Ieauguši matiņi un pumpas?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. janvāris 2015 01:16
1046

Ja vēlamies skaistas kājas un gludas paduses, glīti vaksētas rokas un zodu bez nevienas spalviņas, nākas vaksēties un epilēties ne pa jokam!

Laimīgas ir tās, kam spalvu negals gājis secen un Māte Daba iedalījusi smalkus, tikko pamanāmus zeltainus matiņus vai vispār atstājusi bez "vilnas".

Bet ko darīt tām,kam bagātīgs apmatojums rada nebeidzamudonkihotisku cīņu gadu garumā?

Nākas ņemt talkā kosmetologu armiju, izpirkt jauno epilatoru ražu un uzturēt vaska strēmeļu industriju!

Pats trakākais, ka lai kā arī necīnītos, mati aug un aug un diemžēl tiem ir tāds niķis ieaugt.

Matu ieaugšanas iemesli ir:

 - Bieža vaksācija vai epilācija - āda aizsargājoties pret vaska un epilatora "uzbrukumiem" izveido tik biezu aizsargslāni, ka matiņi nevar izlauzties ārā un spirālveidā aug uz iekšu, tādejādi veidojot iekaisumu un pumpu!

Diemžēl pumpu ir praktiski neiespējami likvidēt, ja vien nav izņemts ieaugušais mats. Kad iekaisums pāriet, pumpa pārvēršas par zilganu pleķi, kas paliek uz ilgu laiku jau kā rēta un pigmentācija.

Pašu matu ir grūti izņemt mājas apstākļos - tur tomēr nepeiciešama sterila adata un kosmētiķa palīdzība.

Pārāk bieža skrubēšana - tas ir koks ar diviem galiem. No vienas puses, lai cīnītos pret matiņu ieaugšanu, āda ir jāskrubē, bet mehāniska iedarbība uz ādu atkal tai liek sasparoties veidot jaunu raga slāni un aizsardzību. Skrubēšana ādu padara vēl cietāku un biezāku, tāpēc tikai tas matu ieaugšanas problēmu neatrisinās.

Kā risināt problēmu?

Var lietot speciālu emulsiju, kas mīkstina un mitrina ādu, un lietojot katru dienu, āda tiek it kā irdināta un matiņi vieglāk izlaužas tai cauri.

Kā alternatīva emulsijai avr būt ādas skrubēšana ne biežāk kā reizi nedēļā + intensīva mitrināšana. Skrubi nedrīkst lietot uz iekaisušām pumpiņām!

Vēl palīdzēt var sauļošanās - iedegums vienkārši kosmētiski defektu novērsīs, bet ar īsto, nevis solārija sauli, kas ādai ir liels pārbaudījums.

Vasarā pumpu un ieaugušo matu problēmas nav tik izteiktas, jo staigājam bez zeķubiksēm un  līdz ar to uz ādu nav tik lielas berzes. Vējš svārkus plivina, savukārt saule un jūra ādu gludina.

Starp citu, matu ieaugšana ir mantota problēma, citām sievietēm var būt lielāka predispozīcija uz to, tāpēc tiešām nekādi kosmētiskie līdzekļi var nepalīdzēt, bet regulāra ādas mitrināšana gan!

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā Tu tiec galā ar vaksācijas un epilācijas radītajām problēmām?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras