Video: Kā top “Laimas” rozā šokolāde

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. marts 2019 10:08
921

Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” pārsteidz ar nebijušu jaunumu “Laima Exclusive” klāstā – augstākās kvalitātes dabisko “Ruby” jeb rozā šokolādi, kas ir prasmīgo meistaru roku darbs. Zīmola “Laima” attīstības tehnoloģeMonta Zalkovska atklāj, kas ir rozā šokolāde un kā tā top “Laimas” ekskluzīvo produktu ražotnē Rīgā, Miera ielā. 

“Ruby” šokolādi izgudrojis pasaulē vadošais Šveices šokolādes un kakao ražotājs “Barry Callebaut”, un tas ir ceturtais šokolādes veids, papildinot tumšo, piena un balto šokolādi. “Ruby” šokolāde ir sārtā krāsā, ar spēcīgu, nebijušu garšu, un tā tiek gatavota no īpašām kakao pupiņām, neizmantojot krāsvielas un garšas papildinātājus – aromātus. 

Rozā jeb “Ruby” šokolādeir unikāla, pateicoties tās krāsai un piesātinātajai garšai, kas ir iegūta dabiskā fermentācijas procesā no īpašām “Ruby” kakao pupiņām. Tā pirmo reizi pasaulē pircējus priecēja ar augsto kvalitāti un neparasto garšu vien 2017. gadā, taču jau tagad tā tiek ražota Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima”ekskluzīvajā ražotnē. 

“Laima” saņēma īpašuiespēju iegādāties visas nepieciešamās izejvielas, lai uzsāktu “Ruby” šokolādes ražošanu. Tā izceļas gan ar dabiski rozā krāsu, gan sulīgu un piesātinātu garšu, taču, neskatoties uz izteiktu garšas atšķirību no tradicionālajiem šokolādes veidiem, tās ražošanas process ir ļoti līdzīgs jau esošajām “Laimas” ekskluzīvajām šokolādes tāfelītēm. 

Kā ikvienas šokolādes, arī rozā, ražošanas ceļojums sākas ar receptūras izstrādi, ko paveic “Laimas” attīstības tehnologs, radot autentisku saldumu pēc labākajām tradīcijām. Tam  seko augstākās kvalitātes izejvielu iegāde un to sagatavošana tapšanas procesam.  

Kad receptūra izstrādāta un izejvielas ir sagādātas, tad sākas šokolādes tāfelīšu izgatavošanas process, kuru ar rokām veic prasmīgie “Laimas” meistari. Sākotnēji  šokolādes masa tiek sagatavota darbam pēc atbilstošiem temperatūru režīmiem, kam seko šokolādes masas atliešana formās. 

“Laimas” rozā šokolādes receptūrā tiek pievienoti aveņu gabaliņi, kas tikai akcentē šokolādes dizainu un minimāli piešķir Latvijai raksturīgu ogu garšas niansi, bet neietekmē šokolādes dabisko garšu un krāsu. Pats pēdējais solis ir rūpīga ar mīlestību gatavoto šokolādes tāfelīšu iepakošana un nogādāšana veikala plauktā. 

Kā redzams, ekskluzīvās šokolādes tāfelītes sagatavošanas process ir rūpīgs roku darbs un sastāv no vairākiem akurāti pārdomātiem posmiem, kur katrā no tiem ir svarīga precizitāte un prasmes.  

“Laimas” ekskluzīvās produkcijas meistari vienā darba dienā jeb astoņās darba stundās spēj sagatavot 100 kg “Ruby” šokolādes, kas mērāmas teju 1075 šokolādes tāfelītēs. Lai arī šis process var šķist laikietilpīgs,  visi sagatavošanās darbi tiek veikti pirms ražošanas uzsākšanas, līdz ar to divas šokolādes tāfelītes “Laimas” ekskluzīvajā ražotnē var radīt 20 minūtēs. 

Prasmīgie “Laimas” šokolādes meistari “Ruby” šokolādi radījušas ar rokām, ierobežotā daudzumā, tāpēc neparasto gardumu iespējams iegādāties no šī gada februāra beigām tikai “Laimas” saldumu veikalos un universālveikalā “Stockmann”. 

“Laima” ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā. “Laimai” raksturīgo unikālo garšu nodrošina šokolāde, kas pagatavota, apvienojot unikālās “Laimas” meistaru receptes ar mūsdienīgām ražošanas tehnoloģijām. Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir vairāk nekā 200 dažādu produktu, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. “Laimas” produkcija ir nopērkama 20 pasaules valstīs.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies