Daži iemesli kāpēc mati neaug vai aug lēni

Autors: , 2013. gada 30. maijs, 00:00:00
Daži iemesli kāpēc mati neaug vai aug lēni

Gandrīz katra no mums ir saskārusies ar periodiem dzīvē, kad mati pēkšņi paliek arvien plānāki un jaunie matiņi neaug tik ātri cik mēs vēlētos un garumā arī aug lēni, jo mati kļuvuši trausli un lūzt.

 

Lūk, daži medicīniskie iemesli kādēļ rodas problēmas ar matu augšanu.

Pirmā un mūsdienās viena no biežākajām kļūdām ir nepareiza uztura bagātinātāju lietošana. Vairums no mums, vēloties, lai mati augtu ātrāk, lai tie būtu spīdīgāki un skaistāki, ieiet aptiekā un nopērk kaut kādus vitamīnus, kuru aprakstā ir minēts, ka domāti matiem. Bet realitātē bieži vien sanāk, ka nodarām sev vairāk slikta nekā laba. Vispirms jādodas pie sava ārsta uz vīzīti un ar analīzēm jānoskaidro, kas tieši organismā trūkst, jo dzerot visu pēc kārtas un kaut ko pārdozējot var rasties pretējs efekts.

 

Vēl viens no matu problēmu izraisītājiem ir vairogdziedzeris. Ja tam ir pavājināta darbība, tad izjūk balanss augošajiem matiem un krītošajiem matiem, augošie mati pāriet izkrišanas fāzē, tādēļ ja ir problēmas ar matu izkrišanu, jādodas pie ārsta pārbaudīt vai pie vainas nav vairogdziedzeris un nav jālieto hormonālie medikamenti.

 

Dzelzs trūkums - šis gan nav absolūti pierādīts fakts, taču ir novērots, ka cilvēkiem, kuriem trūkst dzelzs un kuri slimo ar anēmiju, bieži novērojama matu pastiprināta izkrišana un augšanas problēmas. Tomēr ne visiem tā notiek…

 

Hormoni – Sievietes ražo nelielu daudzumu testosteronu un daudz estragenu. Balanss starp šiem diviem hormoniem var ietekmēt matu augšanu. Ja testosterona daudzums ir lielāks par normu, tad mati kļūst plānāki, taču tie sāk augt vietās kur tie aug vīriešiem, bārda, ūsas un uz krūtīm.

 

Ēšanas traucējumi - Nepilnvērtīgs uzturs un olbaltumvielu trūkums ikdienas uzturā, ātri vien noved pie matu izkrišanas un tie kļūst trausli. Olbaltumvielas uzturā ir ļoti svarīgas, ja vēlaties, lai jūsu mati būtu skaisti, biezi un labi augtu.

 

Tātad ja novērojat, ka jūsu mati kļūst plānāki, lēni aug un ir pavisam trausli, dodaties pie ārsta noskaidrot vai jums nav problēmas ar veselību un uzzināt pareizo metodi kā šo problēmu risināt. 

 

Vai esi kādreiz saskārusies ar šo prolēmu? Kā to risināji?