„Džekijas stils“
Aristokrātiskas manieres, nevainojams vizuālais tēls, lieliska izglītība un vairāku svešvalodu pārzināšana. Eleganta, moderna, ar izsmalcinātu gaumi un šarmu. 60.-to gadu modes ikona miljoniem sieviešu visā pasaulē – amerikāņu prezidenta Džona Kenedija sieva Žaklīna Kenedija. Viņas stila frizūra, noteiktu siluetu apģērbs, saulesbrilles, mazās somiņas un slavenās cepurītes ir apvienotas „Džekijas stilā“.
Žaklīnas ģimene bija diezgan turīga, tāpēc viņai bija iespēja mācīties privātā koledžā, Sorbonnas un Džordža Vašingtona universitātē, iegūstot bakalaura grādu franču literatūrā.
Pēc universitātes beigšanas Žaklīna uzsāka darba gaitas Vašingtonas avīzē „Washington Times Herald“. Pateicoties šim darbam, 1952. gada pavasarī viņa piedalījās Čārlza Bārtleta rīkotajās pusdienās, kur iepazinās ar gados jaunu kongresmenu no Masačūsestas štata – Džonu Ficdžeraldu Kenediju.
1953. gadā, dažas dienas pirms kāzām ar Džonu Kenediju Žaklīna uzrakstīja atlūgumu avīzes redakcijā.
Tiklīdz viņa kļuva par Baltā nama saimnieci, Žaklīna uzsāka vērienīgas interjera izmaiņas, lai padarītu to perfektu. Sākumā amerikāņi izturējās diezgan rezervēti attiecībā pret Pirmo lēdiju, jo viņas aristokrātiskā izturēšanās un Parīzes slavenāko dizaineru tērpi radīja no parastās tautas atsvešinātas sievietes tēlu. Bet vēlāk viņi to iemīlēja un padarīja par savu elku gan uzvedības, gan izskata ziņā. Žaklīna Kenedija veicināja sabiedrības interesi par mākslu, senlietām un ģimeniskām vērtībām.
Daļa sabiedrības turpināja pārmest Pirmajai lēdijai izšķērdīgo dzīvesveidu, arī Džons Kenedijs bija norūpējies par sievas pārmērīgajiem tēriņiem, bet lepojās ar sievas izsmalcināto gaumi, skaistumu un tērpiem, kurus apbrīnoja visa pasaule. Pirmā prezidentūras gada laikā Žaklīna, iegādājoties slavenu dizaineru apģērbus un dārglietas, apmeklējot skaistumkopšanas salonus, iztērēja vairāk kā 100 tūkstošus dolāru (ASV prezidenta alga bija 100 tūkstoši dolāru gadā, bet Žaklīna atļāvās izšķērdīgu dzīvesveidu, pateicoties Kenediju ģimenes papildus ienākumiem).
Viņas garderobi veidoja slavenu Francijas dizaineru tērpi - Givenchy, Chanel, Pierre Cardin. Priekšvēlēšanu kampaņas ietekmē Žaklīnai nācās papildināt savu garderobi ar ASV dizaineru darinātajiem tērpiem – Gustave Tassell, Stella Slough, Ben Zuckerman, Norman Norell, Chez Ninon u.c. Viens no iecienītākajiem ASV zīmoliem Žaklīnai bija Lily Pulitzer – vienkāršas kokvilnas kleitas ar ziedu rakstu.
Klīst baumas, ka Žaklīna amerikāņu dizaineriem lika šūt franču dizaineru tērpu kopijas, kas lieliski atbilda viņas auguma proporcijām.
Otrās laulības laikā ar grieķu magnātu Aristoteli Onasisu iepirkšanās un naudas tērēšana kļuva par Žaklīnas kaisli. Pirmā laulības gada laikā tika iztērēti vairāk kā 20 miljoni dolāru, pērkot slavenu dizaineru apģērbu, apavu un aksesuāru kolekcijas, interjera priekšmetus, antikvariātu utt.
Ikdienā viņa valkāja džinsas, vienkāršus topiņus, jaciņas, kleitas, svārkus un sandales. Bet svinīgos gadījumos un sabiedriskiem pasākumiem Žaklīna pucējās īpaši izsmalcināti un šiki.
Jāatzīmē, ka Žaklīna gan pirmās, gan otrās laulības laikā izsmalcinātos tērpus uzvilka vienu vai dažas reizes, bet pēc tam, ar savas sekretāres starpniecību, nodeva šīs mantas modīgā Ņujorkas komisijas veikalā, saņemot par tām skaidru naudu.
Otrās laulības laikā viens no iecienītākajiem Žaklīnas modes dizaineriem bija Valentino - kāzās ar Aristoteli Onasisu viņa bija tērpusies šī itāļu dizainera radītajā elegantajā kleitā gaiši bēšīgā krāsā. (Attēlā pa kreisi)
Viņa pievērsa īpašu uzmanību detaļām, jo detaļas izšķir VISU!
Mazas ģeometriskas kleitas, pasteļtoņu mēteļi ar A siluetu. Saviesīgiem pasākumiem – garas, šauras vakarkleitas un kleitas ar atvērtu augšdaļu. Kleitas parasti bija ar apaļu, laiviņas, v-veida izgriezums vai ar vienu atsegtu plecu, kas ļāva izcelt skaisto plecu līniju un novērst uzmanību no mazajām krūtīm.
Taisna silueta kostīmi, svārki ar nelielu paplatinājumu lejasdaļā, nedaudz garāki par ceļgaliem, īsas žaketītes ar ¾ piedurknēm.
Žaklīna dievināja mazas cepurītes-tabletes (Džekijas stila simbols), dekoratīvas pogas un bantītes uz kleitām, dažādu garumu cimdus, saulesbrilles biezos rāmjos un mazas ģeometriskas somiņas.
Viņu dievināja un ienīda, apbrīnoja un nopēla – vienaldzīgo nebija. Vieni viņu uzskatīja par perfektu it visā, apburošu, kautrīgu un delikātu sievieti ar īpašu takta izjūtu. Citi – ka viņa ir augstprātīga, mantkārīga un izlaidīga sieviete.
Žaklīnas dzīve nebija rozēm kaisīta, kā daudziem varētu no malas likties. Gan pirmajā, gan otrajā laulībā viņai nācās daudz ko pārciest, samierināties un pakļauties situācijai. Pirmajā laulībā (ar Džonu Kenediju) viņai nācās samierināties ar vīra sānsoļiem. Bet otrajā laulībā (ar Aristoteli Onasisu) jāpacieš biseksuālā vīra rupjo un valdonīgo izturēšanos.
Dvēseles tukšums, vientulība un depresīvas domas bieži vien pavadīja Džekiju Kenediju viņas dzīves laikā, jo īpaši brīžos, kad nācās pārdzīvot tuvu cilvēku nāvi.
Ļoti jauks raksts! Un Dāma ar lielo D burtu!
Jā, tas patiesi ir ļoti līdzīgi Vit@ ģērbšanās manierei! 
Man ļoti patika seriāls par Kenedijiem. Un Džekijas stils man vizuāli patīk. Nav tas priekš manis, bet man patīk, kā viņa izskatījās vienmēr labi, korekti, īpaši blakus savam svarīgajam vīram.
Esmu Džekijas stila peirkitēja.. ļoti patīk un veidoju līdzīgu garderboi protams pielīdzinot modi šodienai (garums, krāsas utt).