Piparkūku garšviela - pašu gatavota

VesmaSk
VesmaSk 11. decembris 2013 14:25
3843

Ar garšvielām aizraujos jau sen. Man patīk izmēģināt kaut ko jaunu, nebaidos arī eksperimentēt. Jau kuro gadu piparkūku garšvielu Ziemassvētkiem taisu pati, tādēļ nolēmu savā pieredzē padalīties arī ar Jums.

Piparkūku garšvielas pamatu veido:

krustnagliņas, kanēlis, ingvers, smaržīgie pipari, muskatrieksts, melnie pipari.

Tomēr pie šīm sešām pamata garšvielām nebūt nevajag apstāties, jo piparkūku garšvielu lieliski bagātinās arī:

anīss, vaniļa, koriandrs, kardamons.

Pēc patikas un arī tad, ja ir vēlēšanās paspēlēties un paeksperimentēt ar garšām, piparkūku garšvielai var pievienot arī –

riekstus, mandeles, kaltētu citrona/apelsīna miziņu.

Attiecības un daudzums – katras namamātes pašas ziņā, jo vienai patīk akcentēt krustnagliņas, otrai patīk izcelt vairāk ingvera noti.

Piparkūku garšvielas pagatavošana ir ļoti vienkārša – visas garšvielas saliekam dzirnaviņās un samaļam līdz attiecīgajai konsistencei. Pēc savas pieredzes iesaku izejvielas ņemt veselas – kanēli standziņās, ingveru kaltētu (ja izlietosiet tūlīt un neglabāsiet ilgi, var lietot arī svaigu sarīvētu), piparus veselus, vaniļu – vaniļas pāksti (daļu no tās) u.t.t. Protams, var visu ņemt jau pulverī samaltu un tad tikai sajaukt attiecīgajās proporcijās un daudzumā, bet tad tomēr aromāts nebūs tik izteikts kā tad, ja malsiet pašas.

Kur vēl bez piparkūkām lietot piparkūku garšvielu? Variantu daudz un dažādu – ja parastā kēksa mīklai pieliksiet piparkūku garšvielu, tas pārvērtīsies par Ziemassvētku kēksu. Vēl šo garšvielu var izmantot, lai papildinātu dažādus saldos ēdienus – rupjmaizes kārtojumu, putukrējumu. Var piparkūku garšvielu pa šķipsniņai iebērt degošās sveces vidiņā  vai turēt vienkārši mazā trauciņā istabā – mājās būs jaušama Ziemassvētku smarža.

Cerams, ka arī Jūs iedrošināsieties pamēģināt piparkūku garšvielu uzmeistarot pašas. Ja esat to darījušas, padalieties iespaidos un pieredzē – kādas garšvielas vēl liekat klāt, kur vēl lietojat?

 

 20131211142416-25018.jpg

 

 

Dalies ar receptēm arī tu…. 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 11. decembris 2013 17:35

Tirgū tiešām var nopirkt vaniļas pākstis un visu pārējo, ievērojami lētāk kā veikalos, kur garšvielas ir safasētas iepakojumos.
Tirgū vaniļas pākstīm cena ir 0.50-1.00Ls, skatoties, cik daudz pērc :)

VesmaSk 11. decembris 2013 17:34 nosiguldas

Es visas garšvielas pērku Lienes ielas veikaliņā "Gourmet Studio"

Noelle 11. decembris 2013 16:53 nosiguldas

Es pirku GEMOSā (tieši pagājušā nedēļā dabūju pa LVL 0.70 gabalā). Iespējams, var dabūt arī tirgū (šo Linduchy varbūt varētu nokomentēt sīkāk. Vēl esmu redzējusi Stockmann, bet trīsreiz dārgāk kā Gemosā.

nosiguldas 11. decembris 2013 16:15

kur var nopirkt vaniļas pāksti