Rupjmaize, kuru neaizmirst

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 8. oktobris 2015 20:52
1889

“Latvijas gardāko stāstu” ietvaros Rimi Gardēde un stāstu veidotāja Ilze Jurkāne, viesojoties pie ražotājiem Z/S “Ķelmēnos”, radījusi vairākas veselīgas un interesantas ēdienu receptes, kas pagatavojamas no “Ķelmēnu” izcilajiem, kvalitatīvajiem un ekoloģiskajiem produktiem. 

Maize visos laikos ir bijusi visas cilvēces eksistences pamatvērtība. Katrā pasaules malā to taisa citādi. Atšķiras gan maizes forma, gan izmantotie graudi un cepšanas paņēmieni, bet, lai arī kā tā tiktu gatavota, bez maizes cilvēks nevar izdzīvot. Latvju dainās maize attēlota gan kā simbols, gan kā viena no svarīgākajām ikdienas maltītes sastāvdaļām, pret kuru cilvēki attiecas ar vislielāko cieņu, jo tās tapšana no grauda līdz gatavam kukulītim ir saistīta ar sūru un grūtu darbu.

Vidusjūras salāti ar “Ķelmēnu” rudzu saldskābmaizes grauzdiņiem 

20151008204137-34901.jpg

Šie salāti, kuru dzimtene ir Vidusjūras valstis, ir sātīgi, garšīgi un veselīgi. Apgrauzdētā maize ir tik sātīga, ka neprasās klāt pievienot gaļu. Lai arī tie ir ideāli vasarai, arī citās sezonās tie ir tikpat gardi.

Sagriež rudzu saldskābmaizi kubiciņos un apgrauzdē pannā ar olīveļļu un sakapātiem ķiplokiem, pievieno itāļu garšvielas. Garenā traukā sagriež dažādus salātus vai izmanto gatavo salātu miksli. Uz salātu lapām uzliek sagrieztus vai ķiršu veida dažādu krāsu tomātus, svaigu gurķi, plāni sagrieztus sarkanos sīpolus, apkaisa ar sarīvētu sieru un olīvām. Grauzdiņus bagātīgi uzber pa virsu un uzlej etiķi un olīveļļu. Apkaisa ar sāli un pipariem.

Ķiploku–maizes grauzdiņu zupa

20151008204100-73520.jpg 

Šī Spānijā, Centrālajā un Dienvidamerikā iecienītā zupa būtībā ir šo reģionu trūcīgo cilvēku ēdiens, taču tā ir ļoti garšīga.

Zupas katlā sakarsē olīveļļu un apcep ķiplokus. Pievieno maizes grauzdiņus un maisot apcep.  Pielej verdošu ūdeni, sāli, piparus un 5 – 10 minūtes pavāra. Verdošu zupu ielej bļodiņās, un katrā bļodiņā iesit vienu olu. Ola momentā sarecē. Servē.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies