Es gribu ticēt brīnumam

Linduchy
Linduchy 9. decembris 2015 18:26
1804

Vai šogad būs balti Ziemassvētki? Es gribu ticēt brīnumam un cerēt, ka Ziemassvētku vakarā debesīs svētku noskaņā lēnu valsi dejos lielas sniegpārslas. Balts sniedziņš snigs uz kuplo egļu zariem pie mammas mājas. Laternu gaisma priecīgi vizuļos sniega kupenās. Un mazie budēlīši, Ziemassvētku brīnumu sagaidījuši, skries laukā - priecāties un pikoties.

Manā bērnībā mēs ik gadu pušķojām dzīvokļu mājas trepju telpu - mums vienmēr bija skaisti izrotāta egle ar mirdzošām lampiņām un košām eglīšu rotām. Visa trepju telpa smaržoja pēc egļu zariem un kaimiņu ceptajiem svētku gardumiem.

Ziemasssvētku vakarā mēs kuplā pulkā devāmies budēļos, apciemojot ik katru kaimiņu. Dziedājām dziesmas, skaitījām pantiņus un saņēmām svētku našķus. Lepni par paveikto, ar līksmu sirdi par sagādāto prieku sev un citiem devāmies katrs uz savām mājām - pie izrotātās eglītes, pie skaisti klāta galda ar gardiem svētku ēdieniem, pie vecākiem, kuru acīs mirdzēja prieks un  mīlestības siltums.

Un, protams, kā gan bez dāvanām. Sēžot pie svētku galda, ik pa laikam dīdīja nemiers - vajadzēja ķert mirkli, kad tas Ziemassvētku vecītis saliks kārotās dāvanas zem egles. Bet gadu no gada vecāki mācēja mani aizvilināt no istabas tieši tajā brīdī, kad it kā nāca Ziemassvētku vecītis. Neliels rūgtums, ka atkal nav izdevies sastapt lielo bārdaini sarkanā tērpā, bet bērnībā jau dāvanas ir tas galvenais - un tās bija drošībā, saliktas zem egles, gaidīja izsaiņošanu.

Gadi iet un laiki mainās. Ziemassvētki ir katru gadu, bet tie vairs nav tādi, kādi bija manā bērnībā. Mūsu ģimenē nav mazu bērnu, kas ietu budēļos un ticētu Ziemassvētku vecītim. Tomēr gribu ticēt brīnumam, ka kādreiz atkal izdosies uzburt un izjust Ziemassvētku sajūtas, kādas tās bija manā bērnībā.

Bet tikmēr svinēsim Ziemassvētkus ģimenes lokā, dosimies uz svētku koncertu baznīcā un neaizmirsīsim par labestību, sirdssiltumu un palīdzību tiem, kam dzīvē ir veicies mazāk nekā mums.

Lai sirdī gaišums un prieks šajos Ziemassvētkos!

20151209182316-37370.jpg

Piedalies Ziemassvētku tērpu konkursā

20150813152918-75540.jpg


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 14. decembris 2015 10:51 LosOjosVerdes

Bet nu tas mētelis ir vienkārši burvīgs (inlove)

LosOjosVerdes 13. decembris 2015 21:55

He, he, tā ir, ka savu blogu rakstīju, neizlasot citu rakstītos:) Mums vienāda gaume, spriežot pēc pēdėjo 2 mēnešu tērpu izvēlēm

nosiguldas 9. decembris 2015 18:50

(Y):)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras