Ādas lutināšana vasarā

nosiguldas
nosiguldas 3. jūnijs 2014 13:08
1894

 Tuvojoties vasarai, arī es nedaudz mainu ierasto ādas kopšanas procedūru. Tas vairāk skar tieši rokas un sejas, dekoltē zonu.  Rokas, seja un dekoltē zona ir tās, kas visu vasaru, gribam vai nē baudīs saules vannas.  Saulīte un vējš sausina ādu, pietam mēs visas zinam par saulītes starojumu, kas nav labs mūsu ādai.

AIZSARDZĪBA NO SAULĪTES

Es īpaši nesauļojos, bet ļoti labi saprotu, ka arī atrodoties ēnā nekur saules starojums nepazūd, tapēc papildus savam ādas kopšanas minimumam iepērku mitrinošu krēmu, kas domāts mana tipa ādai ar SPF filtru.

Te es atradu mazu ieskatu, kā orjentēties un izvēlēties sev labāko krēmu, jo Latvija ir slavena ar to, ka ādas vēzis ieņem pirmo vietu. Un kā mana ome teica _DIEVIŅŠ SARGĀ TIKAI TOS, KAS SARGĀ PAŠI SEVI_.

"Norādītais cipars pie saules aizsardzības faktora (SPF) rāda, cikreiz pielietotais krēms palielina drošas uzturēšanās laiku saulē. Zem drošas uzturēšanās tiek saprasts tas laiks, kamēr jūsu āda nesāk sarkt. Vidēji par drošu uzturēšanās laiku pieņemts skaitīt 15 -20 minūtes (bez krēma). Ja SPF ir vienāds  ar10, tas nozīmē, drošas uzturēšanās laiks saulē palielinās līdz 15х10 =150 minūtes. Īstenībā, katram cilvēkam ir sava individuālā barjera, t.i. ādas aizsardzības dabisks līmenis. Ir pieņemta pat nosacītā skala, kura raksturo droša uzturēšanās laika atkarību saulē no dabiska pigmenta satura ādā, uz acs varavīksnenes un matos, tā saucamais "gaismas tips". Skalas sākumā gaišmatainie un rudmatainie, baltu ādas krāsu, parasti vasarraibumaini, ar gaišzilām vai zaļām acīm, tā saucamais "ķeltu tips". Tie "iedeg" saulē 5 minūšu laikā. Tādēļ, SPF 10 palielina to drošās uzturēšanās laiku uz saules līdz 50 minūtēm (5х10) Nākamais tips - "nordiskais", ar matiem no gaišiem līdz gaišbrūniem, ar gaišu ādu, acīm, kuras ir gaišzilas, zaļas, pelēkas. Šie "iedeg" minūtēs 10-20. Attiecīgi, SPF10 palielina to drošās uzturēšanās laiku saulē līdz 100-200 minūtēm. Tālāk iet "viduseiropas" gaismas tipa pārstāvji, - mati no gaišbrūniem līdz kastaņbrūniem, ar brūnām acīm un tumsnēju ādu. To āda turas līdz apsarkuma sākumam līdz 30 minūtēm. Tādēļ uzklājot krēmu ar SPF 10, tie var pagarināt atrašanas baudu saulē līdz 300 minūtēm. Nu, un rekordisti pēc skalas ir "dienvideiropas" tips. Kastaņbrūni līdz melniem mati, tumšas brūnas acis, konkrēti tumsnēja āda. Tādi turas līdz 40 minūtēm un vairāk. Lūk arī sanāk, ka nopērkot krēmu ar SPF 10 rudmatainie un "ķelti" nodrošina sev 50 minūtes drošas uzturēšanās saulē, bet "dienvieiropieši" 400 minūtes, kā minimums." ( ļoti ceru, ka tas Jums noderēs.)

Tad nu tā manā sejas kopšanas komplektā ir vitamīni, kas domāti dienai un kuriem jau ir pievienots SPF filtrs, tas aizsargā mani ikdienā, ar nosacījumu, ja ilgi neuzturos ārā. 

dienai būs domāta necaurspīdīgā Mary Kay vitamīnu pudelīte, kas arī tiek sargāta no dienas gaismas. Dienas vitamīnu uzdevums ir sargāt sejas ādu, bet nakts barot un atjaunot.

ŪDENS

Vasara un ūdens ir neatņemamas sastāvdaļas, bet mēs bieži piemirstam, ka ādu ir jāmitrina arī no iekšpuses, tas ir dzeramā ūdens patēriņš dienā ir jāpalielina. ES DZERU DAUDZ ŪDENS. Man somā vienmēr ir pudele ar ūdeni, arī ejot dārzā, salieku traukus ar ūdeni, lai varētu veldzēties un tas man netraucētu strādāt. 

ĀDAS LUTINĀŠANA

Tas nu ir īpašs stāsts. Kad biju Turcijā, ieguvu kādu jauku recepti, ķermeņa kopšanai, kas sevi ir attaisnojusi. Ikdienā pēs dušas lietoju dažādus līdzekļus , krēmus, bērnu eļļiņu.

Bet reizi nedēļā es relaksējos vannā un pēc vannas visu ķermeni ieziežu ar NEDAUDZ UZSILDĪTU  Olīveļļu un to iemasēju. Neticēsiet, bet nav nekādas taukainas sajūtas, arī papēži kļūst mīksti un miegs ir tik salds. NOTEIKTI IZMĒĢINIET.

Vasara ir bagāta ar jaukiem labumiem, kas aug mūsu dārzos un pļavās, tapēc noteikti iesaku pamēģināt ledus gabaliņus no zāļu tējām un dabīgās 

zemeņu un gurķu maskas. Viena zemene mutē, otra uz sejas.

Vai gurķu salātus gatavojot ar miziņu seju notīru gan es, gan mana mazā princesīte.

Vēlos pieminēt, ka vasarā mēs vairāk svīstam un tas, kas izdalās paliek uz ādas, tapēc noteikti ir jāpadomā par pareizu ādas attīrīšanu. Jo tikai tīra āda var uzņemt vitamīnus un mitrinātājus, pretējā gadījumā uz mūsu ādas veidojas necaurejama kārta un visām mūsu pūlēm nav nekādas jēgas.  

Jauku vasaru Jums vēlot 

no siguldas

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras