Sēklu maizes recepte

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 30. aprīlis 2021 12:44
241

Maizei un tās cepšanas rituālam ir dziļas saknes latviešu kultūrā. Maijā, kad svinam Latvijas neatkarības atjaunošanai veltītos baltā galdauta svētkus, mums būs iespēja galdā likt sātīgu un veselīgu maizes klaipu – Cake&Bake laidis klajā trīs sēklu maisījumus maizes cepšanai mājās. Maisījumu autore ir GEMOSS vadītāja Ieva Treija, kuras virtuvē vairāk nekā pirms gada tapa pirmais sēklu maizes kukulītis. Kad atzinīgi vārdi saņemti no draugiem, ģimenes un kolēģiem, kopīgi secināts, ka šāds alternatīvs produkts varētu būt iecienīts arī plašākā gardēžu lokā. 

Jau vairāk nekā 20 gadus vadot kompāniju GEMOSS, Ievai Treijai ir bijusi iespēja vērot, kā mainās cilvēku uztura paradumi. Sarūkot maizes izejvielu pieprasījumam, var secināt, ka sabiedrība aizvien apzinātāk izvēlas to, ko ēd. Arī Ieva sēklu maizi sev atklājusi, mainot savu dzīvesveidu un uztura paradumus, kad izlēmusi atteikties no rafinēta cukura un produktiem ar neskaidrām sastāvdaļām, kuras pievienotas plaukta termiņa pagarināšanai, garšas pastiprināšanai vai apjoma palielināšanai. Ieva stāsta, ka “toreiz negribot nācies atteikties arī no dažādiem pesto, pastētēm un pašas gatavotiem smēriņiem. Paldies par ideju varu teikt draudzenei, kura kādas pastaigas laikā ieteica izmēģināt maizi pagatavot no sēklām, jo tādu cepot arī savās mājās. Tajā pašā dienā sabērām bļodā visu, ko varējām atrast manā virtuvē, un tapa pirmais kukulītis”. Tālākos sastāvdaļu meklējumus Ieva esot turpinājusi ar entuziasmu, jo tik plašs sēklu, žāvētu augļu un riekstu klāsts, visticamāk, nav ērti pieejams katras ģimenes virtuvē. 

Gada laikā Ieva ir izstrādājusi trīs pārdomātas sēklu maizes receptes, rūpējoties gan par pilnvērtīgu un tīru garšu, gan uzturvielu daudzveidību. Maizes cepšana mājās Ievai ir kļuvusi par iknedēļas rituālu, jo komplimenti saņemti gan no ģimenes, gan draugiem, tādēļ maizes kukulis kļuvis par atzītu cienastu. Meita nereti zvana, aicina ciemos un jautā, vai mamma izcepšot sēklu maizi. “Laika gaitā sapratu, ka šāds veselīgs un daudzveidīgām sastāvdaļām pilns produkts bez cukura, glutēna, miltiem un rauga, varētu būt interesants ne tikai man, bet arī plašākam ļaužu pulkam. Ja katrs sēklu maisījumu gatavotu pats, tas paņemtu gan daudz laiku, gan enerģiju, un, sajaucot proporcijas, noteikti radīsies produktu pārpalikumi. Katrā sēklu maizes maisījumā ir vismaz pieci atšķirīgi sēklu veidi, kuri neatkārtojas nevienā no receptēm, noteikti būs arī īpaši izmeklētas šķiedrvielas un, protams, rieksti un žāvēti augļi,“ atklāj Ieva. Pievienojot ciedru riekstus, parmezāna sieru un olīveļļu, Ieva gatavo brīnišķīgu pesto no ģimenes dārzā salasītās gārsas, virzas, pienenēm un panātrēm – tas ir pavasarī iecienīts un vitamīniem bagāts sēklu maizes smēriņš. 

Katra sēklu maizes recepte izstrādāta, rūpīgi atlasot griķu un auzu klijas, kā arī vienā no sēklu maisījumiem pievienotas ilgi meklētās auzu pārslas bez glutēna. Cake&Bake sortimentā ir trīs maisījumi sēklu maizei: ar valriekstiem un saulē kaltētiem tomātiem, ar kaņepju sēklām, lazdu riekstiem un plūmēm, kā arī ar godži ogām, mandelēm un čia sēklām

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies