Trešais šefpavāra uzdevums: gatavojam karsto gaļas ēdienu

4. jūnijs 2012 10:00
688

Nav ne dienas, kas paietu bez jaunas receptes mūsu portālā gardā projekta ietvaros! Māmiņām, kurām gatavot saviem ģimenes locekļiem nākas gatavot katru dienu, šī ir lieliska iespēja izmēģināt jaunas garšas un izdomāt arvien jaunas receptes un pārvērst to interesantos ēdienos. 

TREŠAIS UZDEVUMS

Trešās nedēļas sastāvdaļas 

Cūkgaļas fileja

Sinepes

Selerijas sakne

 Uzdevuma izpildes termiņš: 10.jūnijs ieskaitot

Uzdevuma izpildes nosacījumi:

- No šefpavāra nosauktajām sastāvdaļām jāpagatavo KARSTS GAĻAS ĒDIENS;

- Drīkst izmantot arī citas sastāvdaļas, kuras nav norādījis šefpavārs, bet ja kaut viena no šefpavāra minētajām sastāvdaļām netiks izmantota, ēdiens netiks ieskaitīts;

- Ēdiena porcijas izmēram nav nozīmes, tā var būt liela, bet var būt arī pavisam maza;

- Vērtēta tiks ne tikai recepte, bet arī ēdiena vizuālais noformējums un ēdiena pasniegšanas veids;

- Norādiet arī ēdiena nosaukumu;

- Iesūtiet recepti soli pa solim un norādiet, kā gatavot ēdienu (lai to paveiktu, izveidojiet fotoblogu sadaļā GATAVOJAM KOPĀ AR ŠEFPAVĀRU)

- Obligāti iesūtiet receptes anotāciju caur podziņu Kļūsti par Sieviešu Kluba autoru; anotācijā vēlams uzrakstīt pāris vārdus par to,vai viegli vai grūti bija gatavot ēdienu, izdomāt recepti, par ko šaubījies, ko interesantu uzzināji, kāds ēdiens šķita pēc garšas.

Katras nedēlas beigās publicēsim recepti ar sastāvdaļām ko pagatavojis pats šefpavārs.

BALVU FONDS

Katras nedēļas izskaņā publicēsim veicināšanas balvu ieguvēju, ko paziņos pats šefpavārs Jevgēņijs Ponomarjovs*.

GALVENĀ BALVA

VAKARIŅAS DIVATĀ "PALETTE"

*Šobrīd vada kursus Food Anatomy (Patversmes iela 30/3, laboratorijā profesionālas apmācības Riman, sīkāka infomrācija pa tālruni. 25915969 vai e-pastu anatomy.f@gmail.com).

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
wildflower 4. jūnijs 2012 19:37

Man skiet ka fileja nav karbonade,fileja ir tas garais,tievais gabals,kas skaitas pati labaka un mikstaka gala un ta ari saucas fileja ;)tulit iemetisu google

Noelle 4. jūnijs 2012 17:08

Un vispār, es tahad domāju - cūkgaļas FILEJA...tā ir cūkgaļas karbonāde, vai ir vēl kāda sevišķāki "apstrādāta" gaļa, kas skaitās fileja?
Jo manā izpratnē fileja, tas ir "galaprodukts", kas ir atbrīvots no kauliem, ādām, asakām, taukiem, mizām un visādiem citiem "piejaukumiem"... :)

Noelle 4. jūnijs 2012 14:56

Mmmm, patiešām prieks to dzirdēt! :)

wildflower 4. jūnijs 2012 14:38

Man loti garsoja tavas lasa kremmaizites,pagatavoju pacentos :P

Noelle 4. jūnijs 2012 14:27

Ah, nu, jā - receptes jau šeit pa laikam tiek publicētas visādas, gan reti iedziļinos tajās, ja vien jau pēc nosaukuma neizklausās interesanti, jo pašai pilna galva ar variantiem. Arī gatavot pēdējā laikā vairs nesanāk tik bieži :) Un galu galā - arī fočēt visu gatavošanas procesu mēdz but kaitinoši :)

wildflower 4. jūnijs 2012 14:22

Man vispar ka pavaram-konditoram pec izglitibas gatavosana svesa lieta :$ :DPec skolas beigsanas kadus 10gadus neesmu neko nopietnu gatavojusi pec receptem.

pece 4. jūnijs 2012 14:08

Ja nebūtu slinkums bildēt, es varētu padalīties, bet es mēģināšu saņemties rabarberiem un skābenēm. Bet varbūt tevi sadzird kāda čaklāka ;)

rasas 4. jūnijs 2012 14:07

:) Es to biju domājusi globālāk, proti, ne konkursa ietvaros, bet vispār receptes kā tādas priekš parastajiem mirstīgajiem.. :D
Bet, lai veicas konkursā. (F)

pece 4. jūnijs 2012 14:07
Noelle 4. jūnijs 2012 13:02

Nu, konkursa noteikumi ir konkursa noteikumi :D Man arī visu ko gribētos, bet, ja pasaka, ka jāuztaisa salāti no produktiem, kas, ne vien nav gluži "ikdienas menu", bet arī īsti uz viena šķīvja salātu formā kopā nelīmējas, tad tur izstiepies vai saraujies, ar sezonu maz sakara :D

smukaa 4. jūnijs 2012 12:52

(Y)

rasas 4. jūnijs 2012 12:41

Ir ļoti interesanti lasīt radošās idejas no tām meitenēm, kas piedalās konkursā, bet man personīgi trūkst tādu sezonālu receptīšu, ko pašas meitenes gatavo, piemēram, rabarberi, skābenes utt. Kaut kā vēlētos tomēr pa "vienkāršo", ja tā drīkst teikt. :)

Noelle 4. jūnijs 2012 11:17

O, šo pat biju piemirsusi! :) Jā, man arī būtu interesanti :)

upenes 4. jūnijs 2012 11:10

Mani moka ziņkāre, kur var atrast šo: "Katras nedēļas beigās publicēsim recepti ar sastāvdaļām, ko pagatavojis pats šefpavārs."

upenes 4. jūnijs 2012 11:08

Jā, nu no šīm sastāvdaļām neko veģetāru nepagatavot. :D

Noelle 4. jūnijs 2012 11:03

Auch - tas nu gan būs man izaicinājums, ņemot vērā, ka selerijas sakne ir viens no retajiem dārzeņiem, kas man negaršo :) Būs jāizdomā, kā pagatavot, lai būtu garšīgi :)