“Herbalife” pētījums: 65 % Latvijas sieviešu ir neapmierinātas ar savu sejas ādu un pakļauj sevi straujākas novecošanās riskam

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. decembris 2015 09:22
2716

Starptautiskās uztura kompānijas “Herbalife” Baltijas valstīs veiktās aptaujas dati liecina, ka 65 % sieviešu Latvijā nav apmierinātas ar savas sejas ādas stāvokli. Turklāt 44 % no respondentēm atklāj, ka ikdienā nerūpējas par savu sejas ādu regulāri, izmantojot atbilstošus sejas ādas kopšanas līdzekļus. TOP 3 attaisnojumi, ar ko Latvijas sievietes aizbildinās, kad runa ir par regulāru sejas ādas kopšanu, ir - "Es nezinu, kas manai sejas ādai ir nepieciešams un piemērots", "Tas ir pārāk dārgi" un "Man tam nav laika". Jūlija Levinsone, “Herbalife” skaistumkopšanas eksperte, dermatoloģe un augsti kvalificēta sejas kopšanas speciāliste norāda, ka, meklējot dažādus attaisnojumus un pienācīgi nerūpējoties par sejas ādu, Latvijas sievietes pakļauj sevi straujākas novecošanās riskam un dažādām ādas problēmām, piemēram, ādas sausums un elastības zudums, kā arī pigmenta plankumi.

“Herbalife” Baltijas valstīs veiktās aptaujas dati liecina, ka 65 % sieviešu Latvijā nav apmierinātas ar savas sejas ādas stāvokli. Gan Igaunijā, gan Lietuvā situācija ir atšķirīga, proti, Igaunijā ar savas sejas ādas stāvokli nav apmierinātas 57 % no aptaujātajām sievietēm, bet Lietuvā vēl vairāk - 74% no aptaujātajām sievietēm.

Tāpat pētījuma dati liecina, ka 44 % sieviešu Latvijā par savu sejas ādu nerūpējas regulāri, izmantojot atbilstošus ādas kopšanas līdzekļus – viņas parasti to dara neregulāri, tikai nedēļas nogalēs vai 3-4 reizes nedēļā. Līdzīga situācija ir Lietuvā – 41 % sieviešu regulāri nerūpējas par sejas ādu, lietojot piemērotus kopšanas līdzekļus. Vissliktākā situācija šajā ziņā ir Igaunijā – par savu sejas ādu nerūpējas 58 % sieviešu. 

Neregulāra sejas ādas kopšana ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē ādas stāvokli un līdz ar to, arī novecošanās procesu. Neveicot pienācīgu ādas aprūpi, mēs pakļaujam sevi ne tikai priekšlaicīgas novecošanās riskam, bet arī dažādām sejas ādas problēmām, piemēram, nosprostotas poras, ādas elastības zudums, sausums, pigmenta plankumi un daudzām citām. Aplūkojot aptaujas rezultātus un to, cik neregulāri sievietes Baltijā rūpējas par savu sejas ādu, ir likumsakarīgi, ka visbiežāk sastopamās problēmas, ar ko sievietes saskaras, ir: grumbu parādīšanās (54 %), sausa un zvīņaina sejas āda (29 %), tumši loki zem acīm (27 %) un pinnes (23 %). Viens no nozīmīgākajiem faktoriem, lai izvairītos no grumbām, sausas un zvīņainas ādas, kā arī pinnēm, ir sejas ādas attīrīšana un mitrināšana ar krēmu, kas satur pietiekami augstu SPF indeksu, piemēram, “Herbalife SKIN” ar SPF 30. 

20151205092616-99929.jpg

Elementārā pamata sejas ādas kopšanas rutīna ir būtiska jaunības, veselīgas un skaistas ādas saglabāšanā. Sejas ādu nepieciešams kopt divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Jūlija Levinsone, “Herbalife” skaistumkopšanas eksperte, dermatoloģe un augsti kvalificēta sejas kopšanas speciāliste skaidro: „ Sejas ādas kopšanas rutīna ir nozīmīga ikdienas sastāvdaļa neatkarīgi no vecuma – par sejas ādu ir jārūpējas, tā pienācīgi jāattīra un jānodrošina tās pēc aprūpe jebkurā vecumā, pat tad, ja jums ir divdesmit vai trīsdesmit gadi. No rīta sejas ādu ir svarīgi notīrīt, jo nakts laikā mēs svīstam. Pēc attīrīšanas nozīmīgi ir to tonizēt un lietot produktus, kas seju pasargā visas dienas garumā, piemēram, mitrinošu un barojošu krēmu.  Sejas ādas mitrināšana un barošana ir būtiska ziemā, kad laikapstākļi nereti ir auksti un vējaini, taču mēs nedrīkstam aizmirst arī par UV stariem – piemērota SPF aizsardzība ir nepieciešama jebkurā sezonā, arī ziemā. Vakarā ir svarīgi sejas ādu notīrīt no kosmētikas un netīrumiem, kas dienas laikā noklāj sejas ādas virsmu, un pēc tam – atkal to mitrināt. Lai saglabātu skaistumu, sejas ādai ir jāsaņem dažādu elementu “ēdienkarte” (vitamīni, mikroelementi, u.c.), ko ir ļoti grūti nodrošināt. Tāpēc “Herbalife” ir radījis uz risinājumiem balstītu sabalansētu uzturu sejas ādai – sejas kopšanas produktu līniju “Herbalife SKIN”, kuras sastāvā ir 15 vitamīni, kā arī antioksidanti, augu sastāvdaļas, eļļas un ekstrakti. Sejas kopšanas līdzekļu līnijas efektivitāte ir klīniski apstiprināta 16 pētījumos.” 

