Recepte: Mākonīši

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. februāris 2015 00:00
3109
20141007113920-14524.jpg
 
Sastāvdaļas

20g želatīna (labāk ņemt plāksnēs)

100 ml auksta ūdens

50 g Grenadīna (var aizvietot ar citu sīrupu)

50 ml citrona sulas

150 g pūdercukura un plus pūdercukurs dekorēšanai
Pagatavošana


Želatīnu iemērkt aukstā ūdenī uz 10 min lai uzbriest.
Sajaukt grenadīnu, citrona sulu un ūdeni ar želatīnu un uzsildīt. Karsēt tik ilgi, kamēr želatīns izkusis. Iejaukt pūdercukuru un maisīt tik ilgi, kamēr cukurs izšķīst. Atdzesēt apmēram 1 stundu. Atdzisušo masu putot ar mikseri apmēram minūtes 10. Masa maina krāsu, kļūst trīsreiz lielāka apjomā.
Formā ieklāt cepampapīru un ieeļļot ar eļļu bez smaržas. Parliet masu formā un istabas temperatūrā paturēt vismaz 24 st, ideāli - 32 stundas. Formu ne ar ko neapklāt!
Darba virsmu vienmērīgi pārkaisīt ar pūdercukuru. Apgāzt otrādi formu, izkratīt masu uz virsmas un uzmanīgi noņemt papīru. Sagriezt kvadrātiņos. Šeit svarīgs ir labs un ass nazis! Nazi vajag ieeļļot, iegriezt, nomazgāt siltā ūdenī un kārtīgi noslaucīt. Tad atkal ieeļļot, iegriezt un atkal nomazgāt un kārtīgi noslaucīt. Ja būs kaut pilīte ūdens, tad mākonīši kusīs tai vietā un nesanāks smuki sagriezt.
Kvadrātiņus no visām pusēm apviļāt pūdercukurā.


Labu apetīti!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 5. februāris 2015 12:23

Tie man atgādina no bērnības- mamma ko līdzīgu zefīram pirka kvadrātos Centrāltirgū un nesa cienāt mūs:) Riktīgi forši:) Kā Tu man nostaļģiju uzrāvi- paldies!:)