteiktu uzmanīties, jo nezinātāja var iegūt pamatīgus ādas apdegumus. Drošāk ir uzticēties profesionāla aromterapeita veidotam ēterisko eļļu sajaukumam. Bez tam, ēteriskās eļļas nav lētas. Es runāju par īstām un kvalitatīvām eļļām, nevis mistiskiem ražojumiem par 1 eiro. Tāpēc iesācējām noteikti izdevīgāk ir iegādāties ēteriskās eļļas pie aromterapeita.

Iegādātā ēteriskās eļļas pudelīte pietiks ilgam laikam.

Vai ēteriskajām eļļām nav noteikts derīguma termiņš?

Nu patiesībā jau nav. Protams, mums uz pudelītes ir jānorāda derīguma termiņš, bet faktiski ēteriskai eļļai nekas slikts nevar notikt, ja vien tā tiek turēta atbilstošos apstākļos - tumšā pudelītē tumšā vietā.

20160215212436-63351.jpg

Sanāk, ka Tavas nodarbības ir kā divi vienā - sievietes var kārtīgi palutināt sevi un apgūt jaunas prasmes, kuras izmantot draudzeņu spa-ballītēs?

Manis piedāvātās nodarbības Sieviešu Klubā tiešām ir sevis lutināšanas laiks, jo aroma-pīlinga un aroma-liftinga nodarbībās sievietes varēs uzzināt vairāk par aromterapiju, attīrīt ādu, apgūt sejas limfodrenāžas masāžas paņēmienus un galvas masāžu - un pēc tam to visu atkārtot mājās regulāri gan sev, gan mammai, gan draudzenēm. Ļoti izdevīgs piedāvājums - iespēja iemācīties, kā šo procesu veikt pašām, lai nav lieki jātērē nauda! Jāpārvar vienīgi slinkums.

Kā Tu domā - sievietes Latvijā pietiekami labi rūpējas par savu ādu, tās izskatu un veselību?

Patiesībā, mēs (sievietes) ļoti bieži aizmirstam par sevi parūpēties. Darbs, mājas, vīrs, bērni, veikali, mūžīga skriešana un stresi. Un tad pēkšņi ieraugi sevi spogulī, ka āda pelēcīga, grumbas, maisiņi zem acīm - pazudusi starojošā skaistule.

It kā nav pareizi sevi salīdzināt ar citām sievietēm savā vecumā, bet reizēm ir pat ļoti pozitīvi paskatīties uz to, kā tu negribētu izskatīties. Tas liek saņemties un rīkoties. Par sevi ir jārūpējas, sevi ir jākopj, sevi ir jāmīl!

Daudzas sameklē attaisnojumu, sakot, ka tas viss ir lieks un pārāk dārgs, īpaši dabīgā kosmētika, tāpēc nelieto neko vai iepērk lētus, ķīmiskus kosmētikas produktus.

Dabīgā kosmētika nav lēta, tas ir skaidrs. Bet labāk tad nelietot neko, nekā barot savu organismu ar nezināmas izcelsmes un sastāva ķīmiju. Kaut gan - mūsdienās cilvēka organisms ir tik ļoti pieradis pie visādām ķīmijām, ka, uzsākot dabīgās kosmētikas lietošanu, tas saskaras ar šoka momentu. Visas organismā uzkrātās drazas palēnām sāk nākt ārā. Bet sieviete šo procesu pārprot un nolemj, ka dabīgās kosmētikas līdzeklis ir galīgi nederīgs.

To pašu varu teikt par eļļām. Labas ēteriskās eļļas nevar maksāt 1 eiro. Ir jāsaprot, ka ēterisko eļļu iegūšana ir visai sarežģīts, laika, darba un resursu  ietilpīgs process.

Un daudzi jauc aromeļļas ar ēteriskajām eļļām. Jā, pirmās būs lētākas, bet tās var izmantot, grīdas mazgāšanai (labākajā gadījumā), bet ne saskarei ar ādu vai ieelpošanai.

Kā vēl var izmantot eļļas?

Piemēram, kalmes eļļu (atšķaidītu) var iepilināt suņiem/kaķiem skaustā pret blusām. Nebūs mazajiem mājas mīluļiem jāsmērē ķīmiskās ampulas.

Šajā vīrusu laikā aromlampiņās var iepilināt lavandas vai eikalipta eļļu.

Ja ir augsta temperatūra, tad ūdenī atšķaida citroneļļu, ar drāniņu kārtīgi norīvē visu ķermeni un taisa uz pieres kompreses.

Skrambu, vieglu apdegumu, ādas iekaisumu ārstēšanai var izmantot lavandas vai tējaskoka eļļu.

Sāpošu kaklu var ātri izārstēt un atgūt balsi, lietojot atšķaidītu lavandas, tējaskoka un anīsa eļļas sajaukumu.

Pietiek ar vienu pilienu vaniļas eļļas aromkuloniņā, kuru iekar kaklā, lai varētu mierīgi paiet garām konditorejām, nekrītot kārdinājumā no bulciņu smaržas.

Bērza ēteriskā eļļa, lai arī neizceļas ar īpaši patīkamu aromātu, ir ļoti laba problemātiskai sejas ādai (pusaudžiem, aknes gadījumā utt.). Bērza eļļa lieliski attīra ādu, uzlabo tās struktūru un izskatu. Pie tā aromāta ar laiku pierod.

Eļļu izmantošana ir ļoti daudzveidīga.

20160215212007-81299.jpg

Vai atliek laiks kādam hobijam?

Jā, mana otra atkarība ir ceļošana.

Tad jau sapņu zemē - Ēģiptē ir būts?

Smejas. Zini, interesantākais ir tas, ka nav gan būts.

Tikko atgriezos no Izraēlas. Turpat blakus Ēģiptei vien biju - Elatā. Biju tur pirmo reizi savā mūžā. Tā ir pilsēta Negevas tuksnesī pie Sarkanās jūras. Tā robežojas ar Ēģipti un Jordāniju.

Tur mani pārņēma mazliet sirreāla sajūta. Mēs braucām pa ceļu, un es jutu, ka zinu šo vietu, ka pēc šī kalna būs tumšs kalns. Un mēs braucam, un tiešām ir kalns. Tāda deja vu sajūta, ka tomēr es esmu no šīm vietām, ka agrāk te ir būts.

Bet zini, atgriežoties mājās, es varu droši teikt - ceļot ir forši, bet šajā dzīvē es esmu pateicīga un laimīga, ka dzīvoju Latvijā.

Vai atvedi no ceļojuma kaut ko noderīgu savai aromterapijas praksei?

Jā, protams. Tur jau ejošākā lieta ir Nāves jūras dubļi. Tāpēc sagrābos, cik nu iespēju robežās var aizvest uz mājām. Braucot mājās, koferis bija piepildīts ar dubļiem un garšvielām. Smejas.

Ceļojumos man patīk apmeklēt netradicionālas vietas. Man meita ir liela, izmācījusies par tūrisma aģenti, tāpēc viņa plāno, un mēs dodamies ceļā, ļaujoties dažādām avantūrām.

Piemēram, Izraēlā - visi tūristi kā tūristi kāpj autobusā un brauc uz botānisko dārzu. Mēs izdomājām, ka varētu to ceļu noiet ar kājām. Botāniskais dārzs atrodas aptuveni 2.5km ārpus pilsētas. Un mēs gājām ... pa tuksnesi. Divas gaišas galvas, galīgi dullas. Smejas.

Labi, ka viss labi beidzās...

Tas gan! Bet, izvēloties nestandarta ceļu, tev rodas iespēja redzēt arī to, ko parasti tūristiem nerāda. Tas viss padara ceļojumu interesantāku.

Mēs nonācām viņu ikdienas dzīves vidē. Atradām veikalu - milzīgu vairumtirdzniecības bāzi. Un ļāvāmies iepirkšanās drudzim. Kas mani patiesi šokēja, ka veikalā pārdevēja var mierīgi stāvēt pie kases un smēķēt. Nepierasti.

Vakarā izdomājām ar meitu doties pastaigā. Jāsaka, ka dzīvojām ne tūristu standarta rajonā. Gājām pa ielu, un mani pārsteidza, ka kafejnīcas pilnas, bet praktiski nebija manāmas sievietes. Tās dažas, kuras bija - nu varēja redzēt, ka vīriešiem šajā sabiedrībā svarīgāka pozīcija. Un tāpēc novērtēju, ka mēs dzīvojam Latvijā. Mums tajā ziņā ir vairāk brīvības. Jānovērtē tas!

Ceļojumos es uzkrāju iespaidus. Es esmu emociju cilvēks.

20160215212524-60313.jpg

Tavs vēlējums Sieviešu Kluba lasītājām...

Mīlēt sevi un rūpēties par savu labsajūtu un izskatu. Pārvarēt slinkumu un nebaidīties iemācīties kaut ko jaunu. Atvēlēt laiku sev, lutināt sevi.

Aicinu uz manām nodarbībām Sieviešu Klubā. Draudzīgā un nepiespiestā atmosfērā ļausimies sevis lutināšanai - ar sejas ādas attīrīšanu, masāžu, dabīgās kosmētikas un smaržu izgatavošanu no ēteriskajām eļļām. Nodarbībās būs iespēja apgūt noderīgas prasmes, kuras droši varēsiet izmantot mājās savā ikdienā.

Paldies par sarunu!

Piesakies nodarbībām arī Tu! 

Kosmētikas gatavošanas vakars Sieviešu Klubā ar Diānu Leibču - 26. februārī pl. 18-21:00

Aroma-pīlings un aroma-liftings Sieviešu Klubā - 24. februārī pl. 18-20:30

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Edgars777 24. februāris 2016 03:46

Kvalitatīvas ēteriskās eļļas no dabīgiem produktiem par nepilniem 5 eiro.
http://attirance.lv/refferer/42e899
Šobrīd visas preces ir ar 50% atlaidi .:)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras