Tuncis kažokā :)

kalliope
kalliope 11. decembris 2011 08:44
1184

Šie ir mūsu saimes mīļākie ziemas salāti - pamatīgi un sātīgi, bet ar odziņu (plūmi :) ). Viegli un ātri pagatavojami un turklāt nav dārgi. Un galvenais - labi iederas Ziemassvētku vakariņu galdā, jo neba visi grib cepešus un pīrāgus vien ēst + ir tak feini dažādot ēdienkarti un ierastā rosola, 'šubas' vai krabju salātu vietā ļaut savām un viesu garšas kārpiņām izbaudīt ko jaunu :)

 

Tātad sastāvdaļas:

 

1-2 bundžiņas tunča savā sulā

2-3 vārītas olas

siers (labāk stiprāks, piemēram Čedaras)

majonēze

saldskābs ābols

nedaudz žāvētu plūmju un valriekstu

 

 

 

Tuncim nolejam sulu, olas un ābolus sarīvējam uz rupjās rīves, bet sieru uz smalkās rīves. Plūmes un valriekstus sasmalcinām.

 

Liekam kārtās:

tuncis

olas

majonēze

siers

majonēze

tuncis

olas

majonēze

siers

majonēze

āboli

žāvētas plūmes un valrieksti dekoram.

 

 

Kārtu biezumu koriģējam paši - kas labāk garšo to var vairāk, mums visbiezākā ir siera kārta, tad tuncis, tad olas, ābolu pavisam plāna kārtiņa, plūmes un valrieksti dekoram, bet diezgan daudz, jo āboli, kā zināms, mēdz brūnēt, tad nu lai mazāk tie redzami un brūnojas, jo salātiem jāļauj nedaudz pastāvēt, savilkties.

Ja plūmes garšo ļoti, var vēl arī kārtiņu pa vidam, bet  tā kā māsa plūmes nemīl, tad šoreiz likām tikai augšā (lai vieglāk noķibināt :D).

 

 

 Lai labo garšo!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kalliope 11. decembris 2011 10:04

p.s. recepte iesūtīta tam lielajam Ziemassvētku gardumu konkursam ;)