Kad runa ir par regulāru sejas ādas kopšanu, Baltijas sieviešu biežākais aizbildinājums ir - "Es nezinu, kas ir nepieciešams un piemērots manai sejas ādai"

Levinsone uzsver, ka, pēc viņas pieredzes skaistumkopšanas industrijā, aizbildināšanās ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc sievietes pienācīgi nerūpējas par savu ādu. Aptaujas datu analīze rāda, ka TOP 3 attaisnojumi, ar ko Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sievietes aizbildinās, kad runa ir par regulāru sejas ādas kopšanu, ir - "Es nezinu, kas ir nepieciešams un piemērots manai sejas ādai", "Tas ir pārāk dārgi" un "Man tam nav laika".

Lai cīnītos ar aizbildinājumiem, sievietēm jārod motivācija un jāapzinās, ka skaistums var būt ilgstošs arī bez ķirurģiskas iejaukšanās, taču par tā saglabāšanu pienācīgi jārūpējas ik dienu.

77 % Latvijas sieviešu ne vienmēr pievērš uzmanību tam, kā pārtikas produkti var ietekmēt viņu sejas ādas stāvokli

Tas, kā mēs ēdam, atspoguļojas mūsu ārējā izskatā, ne tikai ķermeņa formās un svarā, bet arī ādas stāvoklī, tostarp sejas ādā. Diemžēl 77 % Latvijas sieviešu atzīst, ka viņas nepievērš vai tikai dažkārt pievērš uzmanību tam, kā viņu izvēlētie pārtikas produkti, ēdieni var ietekmēt pašu sejas ādas stāvokli. Līdzīgi rezultāti ir Lietuvā – 71 % sieviešu nepievērš vai reti pievērš uzmanību tam, kā pārtika, dažādi ēdieni var ietekmēt viņu sejas ādas stāvokli. Bet sliktākie rezultāti arī šajā gadījumā ir Igaunijā – šim jautājumam nepievērš vai tikai dažreiz pievērš uzmanību 85 % sieviešu. Jūlija Levinsone turpina: "Nesabalansēts uzturs ietekmē jūsu sejas ādu tikpat būtiski kā neregulāra sejas ādas kopšana.  Āda ir daļa no mūsu organisma un tai, lai izskatos veselīgi, ir vajadzīgas visas nepieciešamās uzturvielas. Ekstrēmas diētas, neveselīga pārtika un fizisko aktivitāšu trūkums bieži rada bālumu un liek sejas ādai izskatīties vecākai. Tāpēc, izvēloties pārtikas produktus, nepieciešams pievērst uzmanību to uzturvērtībai."

Pārtikas produkti, ko visbiežāk iesaka lietot, lai saglabātu veselīgu ādas izskatu, ir, piemēram, avokado (satur daudz biotīna - tas ir būtisks vitamīns, kas palīdz novērst ādas sausumu), lasis (satur astaksantīnu, karotonoīdu, kas uzlabo ādas elastību), olas (satur biotīnu), valrieksti (bagātīgs omega-3 avots, kas palīdz padarīt ādu gludāku un jauneklīgāku) un pupas (satur kolagēnu un aminoskābes, kas palīdz paātrināt ādas šūnu atjaunošanās procesu).

“Herbalife” interneta aptauja par sieviešu skaistumkopšanas paradumiem Baltijas valstīs tika veikta 2015. gada novembrī. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1500 sievietes (vecumā no 25 – 65 gadiem).

Par “Herbalife”

“Herbalife” ir globāla uztura kompānija, kas ar lielisku produktu palīdzību maina cilvēku dzīvi jau kopš 1980.gada. Mūsu uztura, svara kontroles, enerģijas, sporta un personīgās higiēnas produkti ir ekskluzīvi pieejami tikai pie uzticīgajiem neatkarīgajiem Herbalife partneriem vairāk nekā 90 valstīs visā pasaulē. Mēs esam apņēmušies cīnīties ar tādām pasaulē izplatītām problēmām kā uzturvielām nabadzīgu uzturu, svara pieaugums, piedāvājot augstas kvalitātes produktus un individuālās Herbalife biedru konsultācijas ikdienā, kas iedvesmo mūsu klientus pievērsties veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. 

Foto: Toms Norde

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
AnnaKrievinnna 15. decembris 2015 13:24 Kerstyna

Viennozīmīgi sievietei ir jārūpējas par sevi, un kāpēc gan nerūpēties izmantojot Herbalife sejas kopšanas produktus. Teikšu pēc pieredzes - ir patīkami, man ļoti iet pie sirds. (Y)

AnnaKrievinnna 15. decembris 2015 13:22 pece

Ar uzpumpētām lūpām un savilktu ģīmi tiešām neizkasāt glīti, tomēr šeit neiet runa par lūpu pumpēšanu un ķirurģiskā ceļā nostieptu sejas ādu, šeit iet runa par sevis kopšanu un lutināšanu(party)

pece 5. decembris 2015 16:57 Catwoman

Atļaušos nepiekrist - skaiti novecojusi sieviete izskatās smukāk, nekā mākslīgi savilktie ģīmji un uzpumpētās lūpas.

Linduchy 5. decembris 2015 14:46

Nu tas skaidrs, uz to jau viss balstās - pārliecināt ar reklāmas palīdzību, ka "mēs esam pats labākais produkts" :D
Un es neuztvēru to personīgi, kāpēc gan lai es to darītu :) Es vienkārši paudu savu viedokli - globāli, izejot ārpus šī zīmola konteksta :)

Par sievietēm 70 gadu vecumā (un vispār jebkurā vecumā) - nu redz, tāpēc jau teicu, ka kosmētika ir viens no faktoriem. Daudz kas nāk no iekšas - gan no uztura, gan no dzīvesveida, gan no noskaņojuma :) Neviens kosmētikas līdzeklis pats par sevi nav nekāds brīnumlīdzeklis (arī ūberdārgie superlīdzekļi) - lai izskatītos skaista un justos labi, ir nepieciešami kompleksi pasākumi ... vai arī ķirurgs ar skalpeli :D

Kerstyna 5. decembris 2015 14:21 Catwoman

Catwoman - neuztver to personīgi.
Man vispār metas pumpas no tendenciozas reklāmas, un tādas - tukšfrāzīgas kā šī - "Tāpēc “Herbalife” ir radījis uz risinājumiem balstītu... " Nez uz kādiem risinājumiem? Kas tie par risinājumiem?
Es piekrītu tam, kā Tu traktē šo rakstu, bet runa tomēr ir par vienu vienīgo... Pēc dienas , vairākām dienām būs cits raksts, par kādu citu - vienu vienīgo....

Kerstyna 5. decembris 2015 14:20 pece

Es Tev piekrītu.

pece 5. decembris 2015 13:47 Catwoman

Neķer pie sirds, man mazliet pārdomas par to, cik daudz šie kosmētikas līdzekļi tiešām mums ir vajadzīgi un cik tos uzspiež industrija, jo nez kāpēc dažai labai tantītei 70 gados sejas āda ir smuka, neskatoties uz to, ka nelieto krēmus, viena no tantītēm sejas krēma lieto ikvakara olīveļļas masku sejai, bet daža cita pat ne tik veca sieviete, kas lieto plašu, dārgu kosmētisko līdzekļu klāstu un skaistumkopšanas procedūras, izskatās apvītušas.

Linduchy 5. decembris 2015 13:08

Saprotu, ka daudzas šo publikāciju uzlūko vien no Herbalife produktu reklāmas puses. Bet, ja izņem ārā Herbalife kontekstu, pateiktajā nav nekā nepatiesa - daudzas sievietes tiešām pārāk bieži "aizmirst" vai neuzskata par nepieciešamu rūpēties par sevi. Un nav runa tikai par kosmētikas līdzekļiem, bet arī par uzturu, aktivitātēm, "dvēseles barošanu" utt. Izdomā sev mistiskās diētas un tad brīnās, kāpēc āda izskatās pēc sažuvuša kartupeļa. Nedzer pietiekami daudz šķidruma (kafija neskaitās). Visu dienu pavada telpās, sausā gaisā - izpaliek pastaigas svaigā gaisā un skābekļa uzņemšana.
Kosmētikas līdzekļu klāsts ir tik plašs, neviens neuzspiež lietot tieši Herbalife. Būtiskāk ir ieklausīties un atzīt problēmu, ka, iespējams, esi viena no tām, kas piever acis un nepievērš uzmanību savam izskatam :)

Kerstyna 5. decembris 2015 12:53

"TU esi dumja, slinka un nevīža, jo TU nelieto izcilos Herbalife līdzekļus. " Ļoti uzbrūkošs reklāmraksts. Pē!

pece 5. decembris 2015 10:07

Tā viš'i pēc Herbalife domām pasauli spēj glābt tikai herbalife! :D

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras