Evija Briede: Skaistums tā ir mīlestība pret SEVI!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 30. marts 2016 12:53
3471

Kāpēc vienas sievietes, neskatoties uz auguma nepilnībām, izskatās fantastiski, bet citas – pēc „bezformīgām kūciņām“ vai „drēbju pakaramajiem“? Kur slēpjas sievišķība un elegance – to Sieviešu Klubs centās noskaidrot sarunā ar diplomētu vizuālā tēla stilisti Eviju Briedi.

Pastāsti nedaudz par sevi. Kā nolēmi kļūt par vizuālā tēla stilisti? 

Man ir tuva māksla. Savā būtībā esmu māksliniece. Kad pienāca laiks izvēlēties, ko mācīties, man bija skaidrs, ka sava nākotne jāsaista ar radošu profesiju, tāpēc nolēmu, ka jāiet uz Rīgas Amatniecības vidusskolu, iestājos šuvējos.

Pabeidzot skolu, sapratu, ka vajag pilnveidoties un attīstīties tālāk. Apmeklējot izstādi „Skola“ Ķīpsalā, ieraudzīju starptautiskās stilistu skolas stendu. Fantastiski skaists vizuālais tēls modelēm mani pārliecināja, ka tieši to es gribu mācīties. Mākslas joma, kura izceļ sievišķību un skaistumu. Tajā laikā arī man pašai bija pārejas periods dzīvē, pamazām atteicos no tīņu stila kapučjakām, kedām un šņorzābakiem, pārejot pie augstpapēžu kurpēm un buktētām biksēm. 

Pārgāji uz buktētām biksēm? Vai tad sievišķības pamats nav svārkos un kleitās?

Man pirmais pārejas posms bija tuvināšanās elegancei, sievišķības apzināšanai. Saspringtajā dienas ritmā bikses bija vispraktiskākā izvēle. Bet arī ar biksēm var radīt elegantu un sievišķīgu tēlu. Un pats svarīgākais sievišķības punkts ir apzināšanās, ka esi skaista un sievišķīga. Sievišķību, manuprāt, rada tieši tā iekšējā sajūta. Nav svarīgi, kas tev ir uzvilkts. Galu galā, var izskatīties sievišķīga arī sporta zālē. Var skriet ikdienas darbos džinsās, kedās un platā džemperī, bet sakopti mati un sarkanas lūpas tev atgādinās, ka esi sieviete.

Mācoties vidusskolā, bija arī domas par psiholoģijas studēšanu. Lai arī neizvēlējos psiholoģijas studijas, tomēr psiholoģijai ir jūtama loma stilistu darbā. Apkārtējie, iespējams, domā, kas var būt kopīgs stilistam un psihologam, bet es savā ikdienā, veidojot cilvēkiem (95% sievietēm) vizuālo tēlu, strādāju arī ar viņu iekšējās pasaules sakārtošanu. Noteikti sākumā ir jāsakārto attieksme pret sevi un tad varam ķerties klāt pie vizuālā tēla radīšanas.

20160330124923-63419.jpg

Kāda vecuma sievietes visbiežāk nāk pie Tevis uz konsultācijām?

Vidējais vecums sievietēm, kuras nāk pie manis, meklējot palīdzību vizuālā tēla veidošanā, ir 30-45. Nāk arī jaunākas - 15-17 gadīgas meitenes, bet tas ir retums. Vēl viena liela grupa ir jaunās māmiņas,  vecumā no 20-30 gadiem, kuras, pirmkārt, grib izrauties no mājām un ikdienas, atvēlot laiku tikai sev. Kā arī grib atkal izskatīties vizuāli pievilcīgas arī tad, ja pēc bērniņa piedzimšanas nespēj atgūt agrāko ķermeņa formu. Pārsvarā manas klientes ir sievietes, kuras jau daudz ko zina par sevi un savu stilu, ir to izkopušas, bet vēlas eksperimentēt, vai grib „salikt punktiņus uz i". 

Ar kādām auguma nepilnībām visbiežāk nāk uz nodarbībām?

Tas ir mīts, ka piemērota apģērba izvēle ir tikai apaļīgu sieviešu problēma. Mazām un smalkām sievietēm arī ir grūti atrast elegantu apģērbu. Īpaši tad, ja tas izmērs vairāk līdzinās bērnu preču nodaļas izmēriem. Cik sieviešu, tik auguma problēmu.

Pie manis uz nodarbībām nāk sievietes ar dažādām auguma nepilnībām. Ļoti bieži gadās, ka šīs „nepilnības“ ir tikai sievietes iedomas. Jebkurā gadījumā mēs strādājam gan ar attieksmi pret sevi, gan ar nepilnību nomaskēšanu un auguma skaistāko daļu izcelšanu.

20160330125000-61142.jpg

Vai ir sanācis saskarties ar negatīvu attieksmi no sievietēm, kuras nāk uz nodarbībām?

Jā, ir gadījies. Reiz auditorijā bija viena sieviete ap 50 ar izmēru virs 46. Un tad bija jautājums no viņas – ko es tāda jauna un slaida varu zināt un iemācīt viņai? Bet es zinu un varu! Man nav jābūt nedz vecai, nedz apaļīgai, lai varētu palīdzēt jebkura izmēra un vecuma sievietei, kura ir saņēmusies un atnākusi pie manis uz nodarbību,  izskatīties lieliski.

Manās nodarbībās pamats ir pašapziņas celšana katrai sievietei, neskatoties uz to, kādas tieši viņai ir auguma problēmas. Es neesmu orientēta uz trendiem, modes preču veikalu reklamēšanu utt. Man galvenais, lai sieviete pēc manas nodarbības aiziet ar apziņu, ka viņai ir ne tikai trūkumi, bet arī plusi, kurus ir vērts izcelt. Un, protams, arī ar zināšanām, kādus tērpus izvēlēties, kā komplektēt, lai izskatītos sievišķīgi un fantastiski jebkurā dzīves situācijā.

Nāk pavasaris. Jau drīz gribēsies nomest neskaitāmās „sīpolkārtas“.  Lielas ziedu apdrukas un svītras ir modes aktualitāte. Kā Tu ieteiktu iekļaut šādus apģērbus pavasara tērpā lielizmēra sievietēm?

Gan puķes, gan horizontālas svītras ir laba lieta. Un tos var droši iekļaut savā tērpā, tikai jāievēro būtisks noteikums – jāzina, kurā vietā labāk vilkt un kādās proporcijās.

Bieži gadās dzirdēt tekstu - Man ir tāds un tāds augums, kādus svārkus man labāk vilkt? Es gribētu to un to noslēpt. Bet jāsaprot, ka nav tādu ideālo svārku tieši tavai auguma formai. Ir svarīgi ne tikai tas, kādas formas svārki piestāv konkrētai auguma formai, bet arī tas, ar ko šos svārkus kombinē tērpā, kādas proporcijas veidosies, kā tie mijiedarbosies ar krāsām utt.

Piemēram, sievietes ar platiem gurniem baidās vilkt kuplus svārkus. Bet tajā pat laikā, tieši kupli svārki bieži vien rada vizuālo izlūziju, ka tas ir svārku fasons. Zem tiem tie platie gurni pazūd. Ja vēl pieskaņo atbilstošu un auguma augšējo daļu akcentējošu blūzīti, kura izlīdzina auguma proporcijas, plato gurnu problēma pazūd.

Horizontālās līnijas platu gurnu gadījumā ir vienkārši lielisks akcentēšanas paņēmiens plecu līnijā.

„O“ tipa siluetam arī var izmantot līnijas, bet vertikālas. Var, piemēram, akcentēt plecu līniju ar laiviņveida izgriezumu, iekārt kaklā pagarinātas krelles vai atstāt vaļā kādu vieglu jaciņu, šādā veidā optiski sadalīt vēdera daļu. Variantu ir daudz. Galvenais nebaidīties, atnākt uz nodarbību un beidzot saprast, kas būs piemērotākais tieši tavam augumam. 

Vēl viena modes tendence – „oversize“ apģērbs. Nav noslēpums, ka oversize apģērbs liek izskatīties vēl lielākai. Bet arī lielizmēra sievietēm gribētos iekļaut savā garderobē šo aktuālo modes lietu. Kādi ieteikumi? 

Jāizvairās no galējībām un „visu un uzreiz“ principa. Oversize tēls ir jāveido pārdomāti. Ja ir liela jaka, tad noteikti jāpieskaņo kaut kas uz auguma (bikses, svārki) un smalkas laiviņas, piemēram. Zem oversize mēteļa noteikti var vilkt smalku vai augumam pieguļošu kleitu, var tēlu padarīt smalkāku, akcentējot dekoltē.

Nevajadzētu ietērpties oversize apģērbos no galvas līdz kājām, lai neizskatītos pēc bezformīgas gubas. Jāveido proporcijas, lai saglabātu sievišķīgumu un vizuāli slaidinošo vertikāli. Bet var veidot oversize tēlu ar vertikālo siluetu vienā tonī – piemēram, kleita, zeķubikses un zābaciņi vienā krāsā. Būs tik aktuālais oversize stils, bet tajā pat laikā ar vizuāli pagarinošu un slaidinošu efektu.

Kā pareizāk izvēlēties žaketi nestandarta auguma sievietēm? 

Ja veikalos tiešām nevar atrast labi pieguļošu žaketi, tad es ieteiktu iegādāties tādu žaketi, kura labi sēž plecu un krūšu zonā, bet apakšu pāršūt. Tas ir lētākais un vienkāršākais veids.

Gara auguma sievietēm var būt problēmas ar piedurkņu garumu – tās arī var pāršūt pie šuvējas uz ¾ garumu. 

20160330125055-36737.jpg

Kā tiek organizētas Tavas nodarbības?

Sievietēm nav jābaidās, neviens neliks nākt auditorijas priekšā, lai izanalizētu visas nepilnības. Protams, ja vien sieviete pati nepieteiksies šādam eksperimentam.

Manās nodarbībās tiek sniegts teorētiskais pamats un praktiski piemēri. Pastāstu par auguma siluetiem, proporcijām, līnijām – kā radīt sievietes skaistuma etalonu „X“ siluetu. Izrunājam to, kas ir svarīgs katrai no nodarbības dalībniecēm. Ar uzsvaru, ka sievietēm nav jākoncentrējas tikai uz to, kā nomaskēt nepilnības, bet arī uz to, kā izcelt to, kas viņu augumā ir skaists un akcentējams.

Tas ir visgrūtāk – novērsties no saviem trūkumiem un izcelt pozitīvo.

Tieši tā! Ja pajautā sievietei, lai nosauc savus 5 trūkumus, problēmu nav – nosauks pat 15. Bet tiklīdz jautā par pozitīvo savā augumā, tā sākas grūtības. Grūti sev pārkāpt – tai apziņai, ka katrā sievietē ir ne tikai nepilnības, bet noteikti ir arī tas, kas ir izceļams, ar ko var lepoties. Sievietes vairāk koncentrējas uz dibenu, vēderu, krūtīm – tas patīk, tas nepatīk. Viss ir slikti. Bet neaizdomājas par skaisto plecu līniju, kaklu, rokām, potītēm, ceļgaliem. Augumā ir tik daudz punktu, kurus var akcentēt, lai varētu priecāties par skatu spogulī un iet pa ielu ar augsti paceltu galvu, starojošām acīm un smaidu uz lūpām. 

Liela ietekme uz apziņu ir sabiedrībai kopumā un masu medijiem, kas uzspiež jaunības, slaiduma, vispār noteiktu standartu kultu. Un tiklīdz sieviete neiederas noteiktajos rāmjos, tā parādās drūmas domas.

Diemžēl, jā. Pelēkās peles sindroms – vieglāk paslēpties, nekā saņemties un uzdrīkstēties pārkāpt noteiktajiem rāmjiem. Jebkura sieviete var izskatīties lieliski. Ir jāpārstāj baidīties.

Latvijā ir populāri dažādi pārvērtību šovi. Bet tik daudzas reizes ir redzēts, ka sievietei īsti līdz galam nav pieņemams izveidotais vizuālais tēls. Paiet laiks un viss atkal ir pa vecam.

Šovs ir šovs. Bieži pārvērtību šovos taisa šokējošu vizuālo tēlu, laužot sievietes ierasto stilu. Protams, ka reti kura sieviete ir gatava straujām pārmaiņām. Es uzskatu, ka pareizāk ir strādāt pakāpeniski. Un vēl būtiskāk - strādāt arī ar sievietes attieksmi pret sevi. Sievietei sevi ir jāiemīl.

Es savās nodarbībās gribu iemācīt sievietēm, kā uzburt pašai savas pārvērtības katru dienu, kā būt pašpārliecinātai un skaistai katru dienu.

20160330125242-35825.jpg

Sievietes un iepirkšanās. Bieži vien, staigājot pa veikaliem, uznāk īgnums, jo šķiet, ka nekas nepatīk un neder. Pastāsti par iespēju iepirkties ar stilistu. 

Mēs ļoti daudz laika pavadam, staigājot pa nepareizajiem veikaliem. Es neesmu lojāla kādam konkrētam tirdzniecības centram, bet man ir zināms dažādu veikalu sortiments. Es zinu, kāda ir aptuvenā veikala mērķauditorija, tāpēc, skaidrs, ka nevedīšu 50 gadīgu sievieti uz jauniešu apģērbu veikalu. Varu doties iepirkties ar klienti jebkur – kaut uz lietoto apģērbu veikalu. Man patīk mazie veikaliņi, kuros preču sortiments ir mazāks, salīdzinot ar lielveikaliem, bet toties var atrast interesantākas lietas. Arī izmēru ziņā mazajos veikaliņos mēdz būt lielāka izvēle. 

Tuvojas pavasaris. Daba mostās. Visur parādās košas krāsas, arī apģērbu veikalu piedāvājumā. Bet daudzas sievietes baidās no košām krāsām. 

Uzvelc vienreiz sarkanu kleitu – šķiet, ka nepiestāv? Pēc kāda laika uzvelc vēlreiz, vēlreiz un vēlreiz. Pēc 3-5 pielaikošanām jau šķitīs, ka sarkanā kleita ir īstā, tieši tev radīta. Nevajag baidīties pielaikot drēbes veikalos. Neviens tev neliks pirkt pielaikoto apģērbu. Un pielaikošanas kabīnē tevi neviens neredz. Neuzmērīsi, nezināsi.

Ja tomēr vairāk uzrunā tumšie toņi, tad tēlu var atsvaidzināt ar košākiem aksesuāriem – kādu spilgtāku šallīti, krāsainām rotām, rokassomiņu vai kurpēm. Pavasaris ir īstais laiks, lai atteiktos no praktiskās latvietes sindroma – var un vajag iegādāties kurpes un somu ne tikai melnā vai brūnā krāsā. Jāielaiž krāsas savā garderobē – soli pa solim. Pie pārmaiņām ir jāpierod. 

Ko Tu ieteiktu tām sievietēm, kuras nedzīvo galvaspilsētā un nevarēs atbraukt pie Tevis uz nodarbību?

Pirmais un svarīgākais solis – apskatīt savu augumu vissīkākajās detaļās un atrast sevī pozitīvo, ko varētu akcentēt.

Nebaidīties eksperimentēt un pārkāpt savām komforta robežām, pielaikot dažādus apģērbus un veidot kombinācijas. Pārskatīt savu garderobi no krāsu skatpunkta. Nebaidīties papildināt savu garderobi ar gaišām vai košām krāsām, lai dzīve liktos krāsaināka.

Atsvaidzināt savu tēlu ar jauniem aksesuāriem. Šķietami sīkumi var mainīt tēlu un uzlabot noskaņojumu. Piemēram, var nomainīt žaketei pogas, izvēlēties netradicionālas zeķubikses, izveidot jaunu matu griezumu, izvēlēties jaunu nagu lauku vai lūpu krāsu. Pamazām ieviest pārmaiņas savā garderobē un vizuālajā tēlā.

Paskatīties uz sevi no malas. Censties atrast sevī savu sievišķību, lai arī kā tā izpaustos. Mīlēt un rūpēties par sevi. Nenodzīt sevi ikdienā kā darba zirgs, bet izkopt sevī sievišķīgo sievieti.

Nesekot akli modes tendencēm un sabiedrības uzspiestajām normām. Esi tu pati, esi radoša, eksperimentē un uzdrīksties pārkāpt komforta robežām!

PIESAKIES NODARBĪBAI ŠEIT>>>

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras