100 izkrituši mati dienā, vai normāli?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. janvāris 2015 00:00
1380

Cik tad īsti daudz matiem katru dienu ir jāizkrīt? Kā pašai noskaidrot, vai izkritušo matu skaits ir veselīgs vai pārsniedz normu? Patiešām jāuzskaita katrs matiņš?

 

Iesaka Sieviešu Kluba eksperte Inga Zemīte, matu problēmu speciāliste.

 

Grāmatās klasiski raksta, ka katru dienu ir normāli, ja izkrīt 50 līdz 100 matu. Ja tie ir blondi un īsi, tad izkritušos var nemaz nepamanīt. Bet, ja mati ir gari un tumši, tad gan bez ievērības šo faktu neizdosies atstāt.

 

„Skaitīt izkritušos matus gan nevajag. Var vadīties pēc principa: sarūk matu apjoms, vai nesarūk? Ja sievietei šķiet, ka viņai izkrīt ļoti daudz matu, bet matu biezums no šīm sajūtām nemainās, tad viss kārtībā. Bet, ja mati ar katru dienu kļūst arvien plānāki, jāsāk satraukties un doties pie speciālista, lai noskaidrotu matu izkrišanas iemeslu,“ skaidro Inga Zemīte.

 

Jo tikai tad, kad noskaidrots matu izkrišanas iemesls (tas var būt hormonu disbalanss, dzelzs trūkums organismā, kāda galvas ādas saslimšana), var piemeklēt arī vispiemērotāko matu ārstēšanas metodi. Bet profilaktiskiem nolūkiem, tiklīdz jūti, ka pastiprināti sāk izkrist mati, var uzsākt lietot matu augšanu stimulējošus preparātus.

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Cik daudz matu tev katru dienu izkrīt?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
chika 5. janvāris 2015 21:31

Piedodiet, bet nav laika skaitīt!! Tik pēc sevis zinu vienu - kad sāk ķemmē parādīties uz pusi vairāk nekā ierasts, tad vajag atpūsties un mazāk stresot, tad atkal mati atgiežas vietā.

Nikte 5. janvāris 2015 18:58

Kāda skaita? :D

vecsprofils 5. janvāris 2015 15:56

Tiešām neskaitu :D Kā var zināt 50 vai 100? Es saprotu, ja tāds riktīgs kušķis it kā normālu matu paliek ķemmē, tad jāuztraucas, bet ikdienas izķemmētos matus un atlūzas... nu tak vienalga ;)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras