Vienmēr sulīgs cepetis (bez cepeškrāsns)

VesmaSk
VesmaSk 28. decembris 2014 13:54
3516
Cepetim vajadzēs: gaļu (manā gadījumā tā ir cūkgaļa no kakla daļas, bet var ņemt arī liesāku), sīpolus un ķiplokus (daudz, nežēlojot), ābols, burkāns, tomāts (šie var izpalikt, bet man tomēr patīk), sāls un garšvielas.
Man patīk izmantot jau gatavus garšvielu maisījumus un viens no jaukākajiem, manuprāt, ir "Gourmet Studio" veikaliņā iegādājamais garšvielu maisījums cepetim "Greenland". Šo pašu maisījumu izmantoju arī sautējumiem un ziemas gaļas zupām.
Dārzeņus - sīpolus, ķiplokus, burkānu, ābolu, tomātu sagriežam.
Gaļas gabalu uz pannas kārtīgi apcepam-apraujam. Ja nepieciešams, var ar dakšiņu pieturēt, kamēr kāda no pusēm apbrūnē.
Uz tās pašas pannas apcepam visus dārzeņus.
Gan apcepto gaļu, gan dārzeņus liekam katlā un pārlejam ar ūdeni. Pieliekam sāli un garšvielas. Un te ir 2 varianti: 1. Ja gribam ātri un ir laiks vairāk pa virtuvi dzīvoties, tad ūdeni gaļas gabalam lejam tikai līdz pusei un vāram visu, ik pa laikam gaļu ar divām karotēm/lāpstiņām pacilājot un pamainot puses. 2. Ja esam slinkas un negribas pa virtuvi dzīvoties, tad gaļu pārlejam ar ūdeni pilnībā. Tad būs ilgāk, bet gaļu nebūs jāmaisa vismaz pirmās pāris stundas.
Kad liekais ūdens katlā novārījies un palikusi tāda brūngana savārīta dārzeņu-garšvielu masa, gaļu tajā kādu laiku vēl pasautējam. Ja gribas pavisam brūnu un kraukšķīgu ārpusi, tad varam vēlreiz apraut uz pannas, izmantojot novārījumam nosmeltos tauciņus (tos, kas beigās novārījušies no cepeša). Cepeša šķidrumu varam izmantot kā mērci (izberžam caur sietiņu) un ietumēt vai izmantot sautējumu un zupu gatavošanā.

Kad biju jauna, man pats sarežģītākais ēdiens šķita cepetis - te sanāca par jēlu vidū, te apdega no ārpuses, un vienmēr sanāca sauss un kaut kāds - ne tāds. Līdz kāda veca un pieredzējusi pavārīte man izstāstīja, ka vislabākais cepetis sanāk bez cepeškrāsns. Bet nu visu pēc kārtas:

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 29. decembris 2014 13:01

Izklausās interesanti!

VesmaSk 28. decembris 2014 21:18 makvins

:D ar to, ka tiek apcepts:D

mazaa raganina 28. decembris 2014 21:03

Ar ko tas atšķiras no vārītas gaļas??:^)

nosiguldas 28. decembris 2014 19:52

(Y):)

Kerstyna 28. decembris 2014 14:16

(Y)