Apakšveļas industrijas foruma modes skate

ilzy
ilzy 8. novembris 2016 17:23
1599

Rīgas modes nedēļas ietvaros 1.-2. novembrī notika starptautisks apakšveļas nozares forums - Lingerie Industry Forum in Latvia, kura galvenais organizators bija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 

Šī projekta ietvaros 1. novembrī Baltijas modes federācija organizēja 12 Latvijas apakšveļas ražotāju kolekciju skati - Lauma Lingerie, Orhideja, V.O.V.A, Gracija Rim, Rosme, Novella, Nikol Djumon, V.I.P.A, Stefi L, Regina N, Glora, Flash You and Me. 

Laiks ārā bija iestājies dranķīgs, tomēr steidzu uz noteikto pasākuma vietu skatīt, kas tad labs Latvijas apakšveļas ražotājiem ir.

Atmosfēra pavisam atšķirīga no iepriekšējām Riga Fashion week dienām. Daudz nozares pārstāvju, faktiski nekādu VIPu un skates viesi kārtīgi gaida rindā skates sākumu, kas kavējas.

20161108172140-67131.jpg

Pati modes skate bija koša un ļoti baudāma. Ļoti interesanti bija vērot jomas profesionāļus, iepircējus, kas dažādi reaģēja uz modeļiem, sākot no sajūsmas aplausiem, līdz pat atklātai deguna raukšanai. Tomēr, šie veļas ražotāji spēj nosegt pietiekami plašu gaumes loku.

20161108172153-19812.jpg 

Skate mani rosināja papētīt, kas tad ir tie zīmoli, kurus pirms skates nezināju. Ja godīgi, pirms tam biju saskārusies tikai ar 4 – Rosme, V.O.V.A, V.I.P.A. un Lauma Lingerie.

Secināju, ka lielākoties šie nezināmie zīmoli darbojas Krievijas un citu bijušo PSRS valstu tirgos un lielākā daļa pat nav pārstāvēta vietējās tirdzniecības vietās. Žēl, bija šis tas smuks un meklējot, kur to varētu iegādāties, secināju, ka tuvākais veikals atrodas Maskavā. Arī internetveikali šiem uz Krievijas tirgu orientētiem ražotājiem vienkārši nav. Un mājaslapu dizains, valoda un pasniegšanas stils klibo. Bet nu pieņemu, ka tie ir atraduši savu nišu, kur darboties un lai viņiem veicas.

Taču jāsaka, ka kopumā Latvijā ražo glītu un konkurētspējīgu apakšveļu un man ir patiess prieks par to.

Bilžu autors: Mark Litvyakov

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras