Ilzes matu kopšanas stāsts.

puķuzirnis
puķuzirnis 12. maijs 2014 19:20
2130
Mati brīvi izlaisti.
Sievišķīgas lokas. Mati krāsoti ar Garnier Olia dark brown.
Mati periodā, kad pārgāju no matu krāsošanas ar hennu uz ķīmisko krāsošanu. Bildē redzami matu oranžie galiņi, jo henna tik stipri iesūcas mata struktūrā, ka pat ar ķīmisko krāsu tos nevar pārkrāsot.

    Jāsāk jau laikam ar to, ka mati -tā ir mūsu galvas rota, ko Dievs mums ir devis. Un, ja pratīsim to pareizi kopt, tad pat visplānāko matu īpašnieces sasniegs labus rezultātus un varēs lepoties ar savu galvas rotu. Man ir savs  matu kopšanas stāsts. Jau piedzimstot manu galvu rotāja mazi melni matiņi, tad tie palika gaišāki un turpināja augt  biezi un gari. Cik es sevi bērnībā atceros, man bija divas biezas, gaiši brūnas bizes. Tomēr manā stāstā ir arī skumjā daļa, jo ap pusaudžu gadiem, mani mati sāka izkrist. Mani mati kļuva divas reizes plānāki. Man joprojām man nav ne jausmas  kāpēc tā notika. Zinu tikai to, ka manai mammai bija tāpat.

    Zaudējot tik daudz matu , es sapratu, ka matu izskats spēlē būtisku lomu sievietes, meitenes pašapziņai. Lai cik labi ģērbta Jūs būsiet, lai cik labs būtu Jūsu meikaps , bet ja mati nebūs kopti un veseli- jūs varat zaudēt pusi no sava koptēla. Apzinoties to , ka neesmu biezu matu īpašniece, sapratu , ka man ir īpaši jārūpējas par saviem matiem, lai tie vienmēr celtu manu pašapziņu, nevis otrādi. Tā es sāku izmēģināt ļoti dažādus līdzekļus savu matu veselībai un skaistumam- sākot no tautas medicīnas līdz pat mūsdienu moderniem jaunatklājumiem. Tajā laikā, kas sāka izkrist mati sāku lietot hennu un uzskatu, ka tā apstādināja manu matu izkrišanu. Henna satur vitamīnus, tā piepilda matu, padarot to biezāku. Tomēr pēc saviem pusaudžu gadiem es vairs nesadzīvoju ar hennas oranžo toni. Tad sagadījās arī tā, ka nokļuvu pie jaunas  frizieres, kura mani pierunāja krāsot matus ar labas kvalitātes ķīmisko krāsu, lietot profesionālo šampūnu, kas piepilda matu./ Iepriekš biju lietojusi ļoti dabisku matu kosmētiku, jo baidījos atkal pazaudēt savus matus./ Lietojot profesionālos kopšanas līdzekļus mati patiešām mirdzēja un to struktūra bija biezāka, nekā mazgājot ar dabiskiem šampūniem. Man patiešām zuda visi kompleksi par saviem plānajiem matiem. Tomēr  šiem līdzekļiem bija kāds mīnus- mana galvas āda ar laiku  to ķīmiju sāka nepanest, āda tika kairināta, bija niezoša sajūta.  Sāku lietot matu kopšanas līdzekļus no veikala produkcijas klāsta, tomēr situācija neuzlabojās. Turpināju meklēt iemeslu kāpēc  ir  tā , ka galvas ādai nepatīk pat visvienkāršākais šampūns, atradu atbildi. Lielākā daļa ražotāju šampūnam pievieno sulfātus, kas kairina galvas ādu. Sāku lietot šampūnus bez sulfātiem un parabēniem. Mana galvas āda bija pateicīga. Šobrīd lietoju matu šampūnu uz balzāmu no Siberica produkcijas un esmu apmierināta- mati veseli, skaisti un galvas āda jūtas komfortabli. Ķīmiskos ieveidošanas līdzekļus vairs tikpat kā nelietoju – to vietā izskaloju matus ar stipru kadiķu novārījumu, uztinu  vakarā  matus uz ruļļiem un no rīta man jau ir skaistas sievišķīgas lokas.

    Tā lūk es esmu izmēģinājusi dažādus matu kopšanas variantus. Katram ir savi plusi un mīnusi. Es neizslēdzu ne vienu , ne otru. Piemēram matus joprojām krāsoju ar ķīmisko krāsu, bet uzskatu, ka dažreiz ir brīnišķīgi matus palutināt ar kādu dabīgu augu novārījumu, piemēram, kumelīšu vai nātru nolējumu, sevišķi, ja dzīvojam laukos. 

 

Konkurss: Parādi savus matus un laimē mežacūkas saru ķemmi no Wildgood

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras