Tēja ar ci......

VesmaSk
VesmaSk 25. septembris 2014 19:08
3006

Nē, ne ar citronu. Kaut gan, tiem, kuriem garšo tēja ar citronu, nevarēs nepatikt arī tēja ar  - cidonijām. Man karotīte cidoniju sīrupa ar pašām cidoniju šķēlītēm iekšā tējas dzeršanu padara par īstu garšas un smaržas baudījumu. Lielisks karstais dzēriens vīrusu laikam.

Savukārt cidoniju sīrupa recepte ir pagalam vienkārša, jo vajadzīga ir tikai pacietība, cidonijas un cukurs. Nekādas vārīšanas, nekādas burku karsēšanas.

Tātad, skatoties savu iemīļoto seriālu vai filmu, paņemam cidonijas, mazu nazīti ar spicu galiņu (lai varam izurbināt sēkliņas), bļodiņu, kur likt cidoniju šķēlītes un otru bļodiņu, kurā likt sēkliņas un serdītes.

Sagrieztās cidoniju šķēlītes liekam bļodā un, tikko kāds kriksis sagriezts, tā uzberam nedaudz cukura un tā visu laiku, kamēr cidonijas sastrādātas.

Re kur manas cidoniju šķēlītes manā „tupi un vāri” jeb Tuperware bļodiņā:

20140925190745-74128.jpg

Tad visas cidonijas ar cukuru samaisām un noliekam uz nakti sasīrupoties. Ja viss cukurs cidonijām izkusis un pārvērties šķidrumā, pieberam vēl un samaisām. Cukuru liekam tikmēr, kamēr tas vairs nekūst. Labāk mazliet par daudz pielikt nekā ļaut sīrupam sarūgt. Par lieko cukuru nav jāuztraucas, tas nogulsies burciņu apakšā un varēsiet to izlietot pie tējas, sulas, ķīseļa utt.

Un te rezultāts – ieburkots un gatavs lietošanai:

20140925190812-97681.jpg

 

Ja nu gadījumā šķēlītes sīrupā nepatīk, no tām var pagatavot garšīgu un veselīgu našķi. To dara tā – šķēlītes no sīrupa izvelk ārā, notecina lieko šķidrumu un liek kaltēties siltā vietā  (uz mūrīša, cepeškrāsnī, uz radiatoriem u.c.). Tādas izkaltētas sacukurotas cidonijas ir gards grauzītis, kad gribas ko saldu un veselīgu.

Un kādas ir Tavas attiecības ar cidonijām?

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē jaunos Timotei šampūnus

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 26. septembris 2014 15:45

Likvidējām cidoniju krūmus, bet agrāk arī taisīju šādu sīrupu :) Tiešām forši :)