8 padomi, kā gudrāk iegādāties Ziemassvētku dāvanas un nepārtērēties

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 2. decembris 2014 16:24
1759

Ziemassvētku tuvošanās ik gadu raisa pārdomas, kam un ko dāvināt, bet būtiskākie jautājumi – cik būs nepieciešami līdzekļi, vai visam pietiks? Banka Citadele iesaka izveidot speciālu Ziemassvētku budžetu un sekot līdzi izdevumiem, savlaicīgi un pārdomāti sarūpējot dāvanas, lai Ziemassvētki un garās svētku brīvdienas nesagādātu neparedzētu pārbaudījumu ģimenes budžetam.


Izveido Ziemassvētku laika budžetu


Noskaidro, kur šogad atzīmēsi Ziemassvētkus, paredzot maksimāli visus iespējamos tēriņus. Nosaki limitu, cik šogad vari tērēt dāvanām, svētku galdam, biļetēm vai degvielai nokļūšanai ciemos, cik līdzekļu atvēlēsi, lai sapostos svētkiem, kā arī ieplāno naudu neparedzētām situācijām.


Izvēlies vienu maksājuma karti Ziemassvētku tēriņiem


Izvēlies vienu no savām maksājumu kartēm, kurai piesaistītajā kontā nodrošini summu, kuru esi izlēmis tērēt Ziemassvētku laikā. Ar maksājumu un kredītkaršu palīdzību var efektīvāk pārvaldīt savus līdzekļus, un šādi Tu varēsi viegli kontrolēt sevis pieņemto Ziemassvētku laika budžetu.


Seko pirkumiem internetbankā


Reizi nedēļā internetbankā pārliecinies par savu karšu kontu stāvokli! Tā kontrolēsi savus tēriņus, salīdzināsi atlikušo summu un laiku, kas atlicis līdz Ziemassvētkiem. Paralēli, aprēķinot, kad kontā atkal tiks ieskaitīti ienākumi, jutīsi, ja ar dāvanu iegādi būsi pārāk aizrāvies. Tāpēc, lai nepietrūktu līdzekļu svinību galdam, Tev būs iespēja laicīgi piebremzēt tēriņus.


Dāvanām ietaupi ar atlaidēm


Ir vērts iepazīties ar piedāvātajām atlaidēm veikalos, restorānos, kinoteātros vai degvielas uzpildes stacijās, ko nodrošina Tava maksājumu karte. Tādējādi būs iespēja ietaupīt ne tikai iegādājoties dāvanas, bet arī ikdienas tēriņiem.


Kredītkarte svētkos var aizstāt uzkrājumu


Ideāli, ja dāvanām un svētku svinēšanai gada nogalē Tev izdevies izveidot uzkrājumu, taču, ja tā nav, tad kredītkarte Ziemassvētku dāvanu iegādes laikā ir ērtākais norēķinu veids. Turklāt, iepērkoties ar kredītkarti, var arī ietaupīt, ja pērc, kad ir izdevīgi. Piemēram, ja tirgotājs plānotajai dāvanai piedāvā atlaides, bet algas diena vēl jāgaida, izdevīgi ir pirkt ar kredītkarti un izmantot kredītbrīvdienas. Ir kredītkartes, kuru īpašnieki var baudīt kredītbrīvdienas jeb kredītlimita bezprocentu periodu līdz 45 dienām.


Pērc savlaicīgi un internetā


Izmanto iespēju kārotās dāvanas nopirkt savlaicīgi un nereti par izdevīgākām cenām nekā pēdējās pirmssvētku dienās. Savlaicīgi sarūpējot dāvanas, iespējams salīdzināt to cenas un atrast izdevīgāko piedāvājumu. Ja tāds ir ārvalstu vai vietējā internetveikalā, pirms norēķinies ar karti, pārliecinies, vai pārdevējs ir uzticams, kādā termiņā izpildīs pasūtījumu?


Izvēlies Latvijā radītu Ziemassvētku dāvanu


Plānojot, kādas Ziemassvētku dāvanas sarūpēt saviem tuvākajiem, vērts izpētīt, ko piedāvā Latvijas labumu radītāji. Arī ar šādām mazām izvēlēm varam uzlabot savu un Latvijas ikdienu!


Lielāku dāvanu iegādei patēriņa kredīts


Ja iecerētā dāvana ir naudas izteiksmē vērtīgāka, piemēram, Ziemassvētkos iecerēts mīļotajai pasniegt saderināšanās gredzenu, ģimenei kopīgi iegādāties jaunu televizoru, ceļojumu vai pat automašīnu, svarīgi izvērtēt, lai aizņēmuma summas atdošana Tevi neapgrūtinātu jaunajā gadā. Tādēļ ieteicams ar bankas speciālistu konsultēties par piemērotāko aizņēmuma veidu – kartes kredītlimita izmantošanu vai patēriņa kredītu un tā apjomu, lai kredīts nekļūtu par nastu. Svarīgi, lai kopējais ikmēneša kredīta maksājums nepārsniegtu 30% no klienta ikmēneša ienākumiem.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nymph 4. decembris 2014 11:29

Kredītkarte un patēriņa kredīts kaut kā nelīmējas kopā ar "nepārtērēšanos", bet skaidrs, ka šie produkti arī jāreklamē, kā gan citādāk :)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras