Vai zini kas ir „Zaļā karotīte”?

pece
pece 10. augusts 2010 06:38
1319

Ir tik daudz dažādu marķējumu un ne vienmēr mēs zinām, ko tie īsti nozīmē. Savā laikā man pašai bija liels pārsteigums un atklājums, ka marķējumi ir ļoti rūpīgi jāizpēta, lai saprastu ko īsti tie nozīmē un nekristu apmānā.

 

 

 

 

Tāpēc šoreiz mazliet par Latvijā esošo kvalitātes sistēmu „Zaļā karotīte”, ko piešķir kvalitatīviem, Latvijā ražotiem pārtikas produktiem.

 

 

 

Nenoliedzami šī kvalitātes sistēma savā ziņā garantē produkta kvalitāti. Tomēr šķiet tās radītājs apzināti vai neapzināti maldina daudzus pircējus, kas ieraugot šo kvalitātes zīmi un izlasot „zaļā”, to asociē ar ekoloģiskumu, bioloģiskumu un dabiskumu, diemžēl tas ir maldinoši.

 

 

Kvalitātes zīme „zaļā karotīte” nozīmē to, ka tās ražošanā ir izmantoti vismaz 75% Latvijā audzētu produktu, kuriem var pierādīt to izcelsmi, nesatur ģenētiski modificētus organismus un sintētiskās krāsvielas, kā arī kvalitātes kontrole tiek nodrošināta gan izejvielu ražošanā, gan produkta ražošanā.

 

Vairāk informācijas lasiet: http://shema.karotite.lv/lv/zala_karotite

 

Vai iepērkoties Tu izvēlies produktus ar "zaļās karotītes" zīmi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
18. decembris 2010 23:37

Pēc iespējas izvēlos produktus , kas ražoti Latvijā, tai skaitā arī ar zaļo karotīti. Tādējādi naudiņa paliek Latvijā! Izvēlos produktus ar pēc iespējas mazāku E skaitu, jo īsti nezinu, ko katrs nozīmē. Esmu Latvijā audzētu un ražotu produktu patriots. Raimonds.

10. augusts 2010 17:59

Kaut kā nav pārliecinājis šis simbols, katrā ziņā pēc tā neizvēlos produktus. Jo tas, ka prece ir ražota Latvijā, nenozīmē, ka tā ir laba un pēc iespējas mazāk piesārņota ar visādiem E utt. Es cenšos lietot produktus, kuri ir pēc iespējas mazāk sapumpēti. Daudzas lietas izvēlos taisīt pati nevis pirkt gatavas. Jā, paņem ilgu laiku, bet vismaz zinu, ko ēdu. Tai skaitā arī makaronus taisu pati!

suplacivit 10. augusts 2010 17:29

Es arī neizvēlos produktus pēc šī marķējuma, man ir savi iecienītie pārtikas produkti, no kuriem retu reizi atkapjos, lai izmēģinātu, ko jaunu!

Rebeka 10. augusts 2010 13:42

Ja godīgi man tā zaļā karotīte bijusi nebijusi uz tiem produktiem. Zinu ka slikti neatbalstīt savējos, un nauda ko iztērēju par lietuviešu precēm arī aiziet viņiem, bet nu neēmsu tik bagāta lai nodabotos ar labdarību un celtu ekanomiku ārā no bedres.