BIOAPTA produktu testiņš

ilzy
ilzy 20. marts 2017 21:44
1431

Jāteic, ka ļoti sen nebiju lietojusi kaut ko no aptiekās pieejamās kopjošās kosmētikas, tāpēc bija interesanti notestēt farmaceitu izstrādātu dermokosmētiku.

BIOAPTA lapā tiek raksturota produktu būtība – tie ir hipoalerģiskie līdzekļi, kas uztur ādas fizioloģisko līdzsvaru un pH līmeni, kas savukārt veicina ādas veselību un cilvēka labsajūtu kopumā.

Tad nu ķēros klāt divu produktu novērtēšanai. Jāteic, ka kopumā man patīk dizains, tāds askētisks. Nenoliedzami kosmētikai ir savas stiprās puses, tomēr manā gadījumā nav gluži sajūsmas saucieni.

Aptamani roku krēms

Piemīt mitrinošas, mīkstinošas un aizsargājošas īpašības. Satur hidrolizētu jūras elastīnu, glicerīnu, lanolīnu un rīcīneļļu.

Pirmais iespaids par krēmu bija jau tā smaržā.

Mazai atkāpei, pirms desmit gadiem strādāju ķīmijas laboratorijā, kur pieņēma ūdens paraugus testēšanai un biju kaut kas starp administratori un klienu apkalpošanas speciālisti un staigāju baltā halātiņā. Telpas tika uzkoptas un visi pieejamie mazgāšanas līdzekļi bija profesionāli un atbilstoši kvalitātes standartam, kas jāievēro šādās specifiskās vietās. Lieki teikt ka smaržoja nedaudz pēc slimnīcas, gumijas un nedaudz kaut kā salda.

Voilā, un šis roku krēms smaržo tieši tāpat!

Man nav sliktu atmiņu par šo darba vietu, tomēr, lai cik kvalitatīvs šis krēms nebūtu, mani atgrūž tā specifiskā smarža.

Taču izmēģinot to veselu nedēļu secinu, ka darbojas tas lieliski un rociņas ir mīkstas.

Aptasoft šampūns.

Šampūns satur dzelzs asparāga un burvju lazdas ekstraktus, jūras elastīnu un glicerīnu.

Uzreiz saku, ka šampūnam man patika smarža. Tāda medaina, ziedputekšņu pilna, taču vairāk klātesama ir mazgāšanas laikā kā pēc tam. Tomēr maniem vidēji garajiem matiem šampūns nederēja. Šampūns diez ko labi neputo, kas varbūt ir jocīgi, ja pierasts, ka viņi visi vairāk vai mazāk puto, tomēr tas man kaut kā nojauca izpratni cik lielai dozai ir jābūt, lai izmazgātu matus. Tik cik es izmantoju citus šampūnus(tā ir apmēram 1 tējkarote, ko sajaucu ar ūdeni), šeit nestrādāja īsti. Izmazgājot matus palika sajūta, ka tie īsti nav izmazgājušies.

Vēl kas BIOAPTA šampūniem ir nepierasti, ir tas, ka tiem nav kondicionieru. Nemaz, neviens. Paskatīju pat BIOAPTA itāļu lapā. Nu nav. Ja man šis šampūns derētu, tad gribētu arī kondicionieri.

Tomēr ir arī labā ziņa.

Tas der manam vīrietim. Brīvdienās patestēja, secināja, ka īsus matus izmazgā labi, nekur nekas nekairina un nekaitina, kā arī smarža netraucē.

Tas labi, kas der vienam, citam var nederēt!

Tomēr zināmas pārdomas man ir par tēmu, kāpēc hipoalerģiskiem līdzekļiem vispār ir jāsatur smaržvielas? Tad jau labāk lai ir vispār bez, bet pieņemu, ka arī tur ir kāds spiholoģiskais aspekts kāpēc smarža tomēr ir.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
BIOAPTA 19. aprīlis 2017 14:13

Smarža- tā ir kosmētisko līdzekļu īpašība, kura izraisa ārkārtīgi daudz diskusijas un tas nav pārsteigums, jo smarža ir specifisks veids, kuru mēs jūtam katrs individuāli, un tas cieši saistīts ar emocijām.
Ko darīt? Augu izcelsmes izejvielām, kā likums, ir savs aromāts. Tādēļ, līdzekļiem bieži piemīt aromāts, kuru rada dabīgais sastāvs. Un tas ne vienmēr smaržo pēc orhidejām :) , vēl jo vairāk, ja runa ir par ārstniecisko augu īpašībām.
Tādēļ pastāv varianti:
-Izvairīties no dabīgo izejvielu izmantošanas, kā to piekopj vairums ražotāju ( Bet mums taču parīk dabīgie līdzekļi.)
- Maskēt dabīgo aromātu ar smaržvielām, kā to dara citi ražotāji( Bet tas paaugstina alerģijas risku)
- Mēģināt pierast pie līdzekļa aromāta, ja līdzeklis uzlabo ādas stāvokli. ( Aromāts ļoti ātri izraisa adaptāciju- vairs pilnībā nejūt līdzekļa aromātu)

Biopata līdzekļu ražotāji ir farmaceiti kuri izmanto dabīgās izejvielas un izvairās no papildus smaržvielu pievienošanas radot hipoalerģiskus un īpaši efektivus līdzekļus.

ilzy 21. marts 2017 09:11 pece

Tas daudz ko izskaidro. Dienvidnieki... :D

ilzy 21. marts 2017 09:07 hiperkeri

Man domāt, ka tas ir šis augs https://en.wikipedia.org/wiki/Ruscus_aculeatus

pece 21. marts 2017 09:02

Atbildot uz tavu jautājumu "kāpēc hipoalerģiskiem līdzekļiem vispār ir jāsatur smaržvielas? "ir meklējama izcelsmes valstī - proti Itālijā.

Reiz piedalījos vienā pasākumā, kur tika diskutēts par to kādām prasībām būtu jāatbilst visa veida ziepēm, lai piešķirtu ekomarķējumu - visi sadalījās trīs daļās - skandināvi, kuri uzstāja, ka visiem hypo alerģiskiem un ekomarķētiem produktiem smaržvielas nav pieļaujamas, Itāļi, francūži, portugāļi, spāņi, kas ar putām uz lūpām mēģināja citus pārliecināt, ka mazgāšanās līdzeklis nav nekāds mazgāšanaš līdzeklis, ja nesmaržo :D un pārējie pa vidu mēģināja rast kompromisu :D

hiperkeri 21. marts 2017 08:44

Dzelzs asparāgs:D:D
Jā, es arī esmu par to,ja jau ir dermolīnija, tad atstājam to mantu tīru, bez smaržvielām. Lai tak smaržo pēc slimnīcas, ja tikai dara to,ko solījis..

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras