Eksperimenti ceriņu laikā

Linduchy
Linduchy 17. maijs 2016 17:13
1256

Klīstot nebeidzamajās interneta dzīlēs, uzgāju informāciju par ceriņu eļļas gatavošanu mājas apstākļos. Pagājušajā gadā pirmo reizi mēģināju gatavot ceriņu ievārījumu, tāpēc nolēmu, ka šogad ceriņu eksperimenti ir jāturpina :)

Kas jādara?

Iepriekš jāsagatavo stikla burciņa (atkarībā no apjoma, cik daudz gribēsi ceriņu eļļu pagatavot). Un jāizdomā, kādu bāzes eļļu izmantosi - ieteicams izmantot organisko olīveļļu, saulespuķu, mandeļu, vīnogu kauliņu vai sezama sēklu eļļu - pēc ieskatiem, finansiālajām iespējām un ādas īpatnībām.

Tad ir jānoskata kāds skaists ceriņkrūms. Un ļoti ieteicams, lai tas nebūtu ceļmalā. Ceriņus ir ieteicams plūkt sausā un saulainā laikā - ap 10-11 no rīta. Pilnu klēpi nav jāplūc. Pirmajam eksperimentam pietiks ar dažiem zariņiem - lieko varēsi salikt vāzē un priecāties :)

Kad ceriņi saplūkti, ziediņus atdala no kātiņiem un liek stikla burkā. Izvēlēto eļļu pārlej ceriņziediem, pilnībā tos nosedzot. Stikla trauku aiztaisa ciet un noliek tumšā vietā uz 2-3 nedēļām nostāvēties. Ik pēc pāris dienām stikla trauku ar ceriņu eļļu uzmanīgi sakrata. Pēc tam ceriņziedus kārtīgi izspiež, caur filtru (papīra filtru vai vairākiem marles slāņiem) notecinot visu eļļu atpakaļ stikla traukā. Gatavu eļļu vari pārliet mazākos stikla traukos - burciņās vai pudelītēs. 

Gatavu ceriņu eļļu var izmantot ādas kopšanai pēc vannas vai dušas. Nav ieteicams eļļu uzglabāt tiešā saules gaismā.

Ceriņu laiks rit pilnā sparā. Ir vērts izmēģināt :)

Foto: www.stylecraze.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Shalako 17. maijs 2016 23:54

Mmm, šis ir interesanti! (inlove)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras