Ar lāzerepilāciju nevar panākt, ka liekais apmatojums neataug vispār!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. marts 2015 00:00
850

„Taču  ar lāzerepilāciju var panākt tādu efektu, ka  apmatojums augs daudz lēnāk un būs daudz smalkāks,  un tad skūšana, epilācija vai  depilācija būs jāveic tikai reizi  divos, trijos mēnešos,” skaidro Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anna  Bērziņa.


Lāzerepilācijas procedūru veic šādi: ādai pietuvina speciālu uzgali un ar lāzera impulsu iedarbojas  uz apmatojumu -  katra  matiņa folikulu, to iznīcinot. Ar lāzeru iznīcinātie matiņi vairs neatjaunojas visa  mūža  garumā. Tomēr, jāņem vērā, ka  ādā ir arī matiņi, kas lāzerepilācijas procedūras laikā  ir  neaktīvajā  augšanas fāze. Uz  tiem lāzers nevar iedarboties, tāpēc pēc laika  tie ataug.

Ar lāzerepilāciju tikt vaļā no nevēlama apmatojuma cilvēki visbiežāk vēlas tādēļ, ka tas krietni atvieglo ikdienas higiēnu. Taču  ir situācijas, kad sievietei  lāzerepilācija palīdz tikt vaļā ne tikai no   nevēlama  apmatojuma,  bet arī no kompleksiem, piemēram,  ja  ar to veiksmīgi izdodas atbrīvoties no nevēlamiem matiņiem uz zodavai augšlūpas.

„Tiesa gan, ja sievietei uz  sejas veidojas pastiprināts apmatojums, pirms lāzerepilācijas mēs parasti iesakām veikt  hormonu analīzes, lai  pārliecinātos, ka pie  vainas nav  kāda ginekoloģiska  vai vairogdziedzera saslimšana, jo tādā gadījumā lāzerepilācija  nedos vēlamo  efektu,” skaidro  dermatoloģe.

Sievietes dažkārt izsaka vēlmi  ar lāzerepilāciju  koriģēt uzacu formu. To  gan nevajadzētu darīt,  jo  nav iespējams izveidot tik  precīzu uzacu formu. Taču,  ja starp uzacīm aug matiņi,  tos gan  ar lāzerepilāciju var ļoti veiksmīgi likvidēt.

Ļoti nepatīkama  lieta, ko izdodas novērst ar lāzerepilāciju, ir ādā ieauguši matiņi, tie bieži izraisa  arī ādas iekaisumu. „Lāzerepilācija jau pēc pirmās procedūras novērš problēmas cēloni. Ādā ieauguši matiņi visbiežāk veidojas tādēļ, ka, regulāri atbrīvojoties no apmatojuma, piemēram, ar vaksāciju vai epilāciju, matiņa stiebrs ar laiku kļūst vājš. Un tad matiņi vairs nespēj izaugt cauri ādas slānim, tāpēc ieaug ādā,” skaido dermatoloģe.

Protams, cilvēki vienmēr vēlas noskaidrot, cik  lāzerepilācija būs efektīva un vai  tā ir nesāpīga.  Dermatoloģe skaidro: „Lāzerepilācija nav sāpīga procedūra,  tomēr uz ādas ir jūtama. Latvijā lāzerepilācijas  veikšanai  izmanto  arvien modernākas iekārtas, piemēram, Lāzerplastikas klīnikā to veic ar Aleksandrīta lāzeru. Procedūras laikā ādai tiek radīts atvēsinošs un atsāpinošs efekts, kā arī lāzers spēj  atpazīt  un iznīcināt dažāda pigmenta matiņus. Tādēļ  šādi veikta lāzerepilācija  ir efektīvāka – apmatojums  ataug  lēnāk un ir plānāks.

Lāzerepilāciju neveic, ja ir grūtniecība, onkoloģiskas saslimšanas vai arī ķermeņa daļā, kuru paredzēts apstrādāt, ir strutainas, infekciozas ādas slimības.

Ķermeņa daļa, kur visbiežāk veic  lāzerepilāciju, protams, ir kājas, kā arī paduses, kur procedūra parasti dod ļoti  ātru un paliekošu  rezultātu. Sievietes bieži vēlas, lai būtu komforts bikini zonā, tāpēc arī šajā ķermeņa daļā lāzerepilācijas  procedūra ir ļoti iecienīta. Taču  mūsdienās arvien  biežāk lāzerepilāciju veic visā bikini zonas dziļumā -  arī uz  gļotādas.

Dermatoloģe Anna  Bērziņa atklāj, ka uz lāzerepilācijas procedūrām mēdz nākt arī vīrieši, piemēram, lai atbrīvotos no apmatojuma uz muguras, padusēs. Ir  bijuši arī pāris  gadījumi, kad vīriešiem veic lāzerepilāciju bikini zonā.

Lai ar lāzerepilāciju panāktu stabilu efektu, atbrīvošanās no apmatojuma būtu nepieciešama reizi  divos -  trijos mēnešos, ir nepieciešams lāzerepilācijas kurss, tās ir apmēram 4-6  procedūras.

Taču, ja cilvēks vēlas, lai āda pastāvīgi būtu pilnīgi gluda, procedūru  vajadzēs atkārtot ik pēc pusgada.

Lāzerepilācija vislabāko rezultātu dod cilvēkiem, kam apstrādāšanai paredzētajā ķermeņa daļā ir gaiša āda un tumšs apmatojums. Ja cilvēkam ir dabīgi tumša āda vai arī tā ir iesauļota, efekts būs krietni mazāks. Savukārt gaišam  un sirmam  apmatojumam lāzerepilācija būs neefektīva, jo, lai iznīcinātu matiņus, lāzerim ir jāatpazīt pigments  gan matiņā, gan tā  folikulā.

Tā kā ādai  pirms  procedūras ir  jābūt neiesauļotai  un arī pēc lāzerepilācijas nav ieteicams sauļoties divas, bet vislabāk trīs nedēļas, procedūru kursu vislabāk  sākt  pirms  sauļošanās  sezonas. Marts, aprīlis būtu vispiemērotākais laiks, jo tad līdz vasarai - sauļošanās sezonai būs panākts stabils efekts. Vasaras mēnešos lāzerepilāciju varēs neveikt un bez ierobežojumiem sauļoties, savukārt pēc vasaras veikt nākamo procedūru.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras