Gudrības, kā izvēlēties rotaslietas atbilstīgi savam balles tērpam un sejas formai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 8. decembris 2014 00:00
1455

Kā radīt saskaņotu koptēlu, pošoties uz balli? Svarīgs ir itin viss – izvēlētais tērps, grims, frizūra, kā arī aksesuāri. Aktuālie toņi grimā un apģērbā, rotu atbilstība sejas formai un izraudzītajam tērpam. It kā sīkumi, kas tomēr piešķir lielu nozīmi sava tēla izveidē, apkopoti padomos no modes un izklaides centra „Rīga Plaza” ikmēneša „Stila 3dienu” semināra „Pošamies ballei”.


„Stila 3dienas” ir izglītojošs bezmaksas semināru cikls par savas garderobes veidošanu, stila knifiņiem un modes aktualitātēm. „Stila 3dienas” notiek katra mēneša pirmajā trešdienā no pulksten 17.00 līdz 19.00 modes un izklaides centrā „Rīga Plaza”, 1. stāvā pie Informācijas centra. 3. decembrī norisinājās seminārs „Pošamies ballei”. Tajā piedalījās stiliste un vizāžiste Una Bernatoviča, „Family hair” friziere Everita Skudriņa, kā arī „3 wind knots” rotu autore un dizainere Sigita Trukšāne.


Izvēlētais auduma raksts, krāsa un grims


Viena no šā gada aktualitātēm ir asimetrija gan krāsās, gan audumos. Galvenais ir nebaidīties un mācēt sakombinēt nevis blakustoņus, bet tieši pretējos krāsu toņus. Aktuālas ir krāsainas kažokādas, kuras var pieskaņot pie dažādām kleitām vai kostīmiem. Jau vairākas sezonas pēc kārtas topā ir animālie raksti – leopards, čūska, gepards, kā arī tīģeris.


„Pošoties ballei, neatņemama sastāvdaļa ir arī grims. Svētki ir laiks, kad nevajadzētu baidīties eksperimentēt un uzdrīkstēties, un šā gada krāsa ir zilā. Ja šaubāties, vai zilās ēnas klāt pār visu acs plakstu, tad zilo toni varat izmantot kā akcentu, novelkot ar laineri nelielu līniju. Savukārt, lai radītu svētku sajūtu, pietiek ar pūderi, kas dos mirdzuma efektu. Tikai, dāmas, atcerieties – ja tas ir uz sejas, tam jābūt arī uz kakla zonas un nedaudz uz pleciem,” par mūsdienīgām tendencēm stāsta  stiliste un vizāžiste Una Bernatoviča.


Rotas un to izvēle atbilstīgi sejas formai


„Lai izvēlētos pieskaņotu rotu savai sejas formai, eksistē viens ļoti vienkāršs noteikums: pretpoli pievelkas. Piemēram, ja seja ir garena, noteikti nevajadzētu nēsāt garus auskarus; ir jāizvēlas kas īsāks, lai seju vizuāli saīsinātu. Tāpat atcerieties, ka jebkura rotaslieta piesaistīs uzmanību, tāpēc apdomājiet, kuru ķermeņa daļu vēlaties akcentēt,” tā par aksesuāru izvēli saka „3 wind knots” rotu autore un dizainere Sigita Trukšāne.


* Ovāla seja: piestāv teju visas rotas, vienīgi jāizvairās no garo auskaru nēsāšanas, jo tie seju padarīs garāku. Protams, jāņem vērā arī ķermeņa uzbūve – jo sieviete korpulentāka, jo masīvākas greznumlietas jāizvēlas, savukārt, jo smalkāka dāma, jo smalkākas rotas jānēsā.

* Garena vai taisnstūrveida sejas forma: noteikti varat nēsāt platas kaklarotas, lielus un masīvus auskarus. Izvairieties no garām kaklarotām un gariem auskariem. Tie seju padarīs tikai vizuāli garāku.

* Apaļa sejas forma: izvēlieties garas kaklarotas, kā arī citas rotas ar lielām detaļām.  

* Kvadrātveida sejas forma: jānēsā liektas, apaļas rotas, lai vizuāli šīs līnijas sejas formu padarītu maigāku. Noteikti piestāvēs arī garas rotas – auskari un kaklarotas. Izvairieties no kaklarotām, kas ir ļoti tuvu kaklam, kā arī no smalkiem auskariem.

* Sirds formas seja: izvēlieties īsas kaklarotas, kas vizuāli saīsinās zoda daļu. Vēl varat nēsāt dažādas greznumlietas ar lieliem kuloniem, tikai ne V veida formas kaklarotas.

* Dimanta sejas forma: lieliski izskatīsieties lielākoties ar visu veidu rotām, un vēlams tieši izcelt vaigu kaulus, piemēram, ar gariem auskariem.


Sigita Trukšāne: „Lai pieskaņotu rotas balles tērpam, jāzina tikai pāris principu, kas ļaus izskatīties burvīgi un saskaņoti.”


* Dziļš V veida izgriezums – jāizvēlas kaklarotas, kas atrodas tuvu kaklam, tāpat teicami derēs arī lieli auskari.  

* Kleita ar augstu izgriezumu līdz atslēgas kaulam vai zem tā jānēsā gara kaklarota, kas atrodas uz krūtīm, vai arī var izraudzīties tieši tādu, kas gulstas uz atslēgas kaula.

* Grezna kleitanevajadzētu pārspīlēt ar kaklarotām, pietiks ar lieliem auskariem, kā arī gredzeniem. Droši var likt vairākus – tie šogad aktuāli.

* Kleita, kas atkailina vienu plecu ap roku, kurai ir atkailināts plecs, lieciet lielu rokassprādzi. Nenēsājiet kaklarotas, bet izvēlieties lielus auskarus, kas nepieskaras kleitai.

* Kleita bez lencītēmrotājieties ar auskariem, panākot, ka apkārtējo uzmanība tiek pievērsta sejai, savukārt izvairieties no kaklarotām.

* Krāsaina kleita – skaisti izskatīsies aproces, gredzeni, kā arī auskari. Galvenais nepārspīlēt, jo pati kleita jau ir tā, kas piesaista pietiekamu uzmanību.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 8. decembris 2014 23:35 Rebeka

ā, skaidrs paldies ;) Uzreiz kā piemērs atcerējās Rīza, sanāk, ka dimantam zoda spicums ir izteiktāks.

Rebeka 8. decembris 2014 23:02

Nu šai dāmai esot dimanta formas seja :)

vecsprofils 8. decembris 2014 00:20

Jā, sejas forma tiešām ir svarīga, izvēloties rotas. Interesanti, kā dzīvē izskatās Dimanta sejas forma? Agrāk nedzirdēju šādu salīdzinājumu.
Man kā kantainai (apmēram kvadrātveida) sejas formai apaļās rotas pavisam nepiestāv. Pareizi minēts par garām, iegarenām rotu formām, tās tiešām labi izskatās.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras