Bizes gan svētkos, gan ikdienā

Autors: eduks, 2011. gada 2. augusts, 00:00:00
Bizes gan svētkos, gan ikdienā

 Bizes gan svētkos, gan ikdienā:

·                                        *  Ērti

·                                       *  Skaisti

·                                       *  Praktiski

 

Ikdienā ir ierasts redzēt tik daudz un dažādu frizūru gan salonos veidotas, gan mājas apstākļos. Dažkārt rodas iespaids, ka ikdienas frizūras vairs nepamana, tāpēc šoreiz pievērsīsim uzmanību bizēm.

Mazliet no vēstures:

Ēģiptiešu bizītes – to vēsture meklējama piecu tūkstošu gadu tālā pagātnē piramīdu zemē Ēģiptē. Bizītes ne tikai bija savdabīga ēģiptiešu kultūras vizītkarte, bet arī pasargāja no nežēlīgās saules. Šajā ēģiptiešu stilā, tāpat kā dredos, meklējama arī dziļāka jēga. Bizītes uzskatīja par veiksmes talismanu, kas atbaidīja ļaunos garus. Īpaši sapītas pīnītes nēsāja ēģiptiešu burvji un šamaņi.

Viduslaikos neprecētas sievietes kā nevainības zīmi ļāva matiem krist brīvi vai arī sapina tos garās bizēs. Taču pēc kāzām sievietes matus paslēpa zem mazām cepurītēm vai līdzīgām galvassegām.

 

 

Savulaik biezas bizes bija arī sievietes veselības rādītājs un skaistuma etalons. Pat sapņu tulki norāda - ja esi sapnī redzējis lielu bizi, tas nozīmē godu, peļņu, labu veselību vecumdienās, bet ja esi redzējis sapnī, ka bizi sukā - tas ir aicinājums savaldīt savas jūtas, bet ja esi nosapņojis, ka kādai daiļavai nogriež bizi, tad droši vien nonāksiet nepatikšanās. Bet, ja sapnī jums jāpin bize, tad ziniet - nāksies uzņemties saimniecības vadītāja lomu. 

 

 

Arī slavenības ir iecienījušas bizes.

 

Info no: http://www.intelligent.lv/lv/read/id:21228/page:91/targ:15273/

http://www.sapnu.info/sapnu-tulks/bize.html

http://www.tvnet.lv/sievietem/stils/74048-par_frizuru_vesturi

http://translate.google.lv/translate?hl=lv&langpair=en|lv&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Pigtail

http://legendas.lv/content/izspurusi-vesture